Jesteś tutaj
Dom > Nowości > Rolkarstwo. Jak nauczyć się jazdy „przeplatanką”?

Rolkarstwo. Jak nauczyć się jazdy „przeplatanką”?

Uczysz się jazdy na rolkach i starasz się przyswajać poszczególne elementy krok po kroku? W każdym tygodniu wprowadzasz nowy trik by rolkarstwo w Twoim wykonaniu stawało się coraz atrakcyjniejsze? Czas byś wypróbował przekładanki!

Przekładanka jest pewnym rodzajem jazdy na rolkach przydatnym zwłaszcza przy skręcaniu i  nabieraniu dużej prędkości. Jazda tym sposobem jest bardzo efektowna. Skręcanie przeplatanką jest najefektywniejsze i najszybsze. Przekładanka lub przeplatanka polega na przemiennej zmianie środków ciężkości.

Nauka jazdy przeplatanką:

1. Najpierw poćwicz ruchy przeplatanki „na sucho” np., na trawie, bez pełnej jazdy, tylko ruchy.

2. W kolejnym ćwiczeniu wyobraź sobie, że przed tobą leży balon. Spróbuj go uderzyć, jakbyś chciał go przebić nogą którą się odpychasz zza siebie, dalszą.

3. Podczas pierwszej próby jazdy przeplatanką po łuku skorzystaj z pomocy partnera aby utrzymać równowagę. Dla ułatwienia można narysować sobie kółko. Najpierw niech partner stoi w środku a w kolejnych ćwiczeniach po zewnętrznej stronie.

4. Następnie postaraj się poruszać tylko za pomocą odpychania się tylko nogą którą masz z tyłu.

5. W celu wyćwiczenia balansowania podczas jazdy przeplatanką ustaw dwie osoby w odległości kilku metrów od siebie. Posłużą one za oś skrętu. Teraz jedź przeplatanką okrążając te osoby, raz jedną raz drugą.

Powyższe wskazówki pomogą Ci szybko przyswoić ten rodzaj manewru. 3-4 treningów jest Ci potrzebne byś opanował podstawy przekładanki i zaczął poprawnie ją wykonywać. Po około 7-8 treningach przekładankę powinieneś mieć dobrze wytrenowaną i po tym czasie będziesz już ją swobodnie wykonywać w każdych warunkach. Zachęcamy do rychłego rozpoczęcia nauki przekładanki, a potem do systematycznego jej doskonalenia.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry