Jesteś tutaj
Dom > Zdrowie > 💜BETA-ALANINA💜

💜BETA-ALANINA💜

?BETA-ALANINA?

Jeden z najbardziej znanych suplementów na rynku. Stosują ją zarówno pasjonaci kulturystyki,sportów siłowych A także innych aktywności fizycznych. Karnozyna jest elementem tkanki mięśniowej. Że względu na to,że produktach spożywczych jest jej zdecydowanie za mało,zaleca się jej suplementację.

?BETA-ALANINA- ?

Jest jednym z grupy aminokwasów endogennych,które występuje w wątrobie oraz organizm otrzymuje wraz ze stosowaną dietą. Stosowana jest przez sportowców często. Wykazuje ona organizmie człowieka szereg funkcji biologicznych. Bardzo charakterystycznym „objawem” jej przyjęcia Jest: ?szczypanie ?swędzenie ?które pojawia się chwilę po jej zażyciu Każdy z nas,który brał przed ćwiczeniami przed treningówkę doskonale wie o czym mowa? (W ich składzie także znajdziemy beta-alaninę)

?DZIAŁANIE BETA-ALANINY?

Dla większości z nas ten aminokwas kojarzy nam się ze światem kulturystyki,jednak nic bardziej mylnego . ?Na całe szczęście wiedza o tym została poprawiona. Wpływa dobrze na zażywanie wszystkich,którzy chcą dobrze wyglądać. ?Kto chce zobaczyć postępy w pracy nad swoim ciałem,zachęcam do jej suplementacji ?. Na co działa I dla kogo zalecana? ?Przede wszystkim dla tych co chcą zbudować masę mięśniowa jednocześnie redukując tkankę tłuszczową ? Beta-alanina odgrywa bardzo ważną rolę w organizmie człowieka. Wpływa na: ?wydajność ?wytrzymałość pracy mięśni Wiąże się to z obecnością w tkance mięśniowej karnozyny odpowiedzialnej za szereg funkcji. Czym jest ta KARNOZYNA? Jest do dipeptyd,służy on jako bufor fizjologiczny,którego zadaniem jest ograniczyć spadek pH w naszych mięśniach. Tak aby niedopuścić do powstania dużej ilości kwasu mlekowego w czasie aktywności fizycznej.

?NAJWAŻNIEJSZYMI ZADANIAMI BETA-ALANINY SĄ:?

?regulacja pH ?opóźnienie występowania kwasy mlekowego ?wspomaganie wzrostu siły ?transport jonów wodorowych ?wsparcie podczas regeneracji ?poprawa kurczliwych włókien mięśniowych ?pomoc w długotrwałym wysiłku Dzięki jej suplement-owaniu nasz wysiłek fizyczny może być ?‍♀️dłuższy ?️‍♀️bardziej intensywniejszy ⏳przerwy między seriami mogą być krótsze Co więcej karnozyna wykazuje działanie antyoksydacyjne wolnych rodników więc zapobiega katabolizmowi mięśni ?

?JAK DAWKOWAĆ BETA-ALANINE??

Aby uzyskać zamierzone efekty zaleca się od 3-7 g na dobę. Jeśli weźmiemy jej mniej efektów nie zobaczymy,biorąc więcej nie poprawimy bardziej wyników. Drugi sposób na przeliczenie jej zapotrzebowania to: 0,5-0,8 g na 10 kg masy ciała. Ogólnie rzecz ujmując nie ma jakiejś ściśle określonej dawki jaka powinno się przyjmować by zauważyć efekty. Generalnie wszystko zależy od ?sportu jaki uprawiamy ?jak intensywnie ćwiczymy ⏳I jaka jest częstotliwość ❗Przyjmuj beta-alanine w granicy 3g na porcję przed treningiem I 3g po wysiłku Lub ❗6 g jednorazowo przed sesją treningową ?Pamiętaj Beta-alaninę przyjmij w dni treningowe jak i nietreningowe o stałej porze dnia. ?Jak długo powinniśmy ja zażywać Najlepszy okres to 12 tygodni . Jednak niektórzy sportowcy zażywają ja do puki nie zobaczą znacznej poprawy wytrzymałości I wydajności mięśniowej. ?Warto połączyć ja z kreatyną A zauważysz u siebie dużą poprawę i szybsze działanie suplementu

?BETA-ALANINA co lepsze??

Stosować ja doraźnie czy jednak regularnie? Wiele osób uważa,że działanie beta-alaniny odczuwa niemal od razu gdy zażyje jedną dawkę. Jednak muszę Was zmartwić nie działa doraźnie I nie odczujemy jej wpływu po jednym zażyciu. Zaleca się stosować to regularnie przez dłuższy okres czasu by zobaczyć efekty. Aby zobaczyć efekt musi dojść do kumulacji karnozyny w tkance mięśniowej tak więc po dłuższym okresie stosowania.

?CZY BETA-ALANINA JEST BEZPIECZNA DLA ZDROWIA??

Pewnie,że tak ❗? Opierając się na badaniach nie ma ona żadnego wpływu na : ?wyniki badań krwi ?pracę wątroby ?nerek ?serca ?czy też układ odpornościowy W żadnej sposób nie wpływa negatywnie na nasz organizm.

?BADANIA POTWIERDZAJĄCE DZIAŁANIE BETA-ALANINY?

W badaniu wzięło udział 46 studentów aktywnych fizycznie. Podzielono ich na 2 grupy: ?jednym podawano beta-alaninę w ilości 6g przez 3 tygodnie I 3.2 g przez kolejne 3 tygodnie ?druga grupa to placebo Co się stało?? ?Grupa pierwsza,która suplement owała beta-alaninę ?uzyskała lepszą zdolność pochłaniania tlenu przez organizm ?zwiększył się czas pracy przy danym obciążeniu aż do wyczerpania organizmu(TTE) ?wydłużona została całkowita praca wykonana(TWD) Dodatkowo osoby nieimplementujące beta-alanine wykazały zwiększony udział beztłuszczowej masy ciała

?PODSUMOWANIE? B

eta-alanina jest jednym z najskuteczniejszych aminokwasów. Jeżeli chcesz redukować wagę I zyskać masę mięśniową oczywiście niepomijająca regularnych treningów to ten suplement jest Ci niezbędny ? Warto wrzucić ją do swojej codziennej suplementacji- ?wspomoże Twój wysiłek fizyczny ?zwiększy pracę mięśni ?osiągniesz lepsze wyniki w ulubionej przez Ciebie dyscyplinie

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry