Jesteś tutaj
Dom > Bieganie > Posezonowy przegląd serwisowy. Część I

Posezonowy przegląd serwisowy. Część I

Przegląd serwisowy. Twoje zdrowie.

Amator jak zawodowiec!

 

Wiemy dlaczego wyczynowi sportowcy za zwycięstwo dziękują całemu sztabowi ludzi. Nawet jeśli własne sukcesy możesz zawdzięczać tylko sobie, swoje zdrowie potraktuj równie poważnie jak zawodowcy. Chcesz być traktowany jak profesjonalista? Wykorzystaj wiedzę o postępowaniu z wyczynowcami i nie popełniaj amatorskich błędów.

 

                                      

            

 

  1. PEŁNE ZAUFANIE

Zadaniem sportowców jest realizowanie zadań stawianych im  przez cały sztab trenerski i medyczny. Zawodowiec nie musi znać się na diecie, ale musi wypełniać zalecenia dietetyka, nie musi lubić treningu siłowego, ale musi realizować plany ułożone przez trenerów przygotowania fizycznego. Amator najczęściej sam sobie musi być trenerem, psychologiem, dietetykiem i specjalistą od odnowy biologicznej. Dlatego przy każdej okazji staraj się korzystać z wiedzy specjalistów. Dla własnego bezpieczeństwa nie modyfikuj gotowych planów treningowych, by przyśpieszyć osiągnięcie wyniku. Nigdy nie staraj się też być mądrzejszy od lekarza, czy fizjoterapeuty. Jeśli dostaniesz od nich jakieś zalecenia, trzymaj się ich. Skoro już udało Ci się dostać do specjalisty, potraktuj go jak członka swojego sztabu przygotowawczego i słuchaj jego zaleceń. Nie ukrywaj swoich dolegliwości, żeby dostać pozwolenie na bieganie. Wręcz przeciwnie – odpowiadaj lekarzowi na wszystkie pytania, a na pewno łatwiej znajdzie źródło problemu.

 

  1. DREAM TEAM

Elity zawsze kieruja się do centrów medycznych, a nie pojedynczych specjalistów. Kliniki sportowe zapewniają dostęp do różnych specjalistów i badań bez konieczności odsyłania pacjenta z miejsca na miejsce. Co dwie głowy, to nie jedna, a co dopiero całe konsylium złożone ze specjalistów wąskich dziedzin. Jeżeli Twoje ubezpieczenie nie zapewnia Ci tak kompleksowej opieki, może warto zainwestować raz, a dobrze w całościowy przegląd. Taka kontrola pozwoli wykryć i odpowiednio potraktować możliwości i zagrożenia Twojego organizmu, mocno ograniczając ryzyko wystąpienia kontuzji i tym samym oszczędzając Ci sporo pieniędzy i czasu na leczenie. Jeśli to możliwe, możesz poprosić terapeutę na pierwszej wizycie o zestaw ćwiczeń do wykonywania w domu, żeby zmniejszyć liczbę płatnych sesji.

 

  1. SEDNO SPRAWY

Kluczem do sukcesu w zapobieganiu kontuzji jest znalezienie prawdziwego źródła problemu. Postępowanie z zawodowymi sportowcami zawsze polega na ustaleniu przyczyny kontuzji, a nie tylko leczeniu urazu. Powracanie kontuzji to najczęściej wynik nieprawidłowego postępowania po wcześniejszym urazie (np. lekceważenie zaleceń lub zła diagnoza) albo brak dotarcia do źródła problemu. Często bywa tak, że bolesne miejsce jest umiejscowione daleko od prawdziwej przyczyny. Np. napięcie w łydce może być spowodowane brakiem symetrii w wymachu rąk i rotacji górnej części tułowia. Renomowane kliniki poświęcają więc dużo uwagi na biomechaniczną ocenę funkcjonalną. Za pomocą bardzo zaawansowanego sprzętu ocenia się precyzyjnie siłę, symetrię pracy ciała i możliwość utrzymania równowagi, określa się sposób stawiania stóp i ich obciążenie, jakość wykonywania wzorców ruchowych oraz czucie wykonywania ruchu.

 

                     

 

PRZYKŁADOWY CENNIK:

Czasem lepiej przestać inwestować w coraz bardziej amortyzujące buty i coraz mocniej uciskające skarpety, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na porządny przegląd techniczny swojego organizmu. Zwłaszcza jeśli te nowe gadżety mają na celu tuszowanie bolesnego problemu. Wtedy, wiedząc wszystko o budowie swojego ciała, wydatek na odpowiednie buty na pewno nie będzie chybiony.

 

Konsultacja u ortopedy – 180 zł

Konsultacja u dietetyka (wraz z badaniem składu ciała) – 180 zł

Konsultacja fizjologiczna – 180 zł

Badanie USG – 200 zł

Badanie RTG – od 60 zł

Badanie i ocena fizjoterapeutyczna oraz rehabilitacja – 200 zł

Jednostka rehabilitacyjna – (60 min) – 100 zł

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry