Jesteś tutaj
Dom > Nowości > Sauna infrared

Sauna infrared

Sauna infrared to inaczej sauna na podczerwień. Sauna infrared to sauna nowej generacji, dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii możemy korzystać z sauny szybciej i w niższej temperaturze.

Łagodzenie wielu objawów chorobowych i bólu oraz efektywna rekonwalescencja osób poddanych naświetlaniom podczerwienią stały się inspiracją do szerszego wykorzystania tego ciepła w technologii systemów termicznych.

 

      SAUNA INFRARED

 

 

Terapia promieniowaniem IR, infraterapia – dział fizykoterapii wykorzystujący działanie promieniowania podczerwonego na tkanki. Potocznie zabieg infraterapii określany bywa po prostu w skrócie jako promieniowanie IR.

Podstawowy efekt biologiczny promieniowania IR to wytworzenie ciepła w tkankach, dlatego też ten rodzaj zabiegów zaliczany jest do zabiegów termoterapii czy bardziej szczegółowo do ciepłolecznictwa. W medycynie do wywołania efektu biologicznego używa się się promieniowania IR o długości fali 770 do 1500 nm. Im długość fali jest krótsza, tym wywołuje ona większy efekt cieplny. Penetrację tkankową tego rodzaju promieniowania szacuje się na 0,5–30 mm.

Promieniowanie IR emitowane jest przez lampy IR, choć źródłem mieszanego promieniowania IR jest też lampa sollux. Ostatnio coraz powszechniej stosuje się też ogólnoustrojowe działanie promieniowanie IR, z zastosowaniem kabin z oświetleniem emitującym promieniowanie podczerwone, przykładem czego może być sauna typu infrared.

 

                                 

 

 

Sauna infrared przypomina wyglądem i działaniem sauny tradycyjne, jednak różnią się od nich zastosowanym źródłem ciepła – zamiast pieca elektrycznego są tu promienniki podczerwieni, które emitują biologicznie aktywną energię podczerwoną. Niższa temperatura wewnątrz kabiny (37-54°C) pozwala korzystać z niej także osobom starszym i z kłopotami z krążeniem. Seans w podczerwieni to pasywny trening fitness, który bez obciążania stawów i intensywnych ćwiczeń przyspiesza przemianę materii o około 40%.

 

W ciągu 30-minutowego seansu spalamy od 900 do 2400 kcal, czyli 3 razy więcej niż podczas joggingu, czy szybkiej gry w tenisa. Kabina działa upiększająco i oczyszcza organizm z toksyn. W cieple infrared wraz z wodą wydalane są zbędne produkty przemiany materii, cholesterol oraz tłuszcz i rozpuszczone w nim toksyny.

 

                                     

 

Infraterapia łagodzi ból stawów, pleców, kręgosłupa, głowy, mięśni, bolesne menstruacje i nerwobóle.

  • Wzmacnia system immunologiczny organizmu i zwiększa odporność na infekcje,
  • Wspomaga leczenie wielu dolegliwości i chorób: gardła, oskrzeli, zapalenie zatok, cukrzycę, wrzody żołądka i dwunastnicy, menopauzę, hemoroidy i żylaki,
  • Przyspiesza rekonwalescencję w stanach pourazowych, pooperacyjnych i zapalnych: kości, stawów i tkanek miękkich (mięśni, wiązadeł, torebek stawowych); zalecana jest w rehabilitacji układu ruchowego,
  • Poprawia kondycję układu sercowo- naczyniowego- terapia podczerwienią polecana jest dla osób z chorobami układu krążenia, nadciśnieniem i niedociśnieniem,
  • W chorobach wieku dziecięcego: nieżyty górnych dróg oddechowych, angina, otyłość,
  • Niweluje negatywne skutki stresu, zapewniając relaks i odprężenie.

 

 

Gorąco zachęcamy do korzystania z tego typu sauny. Sauna infrared jest wynalazkiem stosunkowo nowym, innowacyjnym i na pewno wartym zainteresowania. Korzystanie z niej niesie z sobą wiele korzyści i zalet. 

Więcej informacji na temat rodzajów sauny i sposobu korzystania z niej znajdziecie w innych artykułach naszego portalu, znajdujących się w kategorii: REKREACJA. Zapraszamy do lektury!

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry