Jesteś tutaj
Dom > Nowości > Synefryna – lek przeciw otyłości

Synefryna – lek przeciw otyłości

Synefryna to substancja z grupy stymulantów, jeden z leków przeciw otyłości. Pozyskuje się ją z owoców gorzkiej pomarańczy. Synefryna ma właściwości zbliżone do efedryny. Obie te substancje działają pobudzająco na wiele tkanek w ludzkim organizmie, w tym ośrodkowy układ nerwowy, co między innymi może wpływać na zwiększenie kurczliwości mięśni oraz poprawę czasu reakcji. Synefryna usprawnia wykorzystanie kwasów tłuszczowych podczas długotrwałej pracy mięśniowej, działa psychostymulująco i termogenicznie. Jest szeroko stosowana w procesie redukcji wagi ciała, zarówno wśród amatorów, sportowców, osób aktywnych, jak i prowadzących siedzący tryb życia.

Synefryna w suplementacji sportowej wykorzystywana jest głównie w programach redukcji masy ciała jako składnik termogeników, stacków kreatynowych czy boosterów azotowych. Poniżej podajemy Wam kilka przykładów suplementów stosowanych w okresach redukcji, które w swoim składzie zawierają synefrynę:

Amix – ThermoCORE Professional
https://supleshop.pl/amix-thermocore-professional-90kap-produkt-9287

Labotest – Voxygen
https://supleshop.pl/labotest-voxygen-60kap-produkt-21727

Iron Horse Series – Burn Shape 2.0
https://supleshop.pl/iron-horse-series-burn-shape-2-0-pillbox-gratis-120kap-produkt-19975

Olimp Laboratories – Thermo Speed Hardcore
https://supleshop.pl/olimp-laboratories-thermo-speed-hardcore-120kap-produkt-18849

 

W przypadku dawkowania synefryny różne źródła naukowe podają różne wielkości porcji, jakie należy stosować. Starając się jednak uśrednić wspomniane wartości, można przyjąć, że dobowa dawka synefryny oscyluje w przedziale od 7 do 30 mg.

W suplementacji synefryną przeciwwskazaniem jest stosowanie jej przez osoby z chorobami o podłożu krążeniowym tj. arytmia, nadciśnienie tętnicze, niemiarowość pracy serca czy chorób mięśnia sercowego. Ekstrakt z gorzkiej pomarańczy przyczynia się do intensyfikacji pracy serca i wzrostu ciśnienia tętniczego krwi. Warto też dodać, że przyjmowanie suplementów diety zawierających synefrynę w połączeniu z kofeiną może wzmagać działanie pobudzające i przyczyniać się do problemów ze snem. Ponadto synefryna wykazuje znaczne powinowactwo z dużą ilością leków np. antydepresantami czy stymulującymi prace układu nerwowego. Efektem takiego połączenia może być poważne zagrożenie zdrowia i życia.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry