Jesteś tutaj
Dom > Nowości > Rozmowa z rzecznikiem PZPC. TARGI SPORTOWE – Kielce 2013

Rozmowa z rzecznikiem PZPC. TARGI SPORTOWE – Kielce 2013

W dniach 20 – 23 lutego 2013 na KIELECKICH HALACH TARGOWYCH odbyły się coroczne, największe w Polsce – TARGI SPORTOWE. Wystawiło się na nich kilkadziesiąt rozmaitych firm związanych ze sportem, rekreacją i Outdoorem. Pierwsze dwa dni targów przeznaczone były dla hurtowników i firm, dwa kolejne dni natomiast, zarezerwowane zostały dla zwiedzających i dla detalistów.

                        Targi SPORT-ZIMA w Kielcach - 23.02.2013r.

 

Redaktorzy naszego portalu: www.bodyinfo.pl mieli okazję brać udział w targach i zapoznawać się z najnowszymi kolekcjami sprzętu, obuwia i odzieży sportowej. Dzięki wiedzy i informacjom zdobytym na XXVII MIĘDZYNARODOWYCH TARGACH BRANŻY SPORTOWEJ I OUTDOOROWEJ w Kielcach, możemy na bieżąco opowiadać Wam na łamach BODYINFO o nowościach sportowych wypuszczanych na rynek, o tym co modne, co funkcjonalne, co użyteczne, co solidne i co najlepsze. 

 

                       Targi SPORT-ZIMA w Kielcach - 23.02.2013r.

 

Jedną z atrakcji Targów w Kielcach była obecność polskich sztangistek – członkiń kadry narodowej w podnoszeniu ciężarów oraz wspaniały pokaz ich umiejętności sportowych. Mieliśmy przyjemność, ale również zaszczyt przeprowadzenia rozmowy z rzecznikiem POLSKIEGO ZWIĄZKU PODNOSZENIA CIĘŻARÓW – Markiem Kaczmarczykiem.

Pół roku temu pan Kaczmarczyk wygrał konkurs na rzecznika PZPC i natychmiast rozpoczął dynamiczną pracę nad promocją tej pięknej dyscypliny sportu.

 

                           Targi SPORT-ZIMA w Kielcach - 23.02.2013r.

 

Zapytaliśmy Marka Kaczmarczyka o plany PZPC na najbliższe lata. Ten opowiadał nam długo o akcji promującej podnoszenie ciężarów, jaką rozpoczął Związek, w celu zachęcenia zdolnej sportowo młodzieży do rozpoczęcia przygody z tą dyscypliną sportu. Sensem akcji jest pozyskiwanie na wsiach, w małych miasteczkach i w wielkich miastach młodych entuzjastów sportu i pokazywanie im pięknej strony ciężarów. Rzecznik tłumaczył nam, że sztangiści często kojarzą się niewtajemniczonym w tą dyscyplinę ludziom z „bezmózgami”, „karkami” i „koksami”. Nie jest to prawdą! Wielu przedstawicieli tej dyscypliny sportu to ludzie bardzo inteligentni, posiadający szerokie zainteresowania i liczne umiejętności. Umiłowali Oni tą dyscyplinę sportu bo wymagała od nich niesamowitej dyscypliny, hartu ducha i nieustannej pracy nad siłą fizyczną. Kluby sportowe szkolące młodych ciężarowców kładą ogromny nacisk na efektywne godzenie nauki i treningów. Chodzi o to, żeby nastolatkowie zechcieli zmobilizować się do ciężkiej pracy związanej z połączeniem obowiązków szkolnych z wielką pasją do sportu ciężarowego. Celem akcji promocyjnej jest między innymi przekonanie rodziców zdolnej młodzieży do umożliwienia swym podopiecznym uprawiania tego sportu. Wielu rodziców boi się o swoje pociechy bo podnoszenie ciężarów kojarzy się z kontuzjami i z dopingiem. Jak tłumaczy Marek Kaczmarczyk – celem PZPN jest zmiana wizerunku tej dyscypliny sportu. Podnoszenie ciężarów nie musi oznaczać zażywania środków dopingujących, a treningi w której udział bierze młodzież są odpowiednio kontrolowane i nadzorowane przez trenerów tak, aby zminimalizować ryzyko nabawienia się kontuzji. Młodzieżowe sekcje ciężarowe w niczym nie są gorsze od sekcji piłkarskich, siatkarskich, czy lekkoatletycznych. Podnoszenie ciężarów to po prostu nieco inny sport, wymagający ogromnej siły fizycznej i niesamowitej determinacji.

 

                                                                   

 

Rzecznik PZPC wyjaśnił nam, że temu między innymi służy jego obecność na targach sportowych (wraz z reprezentantkami Polski), aby pokazać piękno tego sportu szerszej publiczności i aby promować tą dyscyplinę sportową w Polsce. Młode, piękne dziewczyny dały rewelacyjny pokaz rwania i wyrzucania sztangi, który zrobił ogromne wrażenie na uczestnikach targów kieleckich.

Od roku prezesem Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów jest jeden z najwybitniejszych sztangistów w historii polskich ciężarów – Szymon Kołecki. Nowy prezes rozpoczął pracę w związku od oczyszczenia tej instytucji z ludzi „starej ekipy”. Jak wyjaśnia rzecznik Kaczmarczyk – Kołecki na wszystkie stanowiska w PZPC powołał nowych, świeżych ludzi, którzy są w stanie tchnąć w tą dyscyplinę sportu ducha energii i wigoru. Nowa ekipa rozpoczęła pełną parą pracę nad przygotowaniami do jesiennych Mistrzostw Świata, które w tym roku odbędą się na warszawskim Torwarze. Ich celem jest intensywna promocja Warszawy na arenie międzynarodowej, a podnoszenia ciężarów w Polsce oraz pomoc polskim ciężarowcom w odniesieniu jak najlepszych wyników na tej wielkiej imprezie. Marek Kaczmarczyk zapewnia, że wybór Szymona Kołeckiego na prezesa PZPC przyniesie wiele ciekawych zmian i ogromnych korzyści dla polskiego sportu. Były polski sztangista wszedł do Związku z głową pełną pomysłów i sercem pełnym ochoty. Jego marzeniem jest naprawa sytuacji wewnątrz Związku, ale przede wszystkim promocja tej dyscypliny sportu na arenie całego kraju.

 

                                    

Firmą, która od niedawna dostarcza polskim sztangistą sprzętu ciężarowego jest marka WERSAN wyłoniona z nowego konkursu. Miniony rok przyniósł w Polsce wiele zmian w tej dyscyplinie sportu. Są to zarówno zmiany u szczytu władzy, jak i zmiany u podstaw – organizacyjne, edukacyjne, szkoleniowe i promocyjne. Życzymy Polskiemu Związkowi Podnoszenia Ciężarów udanych i owocnych reform i ulepszeń, a polskim sztangistom wielu wspaniałych sukcesów Panu Markowi Kaczmarczykowi – rzecznikowi PZPC – życzymy efektywnego i efektownego reprezentowania całego Związku, ale przede wszystkim tej wspaniałej dyscypliny sportu.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry