Jesteś tutaj
Dom > Fitness > ZUMBA. To się staje popularne

ZUMBA. To się staje popularne

Dlaczego ZUMBA z miesiąca na miesiąc staje się coraz bardziej popularna?

Bo łączy z sobą elementy tańca – tak wziętej ostatnio formy aktywności i ćwiczeń aerobowych – nieprzerwanie pożądanych przez wszystkie kobiety dbające o figurę. ZUMBA jest typem rekreacji, która nigdy się paniom nie nudzi. Której kobiecie nie przypadłyby do gustu ćwiczenia oparte na zmysłowych ruchach ciała, wykonywane w rytm dynamicznej, energetycznej, gorącej muzyki? Zdobyte na zajęciach umiejętności taneczne przydać się mogą na parkiecie nie jednej dyskoteki, a ilość kalorii, którą można spalić w czasie godzinnego treningu jest większa niż w przypadku innych form rekreacji.

ZUMBA! Co to takiego?

ZUMBA to rodzaj tańca zainspirowany połączeniem tańców latynoamerykańskich oraz elementów fitness. Został opracowany przez zawodowego tancerza i choreografa – Alberto „Beto” Pereza w Kolumbii w latach ’90 XX wieku.

ZUMBA! Na czym to polega?

ZUMBA zawiera w sobie elementy tańca i aerobiku. Choreografia ZUMBY łączy: hip-hop, soca, samba, salsa, mambo, merengue, sztuki walki oraz elementy Bollywood i tańca brzucha. Często w skład treningu ZUMBY wchodzą też ćwiczenia siłowe. Prowadzący zajęcia z ZUMBY mają szerokie pole do popisu bo ta forma ćwiczeń jest praktycznie niczym nieograniczona. Pod słowem ZUMBA kryją się setki rozmaitych ćwiczeń, zadań treningowych, choreografii, układów tanecznych i aerobikowych a także tysiące fascynujących i pobudzających kawałków muzycznych.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry