Jesteś tutaj
Dom > Skating > JAK WE WŁAŚCIWY SPOSÓB PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA SEZON NARCIARSKI I SNOWBOARDOWY?

JAK WE WŁAŚCIWY SPOSÓB PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA SEZON NARCIARSKI I SNOWBOARDOWY?

Zaczął się sezon sportów zimowych

Zaczął się sezon sportów zimowych jednak w obecnej sytuacji co najwyżej możemy chyba sobie pozjeżdżać na sankach z górki w parku albo na nartach z kanapy w domu lub klatki schodowej? Jednak z tego co się orientuję może uda się skorzystać z tych sportów może po za granicami naszego państwa ? Tak czy siak podsyłam Wam kilka wskazówek jak zadbać o swoje stawy i ogólne przygotowanie do sezonu? Większość narciarzy I snowboardzistów zdaje sobie sprawę,że są to sporty,które mogą nieść za sobą wiele kontuzji no chyba,że dobrze przygotujemy swoje ciało do sezonu. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego,że regularne treningi rozpoczęte wcześniej mogą ograniczyć ryzyko kontuzji czy jak już się zdarzy to nasze ciało będzie mogło szybko wrócić do zdrowia.

KIEDY ZACZĄĆ SIĘ PRZYGOTOWYWAĆ DO SEZONU?

Warto pamiętać by być w dobrej formie fizycznej.Aktywność fizyczną powinno się podejmować przez cały rok. Intensywne przygotowania warto rozpocząć miesiąc przed. ?Siedzący tryb życia, ?sporadyczne treningi ?mało urozmaicony plan żywieniowy Sprawi,że organizm nie będzie przygotowany do dużego wysiłku fizycznego co będzie powodować większe ryzyko wystąpienia kontuzji. Jeśli jesteśmy laikami warto poradzić się trenera personalnego bądź fizjoterapeuty,który ułoży nam odpowiedni plan treningowy,który przygotuje nasze ciało I zmniejszy to ryzyko kontuzji.

ĆWICZENIA- JAK SIĘ DOBRZE PRZYGOTOWAĆ ?

Jeśli chodzi o przygotowanie się na narty i snowboard na początku powinniśmy się skupić na ćwiczeniach opartych o trening motoryczny. Stanowi on podstawę przygotowania we wszystkich dyscyplinach sportowych. ?Szybkość ?zwinność ?gibkość ?koordynacja To bardzo ważna część przygotowania do sezonu.Szczególnie ważne dla osób,które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportami zimowymi i są oni bardziej narażeni na kontuzję,ponieważ dopiero poznają technikę jazdy I nie posiadają jeszcze doświadczenia. Należy pamiętać,że sezon trwa kilka miesięcy gdzie narciarze i snowboardziści wyjeżdżają na stoki kilkakrotnie. Dlatego ważne jest przygotowanie ciała do tej aktywności a ciało narażone jest na nadmierne przeciążenia. Brak przygotowania może skończyć się kontuzją już przy pierwszym zjeździe. Zerwanie więzadeł,kłopoty z kolanami czy że stawami to najczęstsze urazy,które mogą nas spotkać.Warto więc przygotować swoje ciało do bezpiecznego uprawiania sportu.Dlatego powinniśmy wykonać podstawowe próby wysiłkowe i poprawić naszą motorykę.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ-ĆWICZENIA OGÓLNOROZWOJOWE

Po pierwsze warto poprawić swoją wydolność. Dobrze sprawdzi się tutaj bieżnia anty grawitacyjna.Najnowsze maszyny potrafią dopasować się indywidualnie do ruchu użytkownika a ćwiczenia będą efektywne i przyjemne. Ćwiczenia aerobowe również na rowerku stacjonarnym. Każdy wysiłek służy stawom,dostarcza im składników odżywczych dzięki czemu pozostają one sprawne na dłużej.Mocne mięśnie wspomagają ich działanie więc warto dodać również trening siłowy.Na kolanie znajduje się więzadło krzyżowe przednie,które współgra z mięśniami: ?czworogłowym ?dwuglowym, półścięgnistym, półbłoniastym Warto też określić aktualny stan ?układu ruchu ?siły mięśniowej ?stabilizacji ?równowagi ?Bardzo ważne również mięśnie Core ?poprawność wykonywania podstawowych wzorców ruchowych. Dobrze sprawdzi się też trening z wykorzystaniem gum oporowych. Nie zapominajmy również o rozciąganiu,zapobiega to też zerwaniu więzadeł. Regularny i spersonalizowany trening,stopniowe zwiększanie jego intensywności pozwoli nam na uniknięcie kontuzji.

ZADBAJ O ODPOWIEDNIĄ DIETĘ I SUPLEMENTACJĘ

Podczas przygotowania do sezonu pamiętaj o dobrze zbilansowanej diecie,która zadba o budowanie twojej naturalnej odporności. Zimą należy dostarczać niezbędnych witamin i minerałów pomagających w walce z bakteriami i wirusami. Powinniśmy spożywać więcej białka I węglowodanów złożonych jednak bez nadmiaru kalorii. Mając zbędne kilogramy trudniej nam będzie koordynacyjnie,szybciej się będziemy męczyć a wtedy bardziej jesteśmy narażeni na kontuzje. Warto także przed sezonem przebywać na świeżym powietrzu by zadbać o odpowiednie dotlenienie I przyzwyczaić organizm do aktywności na świeżym powietrzu. Warto zadbać również o odpowiednią suplementację. Gdy zaczynają nas boleć stawy,kolana odczuwamy ograniczoną sprawność ruchową.Niedobory witamin i minerałów lub innych substancji jak również nadmierny wysiłek obciążający stawy i mięśnie powoduje różne dolegliwosci ze strony układu kostnego. Jakie witaminy korzystnie działają na stawy ? Warto sięgnąć po taki suplement,który w składzie ma vitaminę C,która wspomaga produkcję kolagenu oraz witaminę D,która utrzymuje w dobrej kondycji kości. Polecane są osobą aktywnym fizycznie oraz osobom starszym. Serum Bones Joints ma bardzo dobry skład !! Sama stosuję i polecam. Serum chroni nasze stawy,odżywia i regeneruje tkankę łączną,torebki stawowe,chrząstki,ścięgna, więzadła i tkankę kostną. Podczas treningu twoje stawy narażone są na przeciążenia niezależnie od tego jaka dyscyplinę sportową uprawiasz. Może to powodować mikrouszkodzenia wynikające właśnie z przeciążenia. Suplement ten został stworzony właśnie po to by wspierać nasze stawy podczas pracy. Warto zadbać profilaktycznie oraz pomaga w odbudowie podczas kontuzji. Serum bones joints ma rewelacyjny skład : ?glikozamina ?chontroityna ?białka kolagenowe ?prolina ?cynk ?magnez ?prolina ?wapń ?witaminy C,E,B6,D3 Kolagen i kwas hialuronowy,który poprawia jakość i wygląd skóry.?

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry