Jesteś tutaj
Dom > Crossfit > Zalety systemu CrossFit!

Zalety systemu CrossFit!

 Jakie zalety dla trenującego wynikają z wyboru programu CrossFit?

 

  1. To nie tylko sport, to społeczność. Na całym świecie powstają grupy CrossFitu, które maja charakter społeczności. Wspólne treningi, spotkania oraz światowe zawody w tej dyscyplinie sprzyjają nawiązaniu więzi między członkami klubu. Poszczególne osoby wzajemnie rywalizują, wspierają się i wspólnie wykonują zestawy ćwiczeń. Tak powstają prawdziwe przyjaźnie.
  2. Trenowanie tym systemem nie pochłania zbyt dużo czasu. Przeciętny trening CrossFitu trwa 20 – 40 minut. Polega na szybkim wykonywaniu maksymalnej ilości powtórzeń danego ćwiczenia w określonym czasie. W CrossFit liczy się maksymalna intensywność i skrajny wysiłek, zaś sam czas sesji treningowej nie musi być bardzo długi. Pozwala to zaoszczędzić trenującym znaczną część czasu, nie pozbawiając treningu efektywności i wysokiej jakości.
  3. Program ten jest uniwersalny, przeznaczony absolutnie dla każdego. Niezależnie od wieku, płci, wykształcenia, zainteresowań, aktualnej figury, czy formy, każdy może podjąć treningi CrossFitu dopasowując intensywność ćwiczeń do własnych możliwości. Jednym z podstawowych założeń tego programu jest możliwość uprawiania go przez dowolna osobę.
  4. Program ten jest tak szeroki, bogaty, różnorodny i rozmaity, że nigdy się nie nudzi. Można trenować 3 razy w tygodniu przez okres roku i nie powtórzyć przez ten czas identycznego treningu ani razu. Kombinacja ćwiczeń CrossFit to idealne rozwiązanie dla osób znudzonych rutyną codziennych ćwiczeń na siłowni lub sali aerobikowej.

 

Jakie korzyści dla organizmu wynikają z regularnego trenowania systemem CrossFit?

 

  1. Wzmacnia mięśnie, stawy, ścięgna, a tym samym zabezpiecza przed kontuzjami.
  2. Poprawia siłę, kondycję, wydolność, wytrzymałość i ogólną sprawność.
  3. Reguluje braki równowagi w mięśniach, powstałe w skutek długotrwałego uprawiania jednej dyscypliny sportu.
  4. Poprawia gibkość, a więc zwiększa zakres ruchu stawów.
  5. Rozwija wszechstronnie wszystkie partie mięśniowe.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry