Jesteś tutaj
Dom > Nowości > Superprodukty żywnościowe

Superprodukty żywnościowe

Poniżej przedstawiona jest lista pięciu produktów, które absolutnie warto wprowadzić 
do swojej codziennej diety. Jeśli chcemy cieszyć się zdrowiem i zrzucić zbędne kilogramy, musimy spożywać różnorodne pokarmy, aby zapewnić organizmowi niezbędne składniki odżywcze. Każdy z przedstawionych poniżej produktów stanowi źródło niezbędnych witamin i minerałów, które dostarczają nam całą gamę wzmacniających odporność składników odżywczych.

Jogurt naturalny. Odtłuszczony lub z niską zawartością tłuszczu jest bardzo bogaty w wapń, a oprócz tego stanowi źródło wielu składników odżywczych, np.: potasu i białka. Co więcej, jest bogaty w substancje korzystnie wpływające na zdrowie, min.: probiotyki pomagające utrzymać właściwą równowagę kultur bakterii oraz roślinne stanole wspomagające pracę serca. Jogurt to prawdziwy transporter produktów odżywczych.  Dla osób, które nie mogą trawić laktozy, jest lepiej przyswajalny jak mleko.

Kiwi. To owoc bogaty w substancje odżywcze oraz przeciwutleniacze. Jedno duże kiwi zaspokaja dzienne zapotrzebowanie na witaminę C. Jest również świetnym źródłem potasu, błonnika oraz zawiera witaminy A i E. Ze względu na wysoką zawartość błonnika kiwi ma też właściwości przeczyszczające. Żaden inny owoc nie jest tak bogaty w witaminy i inne składniki odżywcze.

Łosoś. Zawiera ogromną ilość kwasów tłuszczowych omega 3. Badania wykazały, że chronią one nasze serca przed chorobami. Łosoś jest rybą niskokaloryczną, zawiera dużo białka i jest dobrym źródłem żelaza, a przy tym zawiera mało tłuszczów nasyconych.

Orzechy. Zawierają białko, pożądane dla serca tłuszcze, błonnik i przeciwutleniacze. Orzechy muszą być jednak spożywane rozsądnie, ze względy na to, iż mogą być one tuczące. Jeśli są spożywane regularnie, ale w niewielkich ilościach, mogą pomóc w obniżeniu cholesterolu. Ponadto poprawiają pamięć i koncentrację.

Szpinak. Jest znany z tego, że zawiera bardzo dużo witamin: A, B, PP i C oraz wiele pierwiastków niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu: żelazo, mangan, magnez, miedź, wapń, fosfor, jod, sód i potas.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry