Jesteś tutaj
Dom > Nowości > Squash. W jakich butach grać?

Squash. W jakich butach grać?

Na ile ważne w squashu jest obuwie w jakim zawodnik gra? Żeby naprawdę świetnie grać w squasha trzeba być szybkim jak lampart, silnym jak lew, zwinnym jak jaszczurka, do tego mieć mnóstwo technicznych umiejętności, no i umieć dobrze taktycznie rozegrać mecz. Czy buty mają tu w ogóle jakieś znaczenie? Oczywiście, nie od butów zależy jakość i efektywność gry w squasha, nie od butów zależy forma prezentowana przez gracza i nie od butów zależy strategia jego gry. Nie mniej jednak buty w squashu odgrywają istotną rolę. Dlaczego? Od butów zależy komfort gry. Powinny być one wygodne i funkcjonalne. To odpowiednie obuwie sprawia, że squashowy gracz jest w mniejszym stopniu narażony na kontuzje stóp, stawów skokowych i kolan. Od butów zależy także szybkość jaką zawodnik może osiągnąć na korcie.

Firma ASICS, która specjalizuje się głównie w produkcji obuwia do biegania, ma w swojej tegorocznej ofercie także kilka znakomitych modeli butów przeznaczonych do gry w squasha. W poniższym artykule polecamy trzy ciekawe modele ASICSA, dwa męskie i jeden damski, z kolekcji jesień/zima 2012:

GEL-BLADE 3 (buty męskie)

Właściwości:

ASYMMETRICAL LACING DESIGN – System sznurowania odpowiadający naturalnej budowie stopy, zmniejsza ryzyko podrażnień, zapewnia komfort I dopasowanie.

I.G.S. – Angażuje powiązane ze sobą komponenty dla uwydatnienia naturalnego ruchu stopy od pięty do palców.

TRANSITION MIDSOLE – Podeszwa środkowa z elementów o trzech rodzajach gęstości wspiera szybkie zmiany w ukierunkowaniu stopy.

REARFOOT GEL®CUSHIONING SYSTEMS – Łagodzi wstrząsy podczas fazy uderzenia I pozwala na płynne przejście do fazy środkowej.

PHF (Personal Heel Fit) – Trzy warstwy specjalnej, dopasowującej się do stopy pianki umieszczonej w zapiętku buta w celu osiągnięcia indywidualnego dopasowania.

TRUSSTIC – Obniża wagę całej konstrukcji podeszwy jednocześnie wzmacniając integralną strukturę buta.

NC RUBBER OUTSOLE – Podeszwa zawierająca więcej naturalnej gumy niż tradycyjna, co skutkuje jeszcze lepsza przyczepnością.

MAGIC SOLE – Wentylowana wkładka i podeszwa zewnętrzna zmniejsza wagę i zwiększa oddychalność.

WET GRIP RUBBER – Materiał podeszwy zewnętrznej zapewniający pewny kontakt z podłożem, szczególnie na wilgotnej podłodze w hali.

CALIFORNIA LASTED – Dla lekkości i elastyczności. Górna część materiału jest zszyta ze wstawka EVA zanim zostaje przyklejona do podeszwy środkowej.

REMOVABLE COMPRESSION MOLDED EVA SOCKLINER – Wkładka, którą możesz usunąć w celu umieszczenia w bucie wkładki ortopedycznej.

Waga buta: 339 g

Kolor: rażąco zielony z wstawkami czarnymi i białymi.

 

GEL-HUNTER (buty męskie)

Właściwości:

FOREFOOT GEL® CUSHIONING SYSTEM- Tłumi uderzenia o podłoże w czasie biegu.

TRUSSTIC – Obniża wagę całej konstrukcji podeszwy jednocześnie wzmacniając integralną strukturę buta.

SOLYTE MIDSOLE – Lżejszy niż ASICS’EVA and SpEVA® składnik środkowej części podeszwy. Zapewnia także lepsza amortyzację i trwałość.

Kolor: granatowy z wstawkami biało niebieskimi.

 

GEL-PROGRESSIVE (buty damskie)

Właściwości:

I.G.S. – Angażuje powiązane ze sobą komponenty dla uwydatnienia naturalnego ruchu stopy od pięty do palców.

PHF (Personal Heel Fit) – Trzy warstwy specjalnej, dopasowującej się do stopy pianki umieszczonej w zapiętku buta w celu osiągnięcia indywidualnego dopasowania.

AHAR®+ – Cieńsza i lżejsza wersja AHAR. Umieszczona w strategicznych miejscach podeszwy zewnętrznej w celu zwiększenia trwałości przy utrzymaniu niskiej wagi.

SOLYTE 55 LASTED – Materiał podeszwy środkowej o gęstości 55 dla większej stabilności stopy.

DUOMAX – System składający się z dwóch elementów podeszwy środkowej o różnym poziomie gęstości, wkomponowanych tak, aby kontrolować nadmierną pronację.

REARFOOT AND FOREFOOT GEL® CUSHIONING SYSTEMS – Tłumi uderzenia o podłoże podczas biegu, pozwala na ruch w wielu płaszczyznach podczas całego cyklu biegu.

Waga buta: 310 g

Kolor: zielono – czarny.

 

Każdy z powyższych modeli butów do squasha może być z powodzeniem stosowany także do gry w badmintona. Korzystanie z butów ASICS przeznaczonych do gry w squasha gwarantuje komfort, wygodę i bezpieczeństwo gry. Produkty te są przystosowane do szybkiego poruszania się po różnego typu parkietach. Powyżej poleciliśmy trzy, naszym zdaniem najbardziej funkcjonalne modele (dwa męskie i jeden damski), ale generalnie cała linia SQUASH/BADMINTON kolekcji jesień/zima 2012 firmy ASICS jest godna uwagi i zainteresowania. Ogromny wybór produktów ASICS  w przystępnych cenach na stronie: www.sportxtreme.pl.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry