Jesteś tutaj
Dom > Fitness > Sposób na kaloryfer!

Sposób na kaloryfer!

Nie istnieją sztuczki pozwalające zbudować twardy, doskonale wyrzeźbiony brzuch. Magia polega na determinacji i poświęceniu się efektywnemu treningowi oraz stosowania odpowiedniej diety.

Przedstawiamy poniżej kilka wskazówek jak polepszyć swoję mieśnie brzucha. 

Podstawowe błędy treningowe to:

1. Nie odpowiednia dieta,bez niej nie ma co liczyc na widoczne mięśnie brzucha,tak naprawde jeśli posiada się mały poziom bf(body fat) to i bez cwiczeń możemy cieszyc się widocznym 6cio pakiem

2. Trenowanie brzucha codziennie-brzuch to miesien taki sam jak każdy inny i potrzebuje regeneracji.

3. Robienie setek powtórzeń w serii-to podstawowy bład,który krąży już od wieków, moim zdaniem seria powinna być złożona z takiej ilości które wywołaja palenie w mięśniach,wtedy należy przerwac cwiczenie. Najlepiej łączyć cwiczenia w superserie(kilka ćwiczeń połaczonych w jedna długa serię)

4. Jednym z najopularniejszych ćwiczeń na brzuch sa skłony tułowia na ławce skośnej z rękami na karku-jest to najbardziej porażkowe ćwiczenie z wszystkich dostępnych na te partie mieśni,po pierwsze podczas cwiczenia ręce które mamy na karku ciągna niejako głowe do przodu co może spowodować kontuzje kręgosłupa a po drugie praktycznie cała pracę wykonuja mięśnie ud a nie brzucha,najlepszym cwiczeniem na mięśnie proste brzucha jest zatem swykłe spinanie leżac.

5. Mam oponkę na brzuchu i che się jej pozbyć,jakie ćwiczenia wykonywac?–odpowiedź to żadna!tłuszczu nie spala sie za pomoca cwiczen siłowych takich jak brzuszki czy inne cwiczenia na tą partie mięsniową a aerobami i odpowiednią dietą a dokładniej ilością spożywanch kalorii,aby pozbyć się nadmiaru tłuszczu musimy bo po prostu spalić.

Aby zbudować satysfakcjonujący kaloryfer należy najpierw zająć się budowaniem masy brzucha wiec zaczynamy od podstawowych cwiczen takich jak:
-Ściąganie linki wyciągu w koci grzbiet
-Unoszenie prostych nóg na poręczach
-Boczne skłony tułowia z hantlami

Cwiczenia te można wykonywac w jedenj superserii trzykrotniellub jako odzielne cwiczenia,bardziej zalecam superserie ponieważ zajmuje mniej czasu i jest bardziej efektywna(akurat jeśli chodzi o mnie)

Jeśli masa naszego brzucha nas zadowala możemy pójść o krok dalej czyli zając się poszczególnymi grupami mięśni brzucha wtedy dzielimy go na podstawowe grupy miesniowe czyli miesnie:
– Skosne
– Górna partie miesni brzucha
– Dolna partie

Ćwiczymy jedna partię na koniec treningu siłowego:
przykładowy plan:

trening pierwszy: mięśnie skośne
* skrętoskłony na kole(maszyna)
*boczne skłony tułowia z hantlami lub linkami wyciągu dolnego
*robimy superserie po 30powt. W seri xałośc powtarzamy 3razy

trening drugi: górne partie
*spięcia brzucha leżąc
*ściąganie linki wyciągu górnego w koci grzbiet
*superseria analogicznie do pierwszej

trening trzeci: dolne partie mięsni brzucha
*unoszenie nóg na poręczach: robimy 10powt unoszenia wyprostowanych nóg(kilka cm wyżej od miejsca gdy nogi będą równoległe z podłozem)nastepnie unosimy w ten sam sposób nogi lecz z lekkim skrętem tułowia i na koniec unosimy nogi ugiete w kolanach pamiętając o tym że trzymamy ciągle napięte mięsnie topodstawa!!!

Jedna gigant seria (moim zdaniem najlepsza lecz najbardziej trudna)
*Spięcia brzucha leżąc
*Boczne skłony tułowia z hantlami
*Świeca na ławce prostej
*Ściaganie linki wyciągu górnego w koci grzbiet ze skrętem tułowia
Kazde cwiczenie po 20powt w 3superseriach

Treningi aerobowe!
Jak juz pisałem w punkcie 5 za pomoca aerobów (bieganie,pływanie,jazda na rowerku) spalamy tłuszcz, nie da sie go pozbyc jedynie z brzucha a z całego ciała, w miarę gdy nasz poziom otłuszczenia sie zmniejsza kratka na brzuchu bedzie coraz wyraźniejsza,jak do tego dojść?

Osoby które mają słabą wytrzymałość mogą zacząć od powolnego truchtu po 10-15minut dziennie 3 razy w tyg. z czasem czas ten wydłuzamy i w mairę jak nasza wydolność rośnie dochodzimy do 50minut aerobów 5razy w tygodniu.
Oto przykładowy rozpis jak powoli dochodzić do magicznych 50minut:
tydz.1 20min biegu
tydz.2 30min biegu
tydz.3 35min biegu
tydz.4 40min biegu
tydz.5 45min biegu
tydz.6 50min biegu

… i na tym poziomie konczymy i ciągniemy dalej redukcję 50min dziennie 5razy w tygodniu.

Profesjonalny trening i dieta dostosowana do Twoich indywidualnych potrzeb – www.profi-dieta.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry