Jesteś tutaj
Dom > Fitness > Rozciąganie kluczem do gibkości!

Rozciąganie kluczem do gibkości!

Rozciąganie obręczy barkowej

1.Rozciąganie przedniego aktonu mięśni naramiennych.

Złącz ręce za plecami. Trzymając łokcie lekko ugięte, unoś delikatnie dłonie do góry.

2. Rozciąganie tylengo aktonu mięśni naramiennych.

Ułóż lewą rękę na prawym ramieniu. Trzymając lewy łokieć uniesiony i lewe ramię równolegle do podłogi, ułóż prawą rękę pod lewym łokciem i delikatnie popychaj lewy łokieć do góry. Powtórz ćwiczenie dla prawej ręki.

Skłony do ziemi

Ułóż ręce za głowę i trzymając proste nogi w kolanach i wyprostowane plecy zrób skłon jak najdalej potrafisz. Możesz także dotknąć palcami dłoni do podłogi i utrzymać te pozycję przez 10 sekund.

Rozciąganie grzbietu

Leżąc na plecach z ugiętymi kolanami, delikatnie przyciągaj nogi w kierunku klatki piersiowej. Wytrzymaj moment w takiej pozycji i rozluźnij się

Kot

W pozycji na czworaka wygnij plecy w łuk. Trzymając głowę w dół, przysiądź na pietach,sięgając jednocześnie rękoma w przód. Utrzymaj tę pozycję przez kilka sekund.

Rozciąganie mięśnia czworogłowego uda

Wyciągając prawą rękę do tyłu złap za prawą kostkę. Zegnij się lekko w pasie, biodra wypinając do przodu. Unieś lewą rękę. Powtórz to ćwiczenie z drugą nogą.

Rozciąganie lędźwi i ścięgien podkolanowych

Stojąc prosto z kolanami rozstawionymi i stopami ułożonymi na zewnątrz, podnieś ręce do góry i przekręć tułów w prawo. Pochyl się do przodu, wyciągając ręce przed siebie tak daleko, jak tylko możliwe.Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz ćwiczenie pochylając się w lewą stronę.

Rozciąganie mięśnia czworobocznego

Złącz ręce za plecami i powoli unieś je tak wysoko, jak potrafisz. Ugnij lekko kolana i podnieś głowę równocześnie pochylając się do tyłu. Oddychaj głęboko i wytrzymaj w tej pozycji przez 15 sekund.

Rozciąganie tricepsów

Ułóż prawą rękę z tyłu głowy i dotknij lewego ramienia. Lewą ręką złap prawy łokieć i powoli ciągnij do dołu. Zrób to samo drugą ręką.

Stretching może dokonać wielu zmian. Nie tylko w kwestii gibkości i zdrowia, ale także w kwestii większych przyrostów. Nie jest to może ekscytujące zajęcie, ale jego efekty sprawiają, ze jest warte tego ,aby poświęcić mu trochę czasu.

Sugeruję poświęcić przynajmniej jeden dzień w tygodniu na ćwiczenia rozciągające. Nie musisz od razu stać się człowiekiem gumą. Giętkość, podobnie jak przyrost mięśni, jest sprawą genetyczną. Pamiętaj jednak, że im więcej zrobisz, tym więcej osiągniesz.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry