Multisport Tychy Uczniowska 7 Uvex
2013-01-11 07:44
A  A  A

Test nart Freeride część III. FREERIDE SPECJALNE

Test nart Freeride część III. FREERIDE SPECJALNE

W poniższym tekście przedstawiamy najnowszy test nart freeride’owych z kategorii FREERIDE SPECJALNE. Każdy model nart jest szczegółowo przez nas scharakteryzowany i omówiony. Jeśli jesteś maniakiem narciarstwa, poniższy artykuł jest dla Ciebie skarbnicą wiedzy o nartach FREERIDE.

 

NARTY FREERIDE SPECJALNE:

 

1. 4RENT „HOJI”

Specyfikacja:

Długość: 179,189,195 cm

Taliowanie: 130-112-121 mm

Rocker: Full

Opis:

„HOJI” to Pro-Model, na którym jeździ Eric Hjorleifson. Są to narty, których charakterystyka powinna odpowiadać wszystkim szalenie ambitnym narciarzom. Dzięki swojej bardzo lekkiej konstrukcji nadają się do wypraw „Back Country”. Pomimo sporego promienia własnego, dają się lekko sterować w puchu. Jednak najbardziej lubią jeździć szybko średnimi i długimi łukami. Trzeba je prowadzić bardzo aktywnie i z pełną koncentracją.

 

2. 4RENT „MADONNA”

Specyfikacja:

Długość: 155,165,175 cm

Taliowanie: 123-98-118 mm

Rocker: brak

Opis:

Model „MADONNA” to narty dla dziewcząt i kobiet, które zaczynają przygodę z freeride. W świeżym śniegu narty te są bardzo nieskomplikowane i komfortowe. Nie można jednak jeździć na nich zbyt szybko i zbyt długimi wirażami, gdyż tracą stabilność. Nawet na trasach – pomimo szerokości – można na nich przyjemnie i zwinnie pojeździć.

 

3. ATOMIC „RITUAL”

Specyfikacja:

Długość: 174,182,190 cm

Taliowanie: 130-103-119 mm

Rocker: Allmountain

Opis:

Jeśli szukacie nart, dzięki którym możecie powoli wdrażać się w jazdę w terenie, a jednocześnie mieć dużą przyjemność z wycinania łuków na trasach – to właśnie je znaleźliście. Te bardzo zwinne i wybaczające błędy narty można prowadzić aktywnie  i przy zachowaniu pełnej harmonii łuków. Przy okazji są naprawdę fajne i szybko się nie znudzą. Fantastyczne narty dla początkujących freeride’rów.

 

4. BLACK DIAMOND „AMPERAGE”

Specyfikacja:

Długość: 165,175,185 cm

Taliowanie: 142-115-124 mm

Rocker: Tip

Opis:

„AMPERAGE” funkcjonują najlepiej, kiedy promień skrętów nie jest zbyt wielki, a prędkość zbyt duża. Ich prawdziwym polem do popisu jest jazda w lesie, tricki z przeszkód naturalnych i krótkie skręty  w puchu. Zwinne i skrętne pozwalają sobą kierować zupełnie bez wysiłku i mają bardzo dobry wypór, nawet przy niewielkiej prędkości. W równym, nie rozjeżdżonym śniegu są bardzo harmonijne. Wymagają koncentracji, kiedy warunki śniegowe zmieniają się na gorsze.

 

5. BLACK DIAMOND „ELEMENT”

Specyfikacja:

Długość: 165,175 cm

Taliowanie: 141-115-123 mm

Rocker: Tip

Opis:

Te narty są tak bardzo skrętne w świeżym, głębokim I rozjeżdżonym śniegu, że wykonują wiraże prawie bez użycia siły. Z drugiej strony, wymagają bardzo wysokiej koncentracji podczas jazdy na trasach, gdyż są nerwowe. Ich zaletą są krótkie i średnie wiraże, które sprawiają mnóstwo radości w terenie. W świeżym śniegu mają też bardzo dobry wypór. Kiedy śnieg daleki jest od ideału, wymagają użycia siły.

 

6. DYNASTAR „CHAM 127”

Specyfikacja:

Długość: 189 cm

Taliowanie: 149-127-141 mm

Rocker: Tip

Opis:

Dużo miejsca, dużo świeżego śniegu I odpowiedniego “napakowane” uda są podstawą do właściwego wykorzystania nart “CHAM 127”. Nawet przy bardzo wielkich prędkościach, narty te są stoicko spokojne i trudno je wytrącić z zadanego toru jazdy. Długie i szerokie wiraże przy zachowaniu wysokiej prędkości należą do ich ulubionych skrętów.Wszystko inne wymaga bardzo dużej siły i koncentracji.

 

7. GROWN „GROWN 180”

Specyfikacja:

Długość: 170,180,190 cm

Taliowanie: 133-96-124 mm

Rocker: brak danych

Opis:

„GROWN 180” to bardzo przyjemne i harmonijnie zaprojektowane typowe narty freeride niekoniecznie na fenomenalne warunki śniegowe. Zwracają uwagę nie tylko swoim wystrojem, ale przede wszystkim właściwościami na śniegu. Narty te są bardzo stabilne i dają się precyzyjnie sterować. Nawet na trasach są solidne w jeździe i potrafią o wiele więcej niż tylko trawersować. Bardzo przyzwoite i uniwersalne deski.

 

8. K2 „MISSBEHAVEN”

Specyfikacja:

Długość: 149,159,169 cm

Taliowanie: 133-102-127 mm

Rocker: All-terrain

Opis:

„MISSBEHAVEN” to narty, które szczególnie dobrze nadają się dla pań szukających desek elastycznych i uniwersalnych, do zastosowania na trasach i w terenie. Narty te dają się prowadzić bardzo lekko, naprawdę przy minimalnym nakładzie sił i jednocześnie jazda na nich jest bardzo płynna. Jedynie, kiedy prędkość wzrasta do dużej, a promienie skrętów zaczynają być naprawdę spore mogłyby lepiej trzymać zadane łuki i być stabilniejsze.

 

9. KASTLE „XX90”

Specyfikacja:

Długość: 165,175,185 cm

Taliowanie: 120-90-120

Rocker: Early rise

Opis:

Pro – Model ikony freestyle Jamesa Westa jest w istocie bardzo wszechstronnym modelem spełniającym założenia dla grupy „Allmountain”, czyli nie tylko do snowparku i half-pipe. Narty te są bardzo skrętne i precyzyjne szczególnie w łukach o małych i średnich promieniach. Pozwalają sobą manewrować w sposób żywiołowy i bez użycia dużej siły. Doskonałe dla młodych osób, które chcą mieć narty nie tylko do freestyle, ale także do jazdy po trasach i do zabawy w terenie.

 

10. LINE „SOULMATE”

Specyfikacja:

Długość: 158,165,172 cm

Taliowanie: 132-98-123 mm

Rocker: Early rise

Opis:

W tych nartach można się zakochać od pierwszego wirażu, mają bowiem charakterystykę bardzo sportowo zaprojektowanych freeride’ówek. Od pierwszego łuku wzbudzają zaufanie. Szczególnie wiraże o średnich i dużych promieniach przy zachowaniu sporej prędkości udają się na nich bardzo dobrze. Wtedy wykazują się bardzo dobrą stabilnością i trzymaniem zadanych łuków. Narty dla mocnych fizycznie i technicznie narciarzy, którzy od czasu do czasu puszczają wodze.

 

11. SCOTT „LAYLA”

Specyfikacja:

Długość: 158,168,178 cm

Taliowanie: 134-96-121

Rocker: Venturi tip

Opis:

Wspaniałe, rasowe deski freeride dla kobiet. „LAYLA” zaangażowanym paniom da dużo radości w terenie. Narty bardzo przekonywujące poza trasami, przede wszystkim w łukach o dużych promieniach wykonywanych na dużej prędkości oraz dzięki stabilności przy jednoczesnej łatwości sterowania. Nawet na trasach łatwo na nich jeździć ze ślizgiem. Jazda na krawędziach wymaga dobrej techniki.

 

12. SCOTT „PUNISHER”

Specyfikacja:

Długość: 163,173,183,189 cm

Taliowanie: 144-110-132 mm

Rocker: Twin-tip I

Opis:

Jak tylko spadnie kilka centymetrów świeżego śniegu, można wyciągać “PUNISHERY” z piwnicy i grzać na stok. W terenie narty te potrafią po prostu wszystko i dostarczają mnóstwo radości. Długie łuki z pełną prędkością, jazda w lesie – wszystko to nie stanowi dla nich problemu. Odcinki dziobowe bardzo lekko wychodzą przed śnieg, harmonijnie inicjują skręty i przy okazji znakomicie „wybierają” wszystko, co stoi im na drodze. Absolutnie typowe narty freeride!

 

13. SKILOGIK „HOWITZER”

Specyfikacja:

Długość: 176,186 cm

Taliowanie: 137-110-131 mm

Rocker: Nose

Opis:

Na tych nartach można od razu zacząć szaleć, o ile ma się mocne nogi i odpowiednią technikę jazdy. Kolejne bardzo sportowo zaprojektowane freeride’ówki, które wolą długie wiraże i szybkie tempo. Wymagają też twardej ręki – lubią być prowadzone siłowo i dynamicznie, ale za to nic nie wytrąca ich z zadanego toru jazdy. Deski dla mocnych i dużych narciarzy, których stać na sporą inwestycję.

 

14. VIST „CROSS OVER 4”

Specyfikacja:

Długość: 175,185 cm

Taliowanie: 124-90-114 mm

Rocker: brak danych

Opis:

Kto przypina te narty do nóg, nawet się nie spodziewa, co za bestie w nich drzemią! Narty te znają tylko jeden rodzaj jazdy – z gazem w podłodze i to zarówno na trasach, jak i w terenie. Od początku tez wymagają pełnej koncentracji i zaangażowania. Jeżdżąc na nich czuć jak spalamy kalorie. Bardzo sportowe narty do jazdy poza trasami, które jednak mogłyby być nieco łagodniej zaprojektowane.

 

15. WHITEDOT „PRECHER”

Specyfikacja:

Długość: 169,179,189 cm

Taliowanie: 155-112-133 mm

Rocker: Full tip

Opis:

„PRECHERY” zaprojektowano do jazdy „grubymi” liniami „Big Mountain” i do wielkich prędkości. Pomimo to, można na nich jeździć całkiem przyjemnie i precyzyjnie w zakresie średniego tempa – tylko po co? Te narty pokazują swoją siłę przy pełnej prędkości, są wtedy bardzo stabilne i precyzyjne. Bardzo dobre, wręcz wyczynowe deski freeride dla doskonałych narciarzy.

 

Jazda na nartach. Trening siłowo - wytrzymałościowy narciarza. Część II

Zapraszamy na drugą część artykułu o treningu narciarza. Jakie ćwiczenia wykonywać powinni miłośnicy jazdy na nartach? ...czytaj dalej »
Jazda na nartach. Trening siłowo - wytrzymałościowy narciarza. Część II
2015-12-06

Jazda na nartach. Trening siłowo - wytrzymałościowy narciarza. Część I

Jak przygotowywać do sezonu powinni się narciarze? O treningu dla miłośników jazdy na nartach piszemy poniżej. ...czytaj dalej »
Jazda na nartach. Trening siłowo - wytrzymałościowy narciarza. Część I
2015-12-06

Podział konkurencji NARCIARSTWA ZJAZDOWEGO

Poniżej prezentujemy wykaz konkurencji narciarswa zjazdowego. ...czytaj dalej »
Podział konkurencji NARCIARSTWA ZJAZDOWEGO
2015-02-02
Powiązane artykuły
Różne rodzaje NARCIARSTWA ZJAZDOWEGO

Różne rodzaje NARCIARSTWA ZJAZDOWEGO

Narciarstwo zjazdowe nazywane jest bardzo często narciarstwem alpejskim. Jest to najpopularniejsza forma narciarstwa uprawiana rekreacyjnie
2015-01-31 15:59
NARCIARSTWO. Podział NARCIARSKICH dyscyplin sportu!

NARCIARSTWO. Podział NARCIARSKICH dyscyplin sportu!

Narciarstwo to bardzo szeroko pojęta forma aktywności fizycznej. Składa się na nią wiele różnych zimowych dyscyplin sportu, które łączy jede
2014-12-31 20:09
Technika jazdy na nartach. SKRĘTY

Technika jazdy na nartach. SKRĘTY

Narciarstwo to dyscyplina sportu, która wymaga od nas dobrej techniki.
2013-12-08 14:19
Podstawy jazdy na nartach

Podstawy jazdy na nartach

Jazda na nartach należy do trudniejszej grupy umiejętności ruchowych, mimo to można samemu przy odrobinie chęci, czasu nauczyć się tego wcią
2013-11-10 14:39
Jazda na nartach. FREERIDE. Poczuj się naprawdę wolny!

Jazda na nartach. FREERIDE. Poczuj się naprawdę wolny!

W ostatnich latach zapanowała niesamowita moda na freeride, czyli ekstremalną jazdę na nartach bez ograniczeń.
2013-11-10 12:33
Jazda na nartach – pierwsze kroki na stoku.

Jazda na nartach – pierwsze kroki na stoku.

Poniższy tekst ma za zadanie pomóc nam w opanowaniu trudnej, ale interesującej umiejętności jaką jest jazda na nartach.
2013-11-09 18:58
Test nart Freeride część II. FREERIDE SMALL

Test nart Freeride część II. FREERIDE SMALL

W poniższym tekście przedstawiamy najnowszy test nart freeride’owych z kategorii FREERIDE SMALL. Każdy model nart jest szczegółowo przez nas
2013-01-10 17:01
Test nart Freeride część I. FREERIDE BIG

Test nart Freeride część I. FREERIDE BIG

W poniższym tekście przedstawiamy najnowszy test nart freeride’owych z kategorii FREERIDE BIG. Każdy model nart jest szczegółowo przez nas s
2013-01-10 10:21
Przewodnik po sprzęcie narciarskim. Narty.

Przewodnik po sprzęcie narciarskim. Narty.

Wybór nart nie jest prosty – dla nikogo. Każdorazowo, gdy kupujemy sobie narty, stajemy przed dylematem. Nieważne czy czekamy na „najnowszą
2012-12-21 19:14
Przewodnik po sprzęcie narciarskim. Lawinowe zestawy ABC

Przewodnik po sprzęcie narciarskim. Lawinowe zestawy ABC

W skład lawinowych zestawów ABC wchodzą: transmiter radiowy do nadawania i odbierania sygnałów, łopata i sonda. Sprzęt ten kupić można w sta
2012-12-19 18:36
Przewodnik po sprzęcie narciarskim. BUTY.

Przewodnik po sprzęcie narciarskim. BUTY.

Jeszcze do niedawna nie istniał podział na buty dedykowane do jazdy poza trasami, buty do skakania w parku, czy buty do jazdy alpejskiej. Ni
2012-12-18 13:42
Jazda na nartach. Jak zacząć przygodę poza trasami?

Jazda na nartach. Jak zacząć przygodę poza trasami?

Jeśli jesteś już pewien tego, że chcesz spróbować ostrej jazdy poza trasami, poniższy tekst może okazać Ci się pomocny. Może jeszcze nigdy n
2012-12-12 17:50
Jazda na nartach. Jak nauczyć się TELEMARKU?

Jazda na nartach. Jak nauczyć się TELEMARKU?

Nauka jazdy TELEMARKIEM jest w gruncie rzeczy dość prosta. Tak naprawdę każdy wysportowany człowiek, który miał do czynienia z narciarstwem
2012-12-10 16:59
Różne rodzaje nart zjazdowych

Różne rodzaje nart zjazdowych

Narty zjazdowe można podzielić na kilka grup. W poniższym tekście prezentujemy 7 różnych grup nart wraz z krótkimi charakterystykami poszcze
2012-12-08 16:18
Jazda na nartach. TELEMARK. Co to takiego?

Jazda na nartach. TELEMARK. Co to takiego?

TELEMARK. Dźwięk tego słowa większości z nas kojarzy się ze skokami narciarskimi i Adamem Małyszem, który po długim, udanym skoku, lądował t
2012-12-07 15:55
redmonster
Redakcja RedMonster
43-100 Tychy, Uczniowska 7
[email protected]
NIP: 6462632499