Jesteś tutaj
Dom > Fitness > TBC – Total Body Conditioning

TBC – Total Body Conditioning

To jedna z najpopularniejszych odmian aerobiku, która zapewnia trening mięśni całego ciała przy pomocy odpowiednio dobranego zestawu ćwiczeń.

Słowo aerobik jest dość szerokie i pojemne. Definiowane jest jako system treningu oparty na intensywnej wymianie tlenowej. W praktyce oznacza jednak zajęcia grupowe, polegające na wykonywaniu intensywnych ćwiczeń fizycznych w rytm muzyki. 

http://www.bodyinfo.pl/aerobik-najpopularniejsza-wsrod-pan-forma-aktywnosci.a1494

 

Istnieje kilka rodzajów aerobiku, a jedną z nich jest właśnie TOTAL BODY CONDITIONING!!!

 

 

                     

 

 

Wikipedia donosi, że TBC (Total Body Condition) to jedna z odmian aerobiku polegająca na rzeźbieniu mięśni całego ciała. Pozwala w stosunkowo krótkim czasie ukształtować sylwetkę, przyspiesza metabolizm i spalanie tłuszczu.

 

TBC Należy do grupy zajęć wzmacniających z elementami treningu CARDIO.

Wpływa  korzystnie na zwiększenie wydolności fizycznej organizmu, a także wzmocnienie siły mięśni. Sekwencje prostych układów, wymyślone przez instruktora, wykonuje się w rytm szybkiej muzyki dyskotekowej. Mają one za zadanie uruchomić mięśnie całego ciała, zarówno te górne, jak i dolne – ręce, nogi, pośladki i brzuch.

Układ ćwiczeń jest stosunkowo łatwy i nie zawiera żadnych ryzykownych ewolucji, dzięki czemu możliwość kontuzji jest minimalna. Do treningu używane są sprzęty: hantle, tubingi (guma z rączką), obciążenia na nogi step czy coraz popularniejsze piłki. Trening trwa zazwyczaj godzinę i mogą brać w nim wszystkie osoby, niezależnie od wieku.

Zalety ćwiczeń TBC to przede wszystkim wzmocnienie mięśni, redukcja tkanki tłuszczowej, poprawa kondycji i wydolności tlenowej organizmu. Skóra staje się lepiej ukrwiona i napięta, dlatego ćwiczenia pomagają walczyć z rozstępami i cellulitem. TBC jest świetną formą sportu dla kobiet, które chcą wrócić do formy po porodzie. Zajęcia TBC powodują rozciągnięcie mięśni, w efekcie wysmuklenie całej sylwetki.

 

                                                          

 

 

Inne formy AEROBIKU:

– STEP

http://www.bodyinfo.pl/fat-burning-ciekawa-forma-aerobiku.a2065

-AEROBIK DANCE

http://www.bodyinfo.pl/aerobic-dance–wyjatkowa-forma-aerobku.a2042

-FAT BURNING

http://www.bodyinfo.pl/fat-burning-ciekawa-forma-aerobiku.a2065

– LOW IMPACT AEROBIK

http://www.bodyinfo.pl/low-impact-aerobick-delikatna-forma-aerobiku.a2066

 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry