Jesteś tutaj
Dom > Nowości > Tłuszcze nasycone

Tłuszcze nasycone

Tłuszcze nasycone to tłuszcze pochodzenia zwierzęcego, których większość ludzi tak bardzo unika ze względu na obawę przed odkładającą się tkanką tłuszczową. Otóż prawda wyglada zupełnie inaczej tłuszcze same w sobie nie stanowią żadnego zagrożenia. Największym czynnikiem wpływającym na odkładanie się tkanki tłuszczowej są WĘGLOWODANY ! To one powodują skoki insuliny w naszym organizmie co powoduje znakomite środowisko do odkładania tłuszczu przez organizm. Pamiętajcie, że najgorszym narkotykiem świata jest CUKIER !

Kwasy tłuszczowe nasycone występują w takich produktach jak :
– tłuste mięsa np wołowina, wieprzowina, gęsina
– masło, smalec
– śmietana, sery
– jaja
– olej kokosowy

 

 

Nasycone kwasy tłuszczowe spozywane w nadmiarze mogą mieć wpływ na podniesienie cholesterolu, ALE podnoszą one nie tylko zły cholesterol LDL ale również ten dobry HDL.
Co zatem zrobić jeżeli chcemy korzystać z nasyconych tłuszczy jako doskonałego źródła energii ale nie chcemy wzrostu złego cholesterolu ? Wystarczy dodać do diety kwasy omega-3 pochodzące z tłustych ryb.

Odpowiedź jest prosta to nie nasycone kwasy tłuszczowe przyczyniają się do podniesienia poziomu cholesterolu, a złe proporcje kwasów tłuszczowych w diecie oraz brak tłustych ryb.

Autor artykułu :

Rafał Grad – dietetyk, trener oraz czynny kulturysta

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry