Jesteś tutaj
Dom > Nowości > SPOKEY. Ściskacze do treningu dłoni i przedramion

SPOKEY. Ściskacze do treningu dłoni i przedramion

Nieważne czy uprawiasz jakiś angażujący dłonie sport, wykonujesz rękami fizyczną pracę czy też po prostu potrzebujesz rehabilitacji swoich mięśni nadgarstka. Mięśnie dłoni są używane podczas masy codziennych czynności a zapewnienie im odpowiedniego rozwoju może okazać się świetną inwestycją na przyszłość. Naprawdę warto ćwiczyć mięśnie dłoni i nadgarstka nie tylko jeżeli nasze dłonie wymagają rehabilitacji. Silne mięśnie tych partii są atutem niemal przy każdej codziennej czynności – podczas wykonywaniu prac fizycznych (np. praca ciężkimi narzędziami, przenoszenie ciężkich przedmiotów, noszenie zakupów) bądź sportów (np. wspinaczka, pływanie, tenis) często przeciążane są stawy rąk a w szczególności dłoni i nadgarstków. Warto wzmacniać mięśnie nie tylko w celu zwiększenia komfortu pracy, ale również dla lepszego zabezpieczenia stawów przed uszkodzeniami. Silne mięśnie pozwalają lepiej kontrolować ruchy dłoni i ich zakres. Bardzo niebezpieczna jest sytuacja, kiedy palce bądź nadgarstki pod wpływem ciężaru odchylają się gwałtownie do końca zakresu ruchu stawu, narażając stawy oraz ścięgna na uszkodzenie.

ŚCISKACZE

Ściskacze to bardzo popularne urządzenia. Trening na nich polega, tak jak wskazuje sama nazwa na ściskaniu jedną dłonią pary specjalnych rękojeści. Opór jakie sprawia urządzenie czyli siła, którą musimy włożyć, aby wykonać poprawnie ćwiczenie na tym urządzeniu zależy od napięcia sprężyny łączącej dwa chwyty. Chociaż znane są ściskacze, ze stałą siłą oporu to dostępne są także urządzenia z regulowaną siłą oporu, a zakres ich regulacji jest naprawdę spory. Trening na ściskaczach doskonale wzmacnia uścisk oraz kształtuje przedramię. Przyrząd wykorzystywany jest w procesie leczenia schorzeń stawów i mięśni oraz rehabilitacji palców i dłoni.

Firma SPOKEY w swojej nowej kolekcji sprzętu treningowego oferuje także dwa rodzaje ściskaczy do rąk. Poniżej prezentujemy te produkty.

 

CRAMP

(Ściskacz z regulacją)

Parametry:

  • Materiał: tworzywo sztuczne
  • Rączka: guma
  • Regulacja siły uścisku: 20-40kg
  • Kolorystyka: pomarańczowy

 

INTENSE

(Zestaw ściskaczy)

Parametry:

  • Materiał: sprężyna stalowa
  • Rączka: pianka EVA
  • Kolorystyka: czarno-pomarańczowy

 

ATLAN

(Zestaw ściskaczy)

Parametry:

  • Materiał: sprężyna stalowa
  • Rączka: tworzywo sztuczne
  • Kolorystyka: szare

 

Zachęcamy do zaopatrzenia się w ściskacz treningowy marki SPOKEY, gdyż treningi na nim nie są nudne, a przynoszą wiele korzyści. Przyrząd kupić można w bardzo przystępnych cenach, a jego przechowywanie w domu z pewnością nie sprawi nikomu trudności. Największy wybór sprzętu sportowego, także marki SPOKEY, znajduje się na stronie: www.sportxtreme.pl.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry