Jesteś tutaj
Dom > Nowości > Świetna sylwetka osiągnięta w przyjemny sposób – orbitrek. LAUBR

Świetna sylwetka osiągnięta w przyjemny sposób – orbitrek. LAUBR

Wraz ze wzrostem popularności zdrowego i aktywnego trybu życia, powstało wiele urządzeń mających ułatwić i urozmaicić ćwiczenia. Do jednych z najbardziej popularnych przyrządów obecnie zalicza się z pewnością trenażer eliptyczny zwany także orbitrekiem. Swoje uznanie zawdzięcza połączeniu ruchów wykonywanych na innych maszynach, czyli stepperze, bieżni mechanicznej i rowerku stacjonarnym.

Trenażer eliptyczny, dzięki płynności ruchów na nim wykonywanych sprawia, że trening nie obciąża naszego organizmu i oszczędza stawy. Mimo tego, że ćwiczenie na nim wydaje się proste i przyjemne, pozwala ćwiczącym na spalenie dużej ilości kalorii w stosunkowo krótkim czasie, a także na wymodelowanie większości partii całego ciała. 

Korzyści z trenowania na orbitreku:

1. Jest idealnym urządzeniem dla osób starszych oraz tych, które posiadają problemy z dolegliwościami pleców, kolan czy bioder. Dzięki temu, że ruch jest płynny, a stopy nie uderzają o podłoże – nacisk na aparat kostno-stawowy jest zminimalizowany.

2. Ruch wykonywany na orbitreku przypomina połączenie pieszej wycieczki, jazdy na nartach biegowych oraz jazdy na rowerze, dzięki czemu urozmaica trening i zapobiega nudzeniu się podczas ćwiczeń.

3. Trenażer eliptyczny pozwala na trening całego ciała i angażuje wszystkie większe partie mięśniowe. Dzięki temu doskonale wzmacnia zarówno dół jak i górę ciała, co wpływa na odpowiedni wygląd całej sylwetki.

4. Regularny trening na orbitreku zwiększa zdecydowanie gęstość naszych kości, co ma ogromne znaczenie, jeżeli chodzi o zapobieganie osteoporozie.

5. Dzięki eliptycznemu ruchowi wykonywanemu na tym urządzeniu, nawet bardzo intensywny trening wydaje się lżejszy niż na innych maszynach.

6. Przeciętnie osoba ćwicząca na orbitreku spala około 13 kalorii na minutę, co jest bardzo dobrym wynikiem, jeżeli porównać to z innymi urządzeniami cardio,

7. Jako jedno z niewielu urządzeń pozwala na trenowanie górnych partii mięśniowych, które są w większości zaniedbywane podczas treningów na innych maszynach cardio.

 

Jak należy trenować na orbitreku ?

Zasada podobna jak w przypadku każdego innego urządzenia przygotowanego do treningów aerobowych. Po pierwsze – musimy ustalić priorytety. Jak już to mamy, to czas przygotować się do treningów.

Początkowo proponujemy trenować co dwa dni, po 20-30 minut (najlepiej tuż po treningu siłowym). Po około tygodniu jeśli jesteśmy wstanie – to zwiększamy czas jednej sesji treningowej. Tak jak jest pokazane poniżej:

Tydzień – Ilość treningów w ciągu tygodnia – Czas [w minutach]

1 – 3 – 20
2 – 3 – 25
3 – 3 – 30
4 – 4 – 35
5 – 4 – 40
6 – 4 – 45
7 – 4 – 50
8 – 4 – 55
9 – 5 – 60

Druga opcja jest skierowana do osób bardziej zaawansowanych.
Tydzień – Ilość treningów w ciągu tygodnia – Czas [w minutach]

1 – 3 – 25
2 – 3 – 30
3 – 4 – 35
4 – 4 – 40
5 – 4 – 45
6 – 4 – 50
7 – 4 – 55
8 – 5 – 60
9 – 5 – 60

Korzystanie z tego urządzenia sprzyja uzyskania wysportowanej i zdrowej sylwetki, dlatego warto uwzględnić trening na orbitreku w swoim planie fitness, abyśmy mogli przekonać się o jego zaletach.

Jeśli nie jesteście fanami regularnych sesji treningowych w klubie fitness powinniście zaopatrzyć się we własny sprzęt, którego używać będziecie mogli w swoich domach. Ćwiczenia w domu maja tą zaletę, że pozwalają oszczędzać czas, czasem także pieniądze i dają możliwość pogodzenia codziennego treningu z obejrzeniem w telewizji wiadomości lub kolejnego odcinka swojego ulubionego serialu. 

Firma LAUBR SPORT, która specjalizuje się w sprzęcie sportowym, przygotowała w swojej nowej kolekcji dwa warte uwagi modele trenażerów eliptycznych, zwanych popularnie orbitrekami. Warto przyjrzeć się bliżej tym produktom, gdyż można je kupić w przystępnej cenie, a ich uniwersalność i łatwość użytkowania pozwalają na to, by ćwiczyli na nich wszyscy członkowie rodziny.

Poniżej prezentujemy dwa modele orbitreków treningowych marki LAUBR SPORT.

 

TRENAŻERY ELIPTYCZNE

 

ZASTOSOWANIE ORBITREKA:

Sprzęt zapewnia efektywny trening aerobowy całego ciała. Świetnie poprawia kondycję fizyczną oraz w idealny sposób wspomaga przemianę tłuszczów poprzez symulację chodu bez nadmiernego obciążenia kręgosłupa i stawów (spalane kalorie: ok.14 kcal/min). Oszczędzający stawy treningo eliptycznym przebiegu ruchów wzmacnia nogi, pośladki i biodra. Powiązany z pracą nóg trening górnych partii ciała dodatkowo wzmacnia ramiona, barki, klatkę piersiową i plecy. Czujnik pomiaru PULSU w kierownicy pozwala na stałą kontrolę tętna.

 

ORBITREK MAGNETYCZNY

Z oporem magnetycznym 817M

nr katalogowy: IREB817M

EAN: 6935352113921

FUNKCJE KOMPUTERA :

– czas

– prędkość

– kalorie

– dystans

– puls

– scan

SPECYFIKACJA:

– magnetyczna 8-stopniowa regulacja oporu

– koło zamachowe 4,5 kg

– pomiar pulsu w kierownicy

– maks. obciążenie 100 kg

– wymiary: 110,5x64x142,5 cm

– waga N/B: 24/26 kg

 ATUTY URZĄDZENIA:

–         opór magnetyczny – cicha praca

–         czytelne wskazania licznika

–         skokowa regulacja obciążenia

–         czujnik kontroli pulsu wbudowany w kierownicę

 

ORBITREK MAGNETYCZNY

Z oporem magnetycznym 53M

nr katalogowy: IREB53M

EAN: 6935352110173

FUNKCJE KOMPUTERA:

–  czas

– prędkość

– kalorie

– dystans

– puls

– scan

SPECYFIKACJA:

– magnetyczna 8-stopniowa regulacja oporu

– koło zamachowe 4,5 kg

– pomiar pulsu w kierownicy

– maks. obciążenie 100 kg

– wymiary: 105x63x150cm

– waga N/B: 27,2/29,2 kg

ATUTY URZĄDZENIA:

–         opór magnetyczny – cicha praca

–         czytelne wskazania licznika

–         skokowa regulacja obciążenia

–         czujnik kontroli pulsu wbudowany w kierownicę

 

Największy wybór sprzętu marki LAUBR Sport znajduje się na stronie: www.sportxtreme.pl. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą tej firmy, gdyż cechują ją: bogaty wybór i niewysokie ceny. Bieżące informacje o nowościach wypuszczanych na rynek przez LAUBR, jak również przez inne znane marki sportowe znaleźć można w naszym serwisie internetowym: www.bodyinfo.pl. Serdecznie zapraszamy do systematycznej lektury!

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry