Jesteś tutaj
Dom > Nowości > Rollerblade – znakomity producent rolek!

Rollerblade – znakomity producent rolek!

Legenda niesie, że pierwsze rolki powstały na początku XVIII wieku. Wtedy to pewien Holender, wzorując się na łyżwiarstwie, przymocował drewniane szpulki do drewnianych „płóz” zamontowanych bezpośrednio na podeszwach jego butów.

W 1863 roku, pewien Amerykanin stworzył pierwsze wrotki z kółkami przymocowanymi po obu stronach płozy (tzw. wrotki dwuśladowe). Jako że wrotki okazały się dużo bardziej praktyczne, rolki poszły w zapomnienie na dłuższy czas. Od czasu do czasu, zamysł rolek powracał, ale nie zyskał sobie szerszej rzeszy zwolenników. Do 1930 roku wrotki stały się bardzo popularne i zyskały sobie wielu sympatyków. Jednakże, dopiero w 1959 roku, zaczęto je produkować na skalę masową.

W 1973 roku wprowadzono poliuretanowe kółka, co wzmogło zainteresowanie tym sportem. W 1980 roku, dwóch hokeistów z Minnesoty znalazło stare rolki w sklepie sportowym. Zdecydowali, że byłoby to znakomite pozasezonowe narzędzie treningowe dla hokeistów. Wzorując się na znalezionych rolkach zaczęli montować nowe rolki i sprzedawać je na rynku lokalnym. W tym samym roku założyli firmę Rollerblade®. Wkrótce ulice Minnesoty zapełniły się hokeistami jeżdżącymi na rolkach. Nawet narciarze zaczęli przystosowywać produkty Rollerblade do swojego reżimu treningowego w okresie letnim. Pomimo że interes się rozwijał, produkty Rollerblade były ciągle sprzedawane tylko i wyłącznie na rynku wewnętrznym, w Stanach Zjednoczonych.

Korzeni promocji rolkarstwa, jako nowej gałęzi sportu, należy szukać w połowie lat 80-tych, w Stanach Zjednoczonych, a dokładniej: Miami Beach (Floryda), Minneapolis (Minnesota) oraz Venice Beach (Kalifornia). W ciągu drugiej połowy lat 80-tych, sprzedaż bezpośrednia została całkowicie pominięta na rzecz dystrybucji poprzez punkty detaliczne sieci sklepów sportowych. Pod koniec lat 80-tych, Rollerblade rozszerzył swoją działalność poprzez organizowanie imprez i zawodów rolkowych. Rollerblade zaangażował się również w promowanie nowego trendu – rolkarstwo agresywne.

Na początku lat 90-tych zainicjowano dystrybucję międzynarodową poprzez przedstawicielstwa w kilku krajach na całym świecie. Ponadto, w 1991 roku, Nordica (członek grupy Benetton) wykupiła 50% udziałów firmy Rollerblade. Wspólne promocje i reklama produktów Rollerblade zaowocowały zwiększeniem wiarygodności marki, a ich sprzedaż wzrosła drastycznie, powodując jednocześnie, że rolkarstwo stało się jedną z najczęściej uprawianych dyscyplin sportowych.

Lata 90-te odznaczały się dalszą ekspansją na rynku rolkowym rewolucjonizując systemy technologiczne rolek. Do produkcji rolek zaczęto wykorzystywać lżejsze i mocniejsze materiały, obniżono ceny i wprowadzono wiele innowacji, w tym system hamowania ABT®. Dzięki temu rolkarstwo stało się bardziej osiągalne dla większej rzeszy odbiorców.

Firma Rollerblade® jest uznawana za twórcę jednego z najprężniej rozwijających się sportów na świecie, dzięki czemu Rollerblade stał się światowym liderem sprzętu rolkarskiego.

Dziś firma Rollerblade dysponuje gigantycznym wyborem rolek przeznaczonych zarówno do amatorskiej jazdy, jak i do profesjonalnego rolkarstwa. Producent ten słynie z najwyższej jakości. Zapraszamy na stronę: www.sportxtreem.pl. Sklep ten prowadzi między innymi sprzedaż rolek z firmy Rollerblede.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry