Jesteś tutaj
Dom > Nowości > Substancje regenerujące i wspierające stawy

Substancje regenerujące i wspierające stawy

   Glukozamina – występuje w macierzy chrząstki stawowej organizmu ludzkiego. Glukozamina regeneruję stawy i wpływa na odbudowę nowej chrząstki. Bierze udział w syntezie substancji, które są budulcem chrząstki stawowej (proteoglikanów). Najczęściej spotykana forma to siarczan glukozaminy, a to dlatego, że jest to forma o najwyższej biodostępności (89% ).

   Chondroityna – jest istotnym składnikiem chrząstki stawowej, wspomaga prawidłowe funkcjonowanie oraz wytrzymałość stawów. Chondroityna jest odpowiedzialna za prawidłowe właściwości mechaniczne i biochemiczne chrząstki stawowej, jest to niezmiernie istotne dla osób o zwiększonym wysiłku fizycznym. Organizm człowieka ma zdolność do syntezy tego związku, mimo, że występuje on w żywności, to jednak osoby o zwiększonej aktywności fizycznej czy osoby po przebytych kontuzjach lub urazach niestety mogą mieć problem z dostarczeniem odpowiedniej ilości tej substancji, dlatego takim osobom polecane są suplementy zawierające chondroitynę.

  

   MSM – jest to związek organiczny siarki. Siarka spełnia rolę strukturalną w chrząstce stawowej, pełni również kluczową rolę w produkcji związków mających znaczący wpływ na właściwe funkcjonowanie tkanki łącznej. Dodatkowym atutem jest działanie przeciwzapalne.

   Kwas hialuronowy – substancja ta występuje naturalnie w ludzkim organizmie w postaci soli sodowej. W bardzo dużym stężeniu występuje w mazi stawowej. Posiada zdolność wiązania wody, która wpływa pozytywnie na sprężystość chrząstki stawowej. Kwas hialuronowy jest odpowiedzialny za prawidłowy stan płynu stawowego. Zmniejszenie ilości kwasu hialuronowego może doprowadzić do zwyrodnienia stawów.

  

   Hydrolizat kolagenu – wspomaga regenerację tkanki łącznej. Włókna kolagnenowe wpływają na elastyczność stawów, dzięki czemu są one odporne na odkształcenia mechaniczne. Kolagen jest substancją wytwarzaną przez organizm ludzki, tak jak we wcześniejszych przypadkach z wiekiem zmniejsza się jego produkcja. W czasie i po kontuzji jak i w okresie rekonwalestencji zalecane jest przyjmowanie kolagenu z zewnątrz w postaci suplementów. Ważną cechą jest to, że hydrolizat kolagenu pobudza organizm do zwiększenia produkcji kolagenu.
Hydrolizat kolagenu jest to uwodniona forma czystego kolagenu, dzięki temu cechuje się znakomitą przyswajalnością.

 

Najlepszym wyborem będą suplementy o kompleksowym składzie, czyli takie które zawierają wszystkie, bądź część z w/w substancji, np:

http://www.supleshop.pl/cennik-produkt9621

http://www.supleshop.pl/cennik-produkt8030

http://www.supleshop.pl/cennik-produkt255

 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry