Jesteś tutaj
Dom > Rekreacja > Przyrządy do ćwiczenia równowagi

Przyrządy do ćwiczenia równowagi

Przyrządy, które pomogą w utrzymaniu równowagi, a ćwiczenia na nich mogą być wykonywane w domu:

BOSU  jest to dwustronny półokrąg, stanowiący unikalne połączenie piłki i stepu. Jedna strona urządzenia stanowi rodzaj pneumatycznej kopuły pracującej która ugina się przy każdym ruchu ćwiczącego, druga zaś jest płaską i sztywną platformą. Poprawia balans ciała, stabilizację tułowia. Wzmacniania mięśnie oraz równowagę i gibkość, wzmocnienie rąk i mięśni ramion

– Balance Pad – to płaska, zwykle prostokątna poduszka, wykonana ze specjalnej pianki. Komfort zapewniają właściwości antypoślizgowe. Poduszka jest miękka i sprawia, że utrzymanie na niej równowagi nie jest łatwe. Niestabilne podłoże ćwiczy koordynację ruchową, chroni stawy przed nadmiernym obciążeniem. Trening powinien być wykonywany boso. Stosowane w treningu siłowym i kondycyjnym oraz w specjalnych ćwiczeniach rozciągających mięśnie grzbietu.

– Dyski do balansowania – jest to ćwiczenie i wzmacnianie zmysłu równowagi oraz koordynacji ruchowej. Balansowanie na dysku wymaga napięcia mięśni, zwłaszcza nóg, pośladków i brzucha. Wzmocnione zostają również mięśnie stabilizujące kręgosłup. Intensywnie pracują biodra i stopy. Ćwiczenia jakie można wykonac to kołysanie, huśtanie, ruchy obrotowe, w leżeniu na plecach lub na brzuchu, na stojąco lub w klęku.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry