Jesteś tutaj
Dom > Zdrowie > Ważny sen

Ważny sen

Dobry sen nocą to podstawa dobrego treningu. Jest on szczególnie ważny dla wzrostu i regeneracji po ciężkiej pracy.

Gdy śpimy ciało przechodzi procesy metaboliczne. Powinniśmy się dobrze wysypiać aby czuć się w pełno odświeżonym i gotowym do aktywnego dnia. Szczególnie dłuższego snu potrzebują kulturyści, wkładają w swoją pracę dużo siły, potem potrzebują więcej odpoczynku dla wzrostu.

To właśnie podczas snu poziom hormonu wzrostu znacznie wzrasta, dlatego należy spać przynajmniej 8 godzin dziennie, co przełoży się na lepszą regenerację oraz wzrost mięśni.

Brak snu nie tylko oznacza mniejszą produkcję hormonu wzrostu, ale też prowadzi do zwiększonej produkcji kortyzolu (hormon stresu), który jest odpowiedzialny pośrednio za brak wzrostu tkanki mięśniowej. Warto dodatkowo w ciągu dnia poświęcić 30 minut na 1-2 drzemki, które podniosą nasz hormon wzrostu na wyższy poziom.

Wytłumaczmy czym jest hormon wzrostu a więc GH: jest  to substancja produkowana naturalnie w naszym organizmie przez przysadkę mózgową. Pomaga budować mięśnie i spalać tłuszcz, a ponadto zapobiega postępującym procesom starzenia.

Aby zobaczyć efekty działania tego hormonu na naszym ciele wystarczy stosować się do powyższych sugestii, a więc wysypiać się. Sen to zdrowie. Możemy w pełni cieszyć się możliwościami jakie daje naturalnie produkowany w naszym organizmie hormon wzrostu.

Co do innych zalet snu to m.in.: poprawa zdolności zapamiętywania, czynności ruchowych i koordynacji, drzemki korzystnie wpływają na serce i łagodzą stres, sen wzmaga skuteczność systemu immunologicznego, wpływa na lepszy wygląd naszej skóry, zapobiega otyłości. 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry