Jesteś tutaj
Dom > Fitness > SPORTOWIEC MUSI BYĆ EGOISTĄ!!!

SPORTOWIEC MUSI BYĆ EGOISTĄ!!!

SPORTOWIEC MUSI BYĆ EGOISTĄ!!!

Wyobraźmy sobie fińskiego łyżwiarza, którego marzeniem jest zdobycie tytułu Mistrza Świata w swojej dyscyplinie —> Facet ma 22 lata, wiele sukcesów na koncie, medali na szyji i godzin treningów za sobą. By osiągnąć to co do tej pory musiał poświęcić wiele dni, miesięcy a pewnie i lat.

Teraz zastanówmy się z jakich elementów składa się jego typowy dzień – PODPORZĄDKOWANY PRACY DLA OSIĄGNIĘCIA SUKCESU.

Pobudka, jedzenie, trening, jedzenie, praca, jedzenie, trening, jedzenie, spanie -> Pobudka, jedzenie, trening, jedzenie, praca, jedzenie -> Pobudka, jedzenie, trening, jedzenie -> Pobudka …

Jak wiele czasu nasz marzyciel i sportowiec ma wolnego w ciągu dnia? W którym może robić to na co tylko ma ochotę? Dokładnie 24 godziny. Każdy z nas ma 24 godziny wolnego. Nie każdy je wykorzystuje tak jak robi to nasz łyżwiarz. Ten człowiek nie zastanawia się nad tym kiedy wyjdzie do kina, na balet, zje pizze czy poleży przed telewizorem. Ten człowiek jest nastawiony na SUKCES i KAŻDE jego działanie, KAŻDY oddech jest ukierunkowany na osiągnięcie swojego marzenia – zdobycie tytułu Mistrza Świata. Ten człowiek jest tytanem pracy – nie mówi, że boli, że dość, że musi odpocząć – tylko dzień w dzień zapierd*la na swoje marzenia. Wstaje, gotuje, pracuje, potem pracuje żeby mieć hajs na jedzenie by móc ciężko trenować i odpowiednio się regenerować, później znów trenuje, później musi iść spać żeby się wyspać i mieć siły na poranny trening. Dzień w dzień. Miesiąc w miesiąc. Rok w rok. Ukierunkowany na SWÓJ SUKCES, nie Twój, SWÓJ. Jego celem jest to by stać się tym NAJLEPSZYM! Każdy sportowiec MUSI być (w mniejszym lub większym stopniu) egoistą!!!

Wytrwałości !!!

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry