Multisport Tychy Uczniowska 7 Uvex
2013-02-25 21:43
A  A  A

TARGI SPORTOWE - Kielce 2013. Marka LIFE FITNESS. Rozmowa z dyrektorem sprzedaży firmy TOP-GIM.

TARGI SPORTOWE - Kielce 2013. Marka LIFE FITNESS. Rozmowa z dyrektorem sprzedaży firmy TOP-GIM.

LIFE FITNESS to największa na świecie, najwybitniejsza i najnowocześniejsza marka produkująca sprzęt FITNESS. Firma TOP–GYM jest oficjalnym i wyłącznym dystrybutorem LIFE FITNESS na całą Polskę. Sprzęt do ćwiczeń tej marki słynie wprawdzie z tego, iż jest najdroższy na świecie, ale ceny poszczególnych urządzeń są absolutnie adekwatne do jakości sprzętu i do jego innowacyjności technologicznej.

Na tegorocznych, największych w Polsce TARGACH SPORTOWYCH w Kielcach, udało nam się porozmawiać z dyrektorem handlowym TOP-GYM – panem Wojciechem Tellerem.

Firma TOP-GYM nie wystawiała się na lutowych targach w Kielcach, a dyrektor Teller przybył na kieleckie hale targowe aby poszukiwać partnerów handlowych. W tym samym terminie sprzęt marki LIFE FITNESS został zaprezentowany na targach FITNESS w Poznaniu. Władze firmy planują jednak w przyszłym roku wystawić się również na targach w Kielcach. Dyrektor uważa, że robią one duże wrażenie i są warte uwagi.

Marka Life Fitness USA istnieje na światowym rynku fitness od ponad 45  lat. Aktualnie powszechnie uznaje się ją za lidera w produkcji najwyższej jakości sprzętu kardio i siłowego” – opowiada o marce gigancie Wojciech Teller. A następnie przybliża nam historie firmy TOP-GYM: „Top-Gym to firma założona przed 10 laty przez Macieja Wolnego i Wojciecha Śmielaka, we Wrocławiu. Od początku działalności firmy właściciele założyli cel ukierunkowany na najwyższą jakość oferowanych produktów, transparentność działalności, rzetelność, powtarzalność oraz  nieustanny rozwój i szkolenie pracowników. Top-Gym z dwu osobowej firmy rozrósł się do wielkich rozmiarów i aktualnie w roku 2013 zatrudnia ponad 40 osób. Top-Gym został doceniony przez najlepszą światową markę na rynku Fitness - Life Fitness USA i otrzymał wyłączność na sprzedaż nowego sprzętu tej marki na terenie całej Polski. Po uzyskaniu certyfikatów Top-Gym działa wg ISO 9001. Magazyny firmy to ponad 3000 m kw, wypełnionych sprzętem Life Fitness USA.”

Firma TOP-GYM i marka LIFE FITNESS rozwinęły w Polsce skrzydła gdy szeroko rozumiany FITNESS i aktywność fizyczna zyskały na znaczeniu i na popularności. LIFE FITNESS wyposaża wiele siłowni w naszym kraju, jak również produkuje sprzęt indywidualnie pod prywatnego klienta. Wojciech Teller wyjaśnia: Europa Zachodnia dość dawno (w latach sześćdziesiątych) zorientowała się, iż w zdrowym ciele zdrowy duch. W 2013 roku w tamtej strefie ekonomicznej czynnie ćwiczy ok. 7 % populacji, podczas gdy w Polsce ta liczba wynosi tylko 2%. Nasze społeczeństwo, wzorując się na zachodniej modzie, idzie w dobrym kierunku i liczba klubów, siłowni, a także hoteli z wyposażeniem fitness rośnie gwałtownie. Ponadto przybywa ludzi którzy chcą ćwiczyć we własnych domach.Jest to nowa grupa odbiorców – klienci indywidualni. Sprzęt fitness daje nam, użytkownikom niezależność od pogody, pory dnia, pory roku, a jest to cecha szczególnie poszukiwana przez kupujących.”

Wojciech Teller w czasie kilkunastu minut rozmowy opowiedział nam o ogromnej rewolucji technologicznej, jaka została przeprowadzona w najnowszej kolekcji sprzętu sportowego marki LIFE FITNESS. Faktem jest, że marka ta co roku wyprzedza znacznie pod względem nowatorstwa i innowacyjności firmy konkurencyjne, nie mniej jednak nowości, jakie zostały wprowadzone przez LIFE FITNESS w sezonie 2013 oznaczają swoisty przełom na drodze rozwoju urządzeń treningowych.

Najwięcej rewolucyjnych zmian wprowadzonych zostało przy produkcji bieżni stacjonarnych. Do najbardziej efektownych możliwości tych urządzeń i systemów w nie wbudowanych należą:

-         KONSOLE INTERAKTYWNE – czyli tak zwane wyświetlacze trasy biegu, symulatory drogi wycieczki. Na monitorze, który trenujący widzi przed sobą, wyświetla się realna trasa wycieczki. Można samemu sobie wybrać drogę jaką chce się biegać (może to być realna trasa biegu, w wybranym miejscu na świecie), następnie ściągnąć film z tą trasą i ruszyć do treningu po tej drodze. Następuje INTERAKCJA. Biegacz czuje się jak na prawdziwej ścieżce biegowej. Na ekranie wyświetla się realna trasa, a taśma bieżni poprzez ruchy „w górę” i „w dół” symuluje przebieg całej drogi biegu.

-         PANEL STEROWANIA, oparty na komunikacji internetowej – Istnieją karty z czytnikiem (NOŚNIKIEM USB), które wkłada się do komputera bieżni. Karta zapamiętuje cały trening, trasę, tempo, intensywność i pozwala na odtworzenie treningu na innej bieżni. Oznacza to, że podróżując po świecie, można udać się do dowolnej siłowni, w dowolnym kraju (zaopatrzonej w sprzęt LIFE FITNESS), skorzystać z dowolnej bieżni, włożyć NOŚNIK USB do komputera maszyny i odtworzyć poprzedni bieg lub swój ulubiony trening i trenować na dokładnie tym samym poziomie. Cały trening został bowiem zapamiętany i zapisany na USB.

-         WIRTUAL TRAINER – To TRENER WIRTUALNY, który poprzez połączenie internetowe (przy użyciu karty) jest w stanie doradzić ćwiczącemu jak biegać, przygotować dla niego optymalny, indywidualny trening. Wirtualny trener zczytując dane z karty, biorąc pod uwagę: wiek, płeć, wagę, wydolność i poziom zaawansowania, jest w stanie zasugerować tempo, intensywność i czas następnego biegu.

                                                     

 

Dyrektor Teller wyjaśnia: „Produkty marki Life Fitness są wypadkową nieustannej analizy i badań zapotrzebowania Klientów oraz współpracy z lekarzami, a także specjalistami od ergonomii. Firma inwestuje miliony dolarów rocznie na badania laboratoryjne – analizy ergonomiczne i materiałowe. W efekcie powstają produkty wyjątkowo przyjazne, ergonomiczne i efektywne w użytkowaniu. Rok 2013 to kolejne zaskoczenie w ofercie Life Fitness – tym razem rynek konsumentów wygenerował zapotrzebowanie na dodatkowe wyposażenie elektroniczne maszyn kardio: wiecej informacj, wiecej możliwości porównywania wyników, kompatybilność z nowymi nośnikami informacji, itd. Life Fitness w odpowiedzi na te potrzeby zaprezentował linie ELEVATION zmodyfikowaną o nową super konsolę DISCOVER. Konola ta dotyczny maszyn kardio (bieżnie , crosstrainery, rowery, orbitreki) wyposażone w najnowszej generacji konsole TV cyfrowe  interaktywne. Urządzenia te pozwalają nam odkrywać nieznane zakątki ziemi w rytm treningu. http://www.lifefitness.com/commercial/cardio/discover.html.

Nowa bieżnia  Life Fitness z lini ELEVATION, wyposażone w konsole  Discover Se oferuje zupełnie zaskakujące funkcje:

  • Na monitorze  bieżni o przekątnej aż 19 cali w jakości cyfrowej HD, oglądamy filmy z zupełnie unikatowych najpiękniejszych tras turystycznych świata (np. kaniony, puszce, pustynie, góry, lasy itd.).

Ale nie to jest największa niespodzianką! Jest nią natomiast efekt sprzężenia obrazu filmu z pracą na bieżni. Mamy tu do czynienia z pełną, aktywną reakcją bieżni na akcje filmu. Jeśli  film rozgrywa się na podbiegu pod górę bieżnia zwalnia, ale jednocześnie podnosi się deska. Na spadkach bieżnia opada i przyspiesza. Natomiast na płaskich terenach oscyluje w okolicach zera %. Jest to niezapomniane przeżycia – poznajemy wspaniałe, istniejące  na prawdę trasy i towarzyszące nam  prawdziwe zmęczenie, które wynika z ciągłych zmian pochylenia i prędkości. W rowerach i crosstrainerach ta interakcja skupia się na zmiennej sile hamowania, co sugestywnie odbiera ćwiczący jako zjazdy i podjazdy ściśle synchronizowane z trasą. Całość ćwiczeń za każdym razem można zapisąć na noścniku USB i w dowolnym momencie skonsultować swoje osiągnięcia na stronie: https://www.lfconnect.com/web/. na tym nie koniec! To nowe narzędzie Virtualny Trener daje nam - w oparciu o analizę naszych ćwiczeń - kolejne zadania do wykonania. Z nosnikiem USB nie trzeba już niczego programować. Urządzenia LF same bowiem ustawiają się stosownie do Twojej wagi, wieku, płci, stopnia zaawansowania, a przede wszystkim do dotychczasowych osiągnięć przeanalizowanych i krok po kroku modyfikowanych. Każdy trening jest inny!

Kolejne nowe funkcje w lini sprzętu DISCOVER:

  • Dostęp On - Line do Internetu (Zamiast filmu możemy przeglądać ulubione strony).
  • Pełna kompatybilność z urządzeniami  typu: I-phon, I-pad, I-pod. (Podłączamy je do standardowych gniazd DISCOVER i sterujemy własną muzyką, filmami, zdjęciami - oczywiście już z dotykowej wygodnej konsoli, nie przerywając przy tym biegu lub pedałowania."

                   

                   

 

 

 

Tego rodzaju udogodnienia i unowocześnienia stanowią prawdziwą rewolucję technologiczną na światowym rynku sprzętu treningowego. Kolekcja LIFE FITNESS 2013 wiąże się także ze zmianami dotyczącymi linii rowerków, orbitreków oraz maszyn siłowych. Wzmocniono i rozszerzono istniejąca opcję palety barw LIFE FITNESS. Odtąd użytkownik sprzętu LIFE FITNESS sam może wybrać sobie kolor ramy i tapicerki urządzenia jakie dla siebie zamawia. Wybór kolorów i barw jest jeszcze bogatszy i jeszcze bardziej urozmaicony w stosunku do poprzedniego sezonu. 

Wojciech Teller podsumowuje: "Life Fitness USA to marka która umacnia się w roli lidera również na rynku w Polsce. Jej produkty są powszechnie rozpoznawalne i każdym mieście w Polsce istnieją siłownie i kluby w których Klienci z przyjemnością, biegają, pedałują lub ćwiczą na produktach Life Fitness. Nasza Firma Top-Gym uznana przez światowego giganta tej branży - Life Fitness, wydatnie przyczynia się do udostępniania naszym Klientom najlepszego sprzętu, gwarantując niezawodność, efektywność, powtarzalność treningów, a w efekcie wartość nadrzędną - ZDROWIE".

                           

 

 

Zachęcamy do zapoznania się z pełnym asortymentem marki LIFE FITNESS kolekcji 2013. Sprzęt tej marki można znaleźć między innymi na stronie: www.fitness-sklep.pl. Zapraszamy.

Targi Sportowe Kielce 2015 – Podsumowanie

W dniach 18-20 luty 2015 roku w Kielcach odbyły się coroczne Targi Sportowe i Outdoorowe. ...czytaj dalej »
Targi Sportowe Kielce 2015 – Podsumowanie
2015-03-01

TARGI SPORTOWE I OUTDOOROWE - Kielce 2015

18 lutego 2015 roku rozpoczynają się w Kielcach Międzynarodowe Targi Sportowe i Outdoorowe’2015. ...czytaj dalej »
TARGI SPORTOWE I OUTDOOROWE - Kielce 2015
2015-02-18

Rozmowa z kierownikiem handlowym firmy SUPERIOR14 - Polska. Targi Fitnessowe - Warszawa 2014

Poniżej przeczytać można rozmowę z Panem Danielem Strabel – kierownikiem handlowym firmy SUPERIOR14 – Polska, dystrybutora marki SUPERIOR. ...czytaj dalej »
Rozmowa z kierownikiem handlowym firmy SUPERIOR14 - Polska. Targi Fitnessowe - Warszawa 2014
2014-11-04
Powiązane artykuły
Rozmowa z przedstawicielami marki LIFE FITNESS. Targi Fitnessowe - WARSZAWA 2014

Rozmowa z przedstawicielami marki LIFE FITNESS. Targi Fitnessowe - WARSZAWA 2014

Poniżej publikujemy wywiad z przedstawicielami firmy TOP GYM, wyłącznego na Polskę dystrybutora marki LIFE FITNESS.
2014-10-13 10:06
Rozmowa z rzeczniczką prasową marki TECHNO GYM. Targi Fitnessowe - Warszawa 2014

Rozmowa z rzeczniczką prasową marki TECHNO GYM. Targi Fitnessowe - Warszawa 2014

Zapraszamy na wywiad z rzeczniczka prasową firmy ITP S.A, wyłącznego na Polskę dystrybutora marki techno gym.
2014-10-11 16:42
Rozmowa z kierownikiem handlowym firmy InSPORTline-Polska. Targi Fitnessowe - Warszawa 2014

Rozmowa z kierownikiem handlowym firmy InSPORTline-Polska. Targi Fitnessowe - Warszawa 2014

Poniższy tekst otwiera cykl wywiadów poświęconych najświeższym kolekcom sprzętu fitness największych na świecie marek sportowych.
2014-10-07 07:39
Targi Fitnessowe Warszawa 2014 - relacja

Targi Fitnessowe Warszawa 2014 - relacja

W dniach 3 – 4 października odbyły się Targi Fitness&Wellness w Centrum EXPO XXI w Warszawie.
2014-10-05 19:33
BODYINFO.PL partnerem medialnym TARGÓW FITNESSOWYCH w Warszawie!

BODYINFO.PL partnerem medialnym TARGÓW FITNESSOWYCH w Warszawie!

3 października 2014 roku rozpoczną się dwudniowe TARGI FIRNESS & WELLNESS w Warszawie.
2014-09-26 09:40
TARGI FITNESS & WELLNESS - Warszawa 2014

TARGI FITNESS & WELLNESS - Warszawa 2014

W dniach od 03 do 04 października 2014 roku odbywać się będą w Warszawie Międzynarodowe Targi Branży Fitness i Wellness.
2014-09-23 16:07
Targi Sportowe Kielce 2014 - marka BAUER

Targi Sportowe Kielce 2014 - marka BAUER

W poniższym tekście wracamy do tematu tegorocznych kieleckich Targów Sportowych i Outdoorowych, które odbyły się w lutym. Jedną z najważniej
2014-09-21 19:22
Targi Sportowe Kielce 2014 – marka TEMPISH

Targi Sportowe Kielce 2014 – marka TEMPISH

Na tegorocznych TARGACH SPORTOWYCH I OUTDOOROWYCH w Kielcach, jak co roku, wyraziste i pełne wspaniałej atmosfery było stoisko firmy Tempish
2014-07-30 20:04
Targi Sportowe Kielce 2014 – marka Wilson

Targi Sportowe Kielce 2014 – marka Wilson

Warto zacząć od tego, że marka WILSON obchodzi w tym roku swoje stulecie!
2014-04-23 07:25
Targi Sportowe Kielce 2014 – marka InSportLine

Targi Sportowe Kielce 2014 – marka InSportLine

Jedną z największych niespodzianek tegorocznych Targów Sportowych i Outdoorowych w Kielcach była marka Insportline!
2014-04-16 06:50
Rozmowa z kierownikiem działu sprzedaży butów marki SALOMON. Targi Sportowe - Kielce 2014

Rozmowa z kierownikiem działu sprzedaży butów marki SALOMON. Targi Sportowe - Kielce 2014

W poniższym tekście prezentujemy wywiad z Panem Sebastianem Grzywoczem - menagerem handlowym butów marki SALOMON. Zapraszamy do lektury!
2014-03-08 17:26
Rozmowa z dyrektorem handlowym dystrybutora marki FIVE SEASONS. Targi Sportowe -  Kielce 2014

Rozmowa z dyrektorem handlowym dystrybutora marki FIVE SEASONS. Targi Sportowe - Kielce 2014

Powyższym wywiadem otwieramy cykl rozmów przeprowadzonych z przedstawicielami rozmaitych marek sportowych. Wszystkie wywiady pochodzą z TARG
2014-03-08 15:05
Targi Sportowe Kielce 2014 – relacja

Targi Sportowe Kielce 2014 – relacja

W dniach 12-15 lutego 2014 roku odbyły się dwudzieste dziewiąte Targi Branży Sportowej i Outdoorowej w Kielcach. W ciągu czterech dni trwani
2014-02-25 21:52
BODYINFO.PL patronem medialnym Targów Sportowych w Kielcach!

BODYINFO.PL patronem medialnym Targów Sportowych w Kielcach!

Tegoroczne Targi Sportowe wspierana są przez liczne podmioty medialne, a wśród nich znajduje się nasz portal sportowo – rekreacyjny: www.bod
2014-02-07 14:54
TARGI SPORTOWE I OUTDOOROWE - Kielce 2014

TARGI SPORTOWE I OUTDOOROWE - Kielce 2014

W dniach 12-15 luty 2014 odbędą się XXIX Międzynarodowe Targi Branży Sportowej i Outdoorowej KIELCE SPORT – ZIMA
2014-02-07 07:09
redmonster
Redakcja RedMonster
43-100 Tychy, Uczniowska 7
[email protected]
NIP: 6462632499