Jesteś tutaj
Dom > Nowości > VITARGO. Co to takiego?

VITARGO. Co to takiego?

1. Czym jest Vitargo?

    • są to węglowodany, które najszybciej uzupełnienia poziom glikogenu w mięsniach

    • jest to produkt ultra-hipotoniczny o niskiej osmozie przez co transportowanie węglowodanów z układu trawiennego do mięśni jest dużo szybsze

    • może być stosowany jako uzupełnienie glikogenu mięśniowego przed i po wysiłku fizycznym, jak również i w trakcie

 

Stosowanie VITARGO jest doskonałym wyborem dla sportowców uprawiających sporty wytrzymałościowe, gdyż przy długim wysiłku trwającym czasem do 2-3 godzin potrzebujemy stałej odbudowy glikogenu.

 

 

 

2. Badania naukowe

Badania udowodniły, że Vitargo uzupełnia glikogen mięśniowy o 70% szybciej niż zwykłe cukry. Kolejną bardzo ważną rzeczą jest to, że Vitargo bardzo szybko opuszcza żołądek, w przeciwieństwie do prostych węglowodanów, które zalegają i powodują uczucie pełności, co podczas długotrwałego wysiłku bardziej przeszkadza niż pomaga.

 

Vitargo połączone z odpowiednią ilością elektrolitów jest doskonałym napojem podczas długotrwałego wysiłku fizycznego. Uzupełnia nie tylko pokłady glikogenu, ale również nawadnia tkankę mięśniową. Poza tym. nie ma przeciwwskazań w stosowaniu tego doskonałego produktu w trakcie treningu lub zawodów, gdyż jest on bardzo szybko usuwany z żołądka.

 

 

 

3. Jak przyjmować?

Często zdarza się, że wyczynowi sportowcy mają po 2 treningi w ciągu dnia. W tym wypadku świetną metodą jest stosowanie Vitargo dwa razy:

  • zaraz po wysiłku w większej dawce

  • oraz przed kolejną sesją treningową.

 

Oczywiście pamiętajmy o tym, że Vitargo nie może być jedynym produktem węglowodanowym w trakcie dnia. Vitargo pomoże nam szybciej „dojść do siebie” po treningu lub zawodach ale musimy pamiętać o odpowiednim odżywianiu w ciągu całego dnia.

 

 

 

 

trener i czynny kulturysta:

Rafał Grad

www.supleshop.pl

 

 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry