Jesteś tutaj
Dom > Nowości > Trzy powody dla których warto zacząć jeździć na rolkach!

Trzy powody dla których warto zacząć jeździć na rolkach!

Jazda na rolkach jest dla człowieka jednym z najnaturalniejszych sportów i warto polecić ją naprawdę każdemu. Niezależnie od wieku, płci, miejsca zamieszkania, wykonywanej profesji czy statusu społecznego – na rolkach jeździć może absolutnie każdy! O zaletach tej formy rekreacji pisać można bez końca. My dziś wymieniamy trzy najważniejsze powody dla których bezwzględnie warto zaopatrzyć się w rolki i rozpocząć swoją przygodę z rolkarstwem.

 

  1. Świetna sylwetka i znakomita forma fizyczna. W zależności od szybkości i intensywności jazdy na rolkach, w godzinę można spalić 400 – 1000 kalorii. Poprzez tą formę rekreacji zyskać można smukłą sylwetkę, dobrą kondycję, elastyczność ciała i zdrowy, młody wygląd. Jazda na rolkach wpływa na wiele mięśni – talia, brzuch, uda, pośladki, łydki, górne partie rąk i dolna cześć kręgosłupa. Ponadto wzmacnia i poprawia wytrzymałość mięśni. A co najważniejsze, nie obciąża stawów i kości.
  2. Dobre zdrowie i witalność. Jazda na rolkach dotlenia organizm, zwłaszcza tak nam potrzebny mózg, zwiększa wydolność, poprawia równowagę, zmniejsza ryzyko zachorowań na choroby serca oraz wspomaga biodra i miednicę.
  3. Jazda na rolkach jest po prostu interesująca! Ponieważ jest to bardzo ciekawy, wciągający i ekscytujący sport, wyczynowo uprawia go 100 tysięcy ludzi na świecie, zaś amatorsko kilkadziesiąt milionów. To co sprawia, że jego popularność wzrasta, to fakt, iż jest on z jednej strony bardzo prosty i dość naturalny, a z drugiej strony urozmaicony, bogaty w możliwości, różnorodny i nie nudzący się prawie nigdy. Obok zwykłej, tradycyjnej jazdy po asfaltowych ścieżkach, opartej na pokonaniu jak największej ilości kilometrów w czasie danej sesji treningowej, szkolić się można w różnych typach rolkarstwa np.:

–         jazda do tyłu,

–         jazda szybka,

–         jazda agresywna,

–         skakanie na rampach,

–         zjeżdżanie z murków, po barierkach i ze stromych zjazdów, 

–         jazda przeplatanką,

–         hokej na rolkach,

–         akrobacje na uliczkach.

Pomysłów na jazdę na rolkach jest tyle ilu jej użytkowników. Jeździć możesz sam (np. z słuchawkami w uszach jeśli lubisz), bądź z grupą dobranych kompanów. W czasie treningu na rolkach zawrzeć można wiele ciekawych znajomości. Jazda na rolkach to sympatycznie spędzony wypoczynek, pełen relaksu, frajdy, ekscytacji i innych fajnych doznań. Gorąco zachęcamy do uprawiania tego rodzaju aktywności!

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry