Jesteś tutaj
Dom > Nowości > W co się ubrać na snowboard?

W co się ubrać na snowboard?

Modę na desce wyznacza freestyle. Kurtki, bluzy i spodnie mają zapewnić swobodę ruchów i ochronę przed wodą, wiatrem oraz niską temperaturą. Na stoku liczy się komfort i ślizg. Zatem w co się ubrać na stok? Poniżej prezentujemy obowiązkowe elementy garderoby snowboardzisty. 

 

 

KURTKA – Ma mieć wysoki kołnierz, by po zapięciu ochraniała dolną część twarzy, kaptur odpinany lub chowany. Odpowiednia długość kurtki zabezpiecza nerki przed wiatrem.

BLUZA – Zamiast kurtki w cieplejsze dni, lub pod kurtkę w duży mróz. Najlepiej jeśli jest bawełniana i z kapturem.

SPODNIE – Są tu dwie opcje: na szelkach i bez. Maja otwory wentylacyjne na suwaki. Powinny być wzmocnione na kolanach i pośladkach, a szwy klejone w tych miejscach nie mogą przemakać.

BUTY – Musza być profilowane w środku. Dobrze, gdy but wewnętrzny ma dodatkowe sznurowanie, dopasowujące go do nogi.

RĘKAWICE – Powinny mieć warstwę zewnętrzną i wewnętrzną oraz wzmocnienie nadgarstka zabezpieczające przed złamaniem. Od strony dłoni pokryte są materiałem trudno ścieralnym.

GOGLE – Należy wybierać te, które mają filtry UV i system wentylacyjny. Dobrze, gdy są wyposażone w podwójne lub potrójne szyby, które wymieniane są w zależności od pogody.

OKULARY – Musza zapewniać maksimum komfortu (duże pole widzenia, ochrona przed wiatrem i mrozem). Obowiązkowo filtry UV. Powinny być jak najlepiej dopasowane.

PLECAK – Potrzeby jak przestrzeń. Powinien mieć wzmocnienie na kręgosłup, miękkie paski naramienne, pas biodrowy i piersiowy, uchwyt na deskę, praktyczne kieszonki i specjalna kieszonkę na odtwarzacz MP3 z wyjściem na słuchawki.

 

 

Wymieniony powyżej zestaw jest niezbędny jeśli chce się regularnie jeździć na desce snowboardowej. Dobrymi markami odzieży do snowboardu są: The North Face, 4F i Nord Blank. Duży wybór produktów tych firm znajduje się na stronie: www.sportxtreme.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry