Jesteś tutaj
Dom > Nowości > Pozytywnym myśleniem można w tydzień zmienić stan swojego zdrowia, poprawić wyniki krwi i FAKTYCZNIE odmłodnieć !

Pozytywnym myśleniem można w tydzień zmienić stan swojego zdrowia, poprawić wyniki krwi i FAKTYCZNIE odmłodnieć !

Pozytywnym myśleniem można w tydzień zmienić stan swojego zdrowia, poprawić wyniki krwi i FAKTYCZNIE odmłodnieć !

Zapraszamy do artykułu !

„Młody rozum – młody duch”

Rześkiego wrześniowego dnia 1981 r. ośmiu mężczyzn po 70. i 80. roku życia brało udział w eksperymencie zorganizowanym przez Uniwersytet Harvarda. Polegał on na pięciodniowym odosobnieniu w klasztorze w mieście Peterborough w New Hampshire. Mężczyźni byli tam po to, by udawać, że są o co najmniej 22 lata młodsi niż w rzeczywistości.

Odmładzające myślenie mężczyzn, którzy udawali, że są o 22 lata młodsi mieli o 63% lepsze wyniki testów poznawczych w stosunku do okresu sprzed rozpoczęcia eksperymentu niż rówieśnicy, których wynik sprzed testów uplasował się na poziomie 44%. Mężczyźni, którym polecono udawać, że są o 22 lata młodsi, uzyskali wyższe wyniki w testach zdolności poznawczych niż ich rówieśnicy, których poproszono jedynie o wspominanie okresu, kiedy byli młodsi (grupa kontrolna). Pierwsza grupa poprawiła je o 63 proc. w stosunku do okresu sprzed rozpoczęcia eksperymentu, a druga – o 44 proc.

Kiedy przybyli na miejsce, znaleźli się w otoczeniu wszelkiego rodzaju środowiskowych sygnałów mających pomóc im poczuć się młodziej. Przeglądali stare numery „Life” i „Saturday Evening Post”, oglądali filmy i programy telewizyjne popularne w 1959 r. oraz słuchali w radiu nagrań Perry’ego Como i Nat King Cole’a.

Rozmawiali także o takich bieżących wydarzeniach, jak dojście Fidela Castro do władzy na Kubie, wizyta rosyjskiego pierwszego sekretarza Nikity Chruszczowa w Stanach Zjednoczonych, a nawet o wyczynach gwiazdy baseballu Mickeya Mantle’a i znakomitego boksera Floyda Pattersona.

Tydzień później do tego samego klasztoru zabrano inną grupę mężczyzn w tym samym wieku. Poproszono ich, by wspominali czas, kiedy byli 22 lata młodsi, jednakże bez udawania, że nie są w swoim obecnym wieku. Po obu pięciodniowych okresach odosobnienia naukowcy przeprowadzili kilka pomiarów, a ich wyniki porównali z tymi uzyskanymi przed rozpoczęciem badania.

Organizmy wszystkich mężczyzn biorących udział w eksperymencie odmłodniały pod względem fizjologicznym. W zakresie poprawy parametrów strukturalnych i funkcjonalnych pierwsza grupa badanych, którzy udawali młodszych, uzyskała jednak znacznie lepsze wyniki niż grupa kontrolna, która jedynie wspominała.

Naukowcy odkryli poprawę w zakresie wzrostu, wagi i sposobu chodzenia. Mężczyźni stali się wyżsi, ponieważ ich sylwetki wyprostowały się. Ich stawy stały się bardziej elastyczne, a palce wydłużyły, gdyż cofnął się ich artretyzm.

Uczestnikom badania poprawił się również wzrok i słuch, wzrosła siła uścisku dłoni. Polepszyła im się też pamięć i uzyskali wyższe wyniki w testach zdolności poznawczych niż przed rozpoczęciem eksperymentu – pierwsza grupa poprawiła je o 63 proc.

Wracając do modelu kodu genetycznego – możemy zmieniać kolor tego, co budujemy, rodzaj używanych materiałów, skalę konstrukcji, a nawet jej pozycjonowanie i tworzyć niemal nieskończoną liczbę odmian. A wszystko to bez jakiejkolwiek faktycznej modyfikacji DNA.

Na Nasze myśli i uczucia organizm odpowiada skomplikowanym wzorem biologicznych przemian i wariacji, a każde doświadczenie stymuluje faktyczne genetyczne modyfikacje w obrębie komórek.

Szybkość zachodzenia tych zmian może być naprawdę zadziwiająca. W zaledwie trzy miesiące 30 mężczyzn z grupy niskiego ryzyka wystąpienia raka prostaty było w stanie zwiększyć ekspresję 48 genów (w większości hamujących wzrost guza). Jednocześnie zmniejszyli oni ekspresję innych 453 genów (w większości sprzyjających rozwojowi nowotworu). Zmian tych dokonali przez stosowanie się do zasad intensywnego programu terapeutycznego uwzględniającego odżywianie i tryb życia.

Mężczyźni, którzy uczestniczyli w badaniu dr. n. med. Deana Ornisha z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco, w trakcie jego trwania obniżyli masę ciała i ciśnienie tętnicze, zredukowali otyłość brzuszną oraz poprawili profil lipidowy. – Tu naprawdę nie chodzi o redukcję czynników ryzyka lub zapobieganie nieszczęściu. Zmiany te mogą nastąpić tak szybko, że nie trzeba latami czekać na dostrzeżenie korzyści – zauważył Ornish.

Jeszcze bardziej imponująca jest liczba epigenetycznych zmian poczynionych podczas sześciomiesięcznego szwedzkiego badania, w którym wzięło udział 23 zdrowych mężczyzn z lekką nadwagą. Uczestnicy, którzy prowadzili raczej siedzący tryb życia, przeciętnie niespełna dwa razy w tygodniu zaczęli uczęszczać na zajęcia sportowe obejmujące trening na rowerku stacjonarnym i aerobik. Naukowcy z uniwersytetu w Lund odkryli, że u mężczyzn tych nastąpiły epigenetyczne modyfikacje w obrębie ponad 7,5 tys. genów – prawie jednej trzeciej wszystkich genów tworzących ludzki genom”

Materiał zaczerpnięto z mającej się ukazać książki dr. Joe’go Dispenzy Działaj jak placebo: licz się ze swoim umysłem (You are the placebo: making your mind matter).

http://oczymlekarze.pl/profilaktyka-i-leczenie/1780-zrozum-rozum-jak-mysli-zmieniaja-nasze-geny

Autor: Diet Doctors

https://www.facebook.com/dietdoctorsclinic/

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry