Jesteś tutaj
Dom > Nowości > JAK PRZETRWAĆ ŚWIĘTA W CZASIE DIETY REDUKCYJNEJ ?

JAK PRZETRWAĆ ŚWIĘTA W CZASIE DIETY REDUKCYJNEJ ?

JAK PRZETRWAĆ ŚWIĘTA W CZASIE DIETY REDUKCYJNEJ ?

Okres świąteczno-noworoczny jest jednym z trudniejszych okresów dla osób będących w trakcie realizacji planu, który ma je przybliżyć do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Planujesz wakacje i udanie się do sklepu po nowy strój bikini. Jednak pojawia się mała przeszkoda na drodze do celu – 3 lub 2 dni Świąt. Czy będąc na diecie musisz rezygnować ze świątecznych dań? Jak przetrwać Święta, aby nie zaprzepaścić wypracowanych efektów?

  1. UMIAR …

Święta to okres spędzony w gronie najbliższych osób. Czas, w którym regenerujemy siły i zbieramy energię do dalszego działania, również na polu żywieniowo-treningowym. Kilka dni delikatnego odstępstwa od zaproponowanego planu nie powinno negatywnie odbić się na zdrowiu czy sylwetce. Także świąteczne potrawy wcale nie muszą być czymś złym … jednak jedz z umiarem oraz tyle posiłków ile jesz na co dzień .

2. NAWODNIENIE … 

Dzięki prawidłowej podaży płynów treść pokarmowa będzie łatwiej przesuwana przez jelita, co dodatkowo pozwoli na redukcję wzdęć, gazów czy zaparć. Nawadniajmy się zatem przez cały dzień, pijmy wodę małymi łykami. Tylko nawodniony organizm może wyprodukować odpowiednią ilość soków żołądkowych niezbędnych do strawienia świątecznych przysmaków.

3.  RUCH TO ZDROWIE …

Nie siedź cały dzień przy stole. Wyjdź na spacer, podaj do stołu. Poruszaj się trochę, dzięki temu lepiej strawisz świąteczne posiłki .

4. ĆWICZ ASERTYWNOŚĆ…

Święta to okres, kiedy przez większą część dnia siedzimy przy stole zajęci rozmowami i namawianiem przez resztę członków rodziny do spróbowania sałatki, sernika czy skosztowaniu domowej nalewki. Zaczniesz się pewnie zastanawiać, czego jeszcze nie skosztowałeś/aś z potraw świątecznych zamiast pomyśleć ile tak naprawdę już zjadłeś/aś. Jak w takim razie się powstrzymać? Przypomnij sobie – jeśli zaplanowałaś/eś, że zjesz tylko kawałek ciasta i sałatkę to się tego trzymaj. Nie daj się namówić na coś, czego tak naprawdę nie chcesz.

 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry