Multisport Tychy Uczniowska 7 Uvex
2014-05-24 17:16
A  A  A

Subiektywny przegląd rolek - sezon 2014 . Część I

Subiektywny przegląd rolek - sezon 2014 . Część I

W poniższym artykule chcielibyśmy opowiedzieć o kilku ciekawych modelach rolek sezonu wiosna/lato 2014 i pomóc Wam w ewentualnym wyborze najwłaściwszego dla siebie modelu.

Zapraszamy na subiektywny przegląd rolek 2014!!!

 

Dzisiejszy tekst podzielony będzie na dwie części. W pierwszej części omówimy kilka najciekawszych modeli rolek marek bardziej prestiżowych, droższych i wyższych rangą. Zajmiemy się tu konkretnie sprzętem trzech wiodących marek na rynku skaterskim – K2, Rollerblade i Bauer. Część druga tekstu poświęcona będzie przeglądowi rolek z tańszych firm, mniej prestiżowych, mniej wyspecjalizowanych w skatingu, ale oferujących sprzęt w bardziej przystępnych cenach. Mowa tu będzie o markach: Spokey, Tempish oraz Insportline.

 

Wszystkie omówione poniżej modele rolek dostępne są w sklepie sportowym: www.sportxtreme.pl

 

                                                                             

 

 

 

Poniżej zamieszczamy część pierwszą subiektywnego przeglądu rolek!

 

 

   

                                                       

Rollerblade

 

IGNITER 90 XT

Najświeższa odsłona tego modelu – IGNITER 2014. W zeszłym roku IGNITER wyszedł jako zupełna nowość w ofercie marki Rollerblade. Męski model rekreacyjno - treningowy Igniter 90 XT został zaprojektowany jako doskonała, stylowa alternatywa dla modelu Crossfire. Niezrównany komfort, niezwykła jakość i ogromna precyzja oraz prędkość porównywalna z rolkami do jazdy szybkiej. Wielkie koła – 90 mm, znakomite łożyska - SG9 pozwalają osiągnąć niesamowitą prędkość. Nowa cholewka! Komfortowa, wyższa niż standardowa cholewka skorupy zwiększa stabilność i bezpieczeństwo, wyposażona w system True Wrap. Piękny design – dodatek żółtego koloru (w zeszłym roku była zieleń) ożywia rolki i czyni je arcy ciekawymi również wizualnie. IGNITER to jeden z najlepszych modeli rolek na świecie. Szybkość, jakość, komfort i piękno!!! Bezwzględnie warty polecenia model!!!

 

Parametry:

 • Kółka: 90mm/84A
 • Łożyska: SG9
 • But: True Warp Structure
 • Płoza: Lo-Balance Alu Frame
 • But wewnętrzny: Specialized 5 Stars Fit
 • Zapięcie: Cuff Buckle. Powerstrap, sznurówki
 • CENA - 899 zł

 

 

 

 

MACROBLADE 84

Model MACROBLADE wraca na rynek Rollerblade po ponad dwudziestu latach. Przez wiele minionych lat wśród rolek tej marki furorę robił model SPARK w kilku różnych wersjach. W roku 2013 SPARKI wyszły z produkcji, a na ich miejsce w roku 2014 wracają MACROBLADY w najróżniejszych wersjach. Model męski MACROBLADE 84 to stabilne i niezawodne rolki z kółkami 84mm. Stworzone do swobodnej, rekreacyjnej, przyjemnej  jazdy. Rolki MACROBLADE 84 to fitnessowe rolki dla każdego, kto chce poczuć niezwykłą, markową jakość i prestiżowy komfort. Z łatwością osiągnąć można na tych rolkach dużą prędkość - kółka 84 mm to bardzo duże - jak na rolki rekreacyjne - kółka, gwarantujące wytłumienie drgań i niezłą szybkość. Aluminiowa płoza nadaje temu modelowi lekkość i sztywność tak ważną przy jeździe szybkiej. O solidnym wykonaniu MACROBLADE wspominać nie trzena - wysoka jakość to atut wszystkich rolek tej prestiżowej, drogiej marki.

 

Parametry:

 • Kółka: 84mm/84A
 • Łożyska: SG7
 • But: Macro, seamless
 • Płoza: New Cast aluminum, 265mm, 280mm (29.0-31.5)
 • But wewnętrzny: New Form 5 Star Fit, Training
 • Zapięcie: Cuff buckle, 45° strap, laces
 • CENA - 649 zł

 

 

 

MACROBLADE 80 W

Damska odmiana MACROBLADÓW, ale z kółkami 80 mm. Niezły wygląd zewnętrzy, solidne wykonanie, bardzo przyzwoite, rekreacyjne parametry oraz wygodny, oddychający but wewnętrzny. Jeden z najlepszych na rynku damskich modeli rolek. Kółka 80 mm pozwalają na porządne rozpędzenie się, ale nie wykluczają skrętności i zwrotności rolek. 80 mm średnicy koła to idealny kompromis między SPEEDEM, a możliwością manewrowania. But wewnętrzny świetnie dopasowuje się do stopy zapewniając niesamowity komfort. Wiele Pań zakocha się w tych rolkach.

Parametry:

 • Kółka: 80mm/82A
 • Łożyska: SG7
 • But: Macro, seamless
 • Płoza: Aluminum, 265mm, 285mm (29.0-31.5)
 • But wewnętrzny: New Form 5 Star Fit, Training
 • Zapięcie: Cuff buckle, 45° strap, laces

 

 

 

TWISTER 80

Rewelacyjny, profesjonalny model slalomowo – freestylowy. But jest tu mocno zabudowany, ale bardzo dobrze wentylujący. Oznacza to wspaniały kompromis między zabezpieczeniem stopy, a oddychalnością rolek. Krótka, aluminowa płoaza – koła nie wychodzą za but. Dwie klamry zapinające z czego dolna pozwala na maksymalne ściśnięcie stopy w bucie - gwarantuje to perfekcyjne trzymanie stopy. Twister to niezwykle wszechstronna rolka - wytrzymała, lekka, szybka, skrętna i zwrotna. Idealna na przejażdżki w różnych miejskich warunkach. Z łatwością można w niej omijać przeszkody, przeskakiwać kałuże, zeskakiwać z krawężnika. Najlepiej sprawdza się jednak w kubeczkowych slalomach. Kółka o średnicy 80 mm gwarantują kompromis między szybkością (można pobujać sie w nich po mieście), a zwrotnością (można nimi znakomicie wywijać). TWISTER należy do kategorii URBAN - może posłużyć za model miejski lub freestylowy. Jego najprawdziwszym przeznaczeniem jest jednak SLALOM i w tej dziedzinie TWISTER jest jednym z najlepszych modeli na rynku!

 

 

Parametry:

 • Kółka: Urban 80mm/80A
 • Łożyska: SG7
 • But: wentylowany
 • Płoza: Hot Rod Alu 243mm ze śrubami race (hamulec w pudełku)
 • But wewnętrzny: Specialized 5 Star Fit
 • Zapięcie: Cuff Buckle, 45o klamry i sznurowadła
 • CENA - 949 zł

 

 

 

 

                                                                                      

K2

 

F.I.T X PRO

Najnowsza odsłona kultowego modelu K2 - F.I.T. Model ten co roku wychodzi w kilku wersjach, w tym sezonie wyszedł w opcji „full-wypas”. F.I.T X Pro to ulepszenie popularnego męskiego modelu FIT - wyposażone w lepsze łożyska, większe kółka, szynę Hi-Lo i system szybkiego sznurowania. To co we wszystkich rolkach K2 najlepsze to SOFTBOOT – opatentowany przez K2 system buta wewnętrznego, czyli arcy wygodny, miękki, oddychający but wewnętrzny. Piękny design z dodatkiem koloru pomarańczowego to dodatkowy atut rolek. Kółka 84 mm pozwalaja na osiąganie ogromnej prędkości - ten rozmiar kół jest bardzo dużym jak na rolki rekreacyjne. Płoza aluminiowa - sztywna i lekka - dodatkowo wpływa na szybkość i komfort jazy. F.I.T. X PRO to piękny, bardzo wygodny i szybki model rolek znakomitej marki. Warto kupić!

 

Parametry:

-         Kółka: 84mm/80A

-         Łożyska: ILQ 5

-         Szyna: Aluminiowa , New Fitness Hi Lo

-         Zapięcie: Górna klamra, pasek 45º, system szybkiego sznurowania Speedlace

-         But wewnętrzny: SoftBoot 

- CENA - 649 zł

 

 

 

 

Alexis PRO

Model ALEXIS to kultowy, popisowy damski model rolek K2, a także jeden z najlepszych na świecie modeli damskich rolek. Przepiękny wygląd zewnętrzny, co roku barwny, przykuwający oko i bardzo kobiecy. ALEXIS PRO to najświeższa odsłona tego modelu. W roku 2014 mamy do czynienia z wersją absolutnie unowocześnioną, ulepszoną i odświeżoną. Nowość w ofercie K2!!! Rewelacyjne damskie rolki rekreacyjne z systemem Hi-Lo - poprawiającym stabilność i komfort jazdy. Tradycyjnie ALEXIS posiada SOFTBOOT – najwygodniejszy but wewnętrzny świata, znakomicie dopasowujący się do stopy. Łożyska ILQ – dużo lepsze od zwykłych ABEC. No i dużo różu – bardzo kobiecy wydźwięk zewnętrzności modelu. ALEXIS PRO posiada kółka o wielkości 80 mm - będące znakomitym kompromiesem między możliwością rozpędzenia się do dużych prędkości, a możliwością manewrowania rolkami. Jest to model idealny dla wymagających Pań, którym zależy na pięknie zewnętrznym rolek i na wygodzie ich użytkowania oraz lubiących połączenie SPEEDU z możliwością pobawienia się na rolkach (skręty, przeplatanki, jazda tyłem). ALEXIS PRO to model szybki, ale i zwrotny. Absolutnie polecamy ten model marki K2!

Parametry:

-         Kółka: 80mm/80A

-         Łożyska: ILQ 5

-         Szyna: Aluminiowa , New Fitness Hi Lo

-         Zapięcie: Górna klamra, pasek 45º, system szybkiego sznurowania Speedlace

-         But wewnęrzny: SoftBoot

- CENA - 649 zł

 

                                                                                

BAUER

 

VAPOR X40R Sr

Rewelacyjny hokejowy model rolek. Marka BAUER słynie z produkcji najlepszych na świecie łyżew. Od jakiegoś czasu wypuszcza też na rynek rolki hokejowe. Model VAPOR to bardzo profesjonalne, wygodne, szybkie i zwrotne, a przy tym lekkie hokejówki. X-Rib zapewnia stabilność oraz wsparcie całej kostki. Aluminiowa płoza Hi – Lo wykorzystuje koła o twardości 82A, które mogą być stosowane niemalże na każdej nawierzchni. Podeszwa TPR zapewnia stabilność oraz równowagę podczas jazdy. Język anatomiczny, dwuczęściowy. Istnieją na rynku lepsze modele rolek hokejowych marki BAUER, ale sa one o wiele droższe. VAPOR to bardzo dobre rolki w bardzo przystepnej cenie. Dlatego uważamy je za warte polecenia do gry w hokeja.

 

 

Parametry:

Koła: 2 tylne 80 mm, 2 przednie 76 mm / 82a

Płoza – Aluminiowa Hi-Lo

Łożyska – ABEC5

 

 

 

 

Zapraszamy raz jeszcze do sklepu www.sportxtreme.pl, gdzie dostępne są pełne kolekcje rolek marki Rollerblade, K2 i BAUER (w tym omówione powyżej modele).

 

Zapraszamy również na drugą część tekstu, gdzie omówimy modele rolek nieco tańszych marek.

Obalamy mity na temat rolek i jazdy na rolkach!

Mnóstwo się w ostatnich latach mówi o rolkach i rolkarzach… Mówić może na ten temat każdy, a przecież nie każdy się zna. Nagromadziły się ostatnio mit ...czytaj dalej »
Obalamy mity na temat rolek i jazdy na rolkach!
2015-05-12

Subiektywny przegląd rolek - sezon 2014 . Część II

W poniższym artykule chcielibyśmy opowiedzieć o kilku ciekawych modelach rolek sezonu wiosna/lato 2014 i pomóc Wam w ewentualnym wyborze najwłaściwsze ...czytaj dalej »
Subiektywny przegląd rolek - sezon 2014 . Część II
2014-05-25

Coś dla rolkarzy…- rolki-sklep.pl. Zapraszamy!

W trosce o spełnienie potrzeb, wymagań, a także zachcianek wielu sympatyków skatingu , kilka tygodni temu powstał specjalistyczny sklep internetowy: w ...czytaj dalej »
Coś dla rolkarzy…- rolki-sklep.pl. Zapraszamy!
2013-09-03
Powiązane artykuły
Subiektywny przegląd rolek – sezon 2013. Część II

Subiektywny przegląd rolek – sezon 2013. Część II

W poniższym artykule chcielibyśmy opowiedzieć o kilku ciekawych modelach rolek sezonu wiosna/lato 2013 i pomóc Wam w ewentualnym wyborze naj
2013-06-30 12:27
Subiektywny przegląd rolek – sezon 2013. Część I

Subiektywny przegląd rolek – sezon 2013. Część I

W poniższym artykule chcielibyśmy opowiedzieć o kilku ciekawych modelach rolek sezonu wiosna/lato 2013 i pomóc Wam w ewentualnym wyborze naj
2013-06-29 19:15
Rolkarstwo. Freestyle slalom!

Rolkarstwo. Freestyle slalom!

Freestyle slalom to slalom stylowy polegający na omijaniu niewielkich kubeczków ustawionych na asfalcie w konkretnych odstępach
2013-06-23 20:11
Jak wybrać właściwe dla siebie rolki?

Jak wybrać właściwe dla siebie rolki?

W poniższym tekście podsumujemy wszystko co o rodzajach rolek już wiesz i pomożemy Ci dokonać wyboru. Udzielimy Ci kilku porad byś wybrał na
2013-05-12 10:28
Wszystko o rolkach, zanim wybierzesz model dla siebie

Wszystko o rolkach, zanim wybierzesz model dla siebie

Poniższy tekst dedykujemy właśnie Tobie! Opowiadamy o rolkach, objaśniamy znaczenia symboli, tłumaczymy typologię i upraszczamy definicje. P
2013-05-05 16:13
Rolkarstwo. Naucz się trików! Część II

Rolkarstwo. Naucz się trików! Część II

Poniższy tekst jest kolejną częścią poprzedeniego. Kontynujemy naukę trików rolkarskich. W dzisiejszym artykule prezentujemy nieco bardziej
2013-05-04 09:50
Rolkarstwo. Naucz się trików! Część I

Rolkarstwo. Naucz się trików! Część I

W poniższym tekście prezentujemy podstawowe triki na rolkach od których rozpocząć się powinno przygodę ze skatingiem freestylowym i agresywn
2013-05-03 15:47
Różne rodzaje SKATINGU. Opis dyscyplin rolkarskich

Różne rodzaje SKATINGU. Opis dyscyplin rolkarskich

Pojęcie ROLKARSTWO jest bardzo szerokie, a szersze jeszcze jest od niego jest pojęcie SKATING. W poniższym tekście przedstawiamy kilka odmia
2013-04-19 19:26
Podstawy jazdy na rolkach

Podstawy jazdy na rolkach

W poniższym tekście udzielamy najbardziej fundamentalnych rolkarskich rad dla początkujących. W pierwszej części artykułu zamieszczamy wskaz
2013-04-07 18:00
Rolkarstwo. Najczęstsze błędy osób początkujących

Rolkarstwo. Najczęstsze błędy osób początkujących

W poniższym tekście omawiamy dwanaście najczęściej popełnianych przez początkujących rolkarzy błędów. Starajcie się zapoznać z nimi w teorii
2013-03-24 17:19
Podstawowe umiejętności rolkarskie

Podstawowe umiejętności rolkarskie

W poniższym artykule będziemy po kolei opisywać podstawowe umiejętności w jeździe na rolkach.
2013-03-24 15:47
K2. Kolekcja 2012. Podział rolek

K2. Kolekcja 2012. Podział rolek

Poniższy tekst poświęcamy podziałowi rolek K2 kolekcji 2012, ze względu na ich przeznaczenie i typ użytkowania.
2013-03-15 21:45
Jazda na rolkach. Przygotuj się do sezonu rolkarskiego!

Jazda na rolkach. Przygotuj się do sezonu rolkarskiego!

Mocne nogi pozwolą Ci na uniknięcie kontuzji i pomogą cieszyć się wielogodzinna jazdą na rolkach.
2013-03-10 20:28
K2. Kolekcja 2012. Rolki regulowane

K2. Kolekcja 2012. Rolki regulowane

Rolki regulowane przeznaczone są dla dzieci i młodzieży. Cechuje je możliwość dopasowania rozmiaru buta do wielkości stopy.
2013-03-05 07:13
K2. Kolekcja 2012. Rolki treningowe

K2. Kolekcja 2012. Rolki treningowe

Marka K2 w swojej kolekcji 2012 prezentuje ciekawe modele rolek treningowych.
2013-03-04 23:42
redmonster
Redakcja RedMonster
43-100 Tychy, Uczniowska 7
[email protected]
NIP: 6462632499