Jesteś tutaj
Dom > Bieganie > 5 ćwiczeń które dadzą ci siłę podczas biegu!

5 ćwiczeń które dadzą ci siłę podczas biegu!

Niezależnie czy biegamy 800 metrów czy 100 kilometrów na każdym dystansie potrzebny jest nam zapas mocy i siły, który kształtujemy po przez proste ćwiczenia siłowe. Zoptymalizuje nam to sposób poruszania się oraz przystosuje nasze mięśnie do jeszcze większego wysiłku. Program ćwiczeń siłowych powinien stosować każdy biegacz od początkującego do zaawansowanego biegacza. Daje nam to możliwość rozwoju oraz pozwala zachować odpowiednią postawę. Ćwiczenia siłowe może wykonywać w dni wolne ale także po treningu. Poniższe ćwiczenia to podstawowy zestaw, który może wykonywać co 2 dzień.

 

 

 

 

 

  • Brzuszki bokiem

Kładziemy się na boku, dolna ręka wysunięta do przodu w celu stabilizacji, druga za głową (ale podczas ćwiczenia nie ciągnie jej do góry), nogi jedna na drugiej w linii prostej ciała. Powoli unieś tułów, a w raz z nim lekko unieś również nogi. Jest to trudne ćwiczenie ale dobrze rozwijające skośne partie mięśni brzucha. Gdy opuszczasz nogi i tułów rób to równocześnie nie pozwalając aby ciało poleciało w sposób niekontrolowany. Zrób 15 powtórzeń

  • Wykroki na podwyższeniu

Stań na podwyższeniu, zrób jedną nogą krok w przód i staraj się nogą która zostaje na platformie (kolanem) zejść jak najniżej podłoża. Ćwiczenie to aktywizuje doskonale mięśnie pośladkowe oraz dół pleców. Pamiętaj jednak aby zachować odpowiednią postawę i nie garbić się ani nie pochylać do przodu. Gdy ćwiczenie zrobi się proste możesz w ręce wziąć dodatkowe obciążenie. Powtórz 15 razy na każdą nogę

  • Podnoszenie się na brzuchu

Leżymy na brzuchu z rękami wzdłuż ciała. Dłonie skierowane do podłogi, nogi nieruchomo. Podnosimy górną część ciała do góry i skręcamy głowę oraz tułów raz w prawą raz w lewą stronę (za każdym powtórzeniem inaczej). Ćwiczenie to dobrze wzmacnia dolne partie mięśniowe, które mocno pracują podczas biegu. Wykonaj po 15 powtórzeń na każdą ze stron. Pamiętaj o płynnym przejściu.

 

  • Sprinterskie podskoki

Skacz na jednej nodze przez 20 metrów w przód. Rób to dynamicznie z jak najkrótszym zatrzymaniem. Musisz to zrobić szybko, skoncentruj się. Najpierw 20 metrów na prawej a następnie 20 metrów na lewej nodze bez odpoczynku. Potruchtaj około 150 – 200 metrów normalnie i zrób następne powtórzenie. Powtórz 5 razy. Dla utrudnienia możesz robić to ćwiczenie pod górkę lub z górki. Gdy 20 metrów to za mało – zwiększ dystans.

 

  • Przeskakuj przeszkody

Ustaw przeszkody co 45 cm i staraj się je przeskakiwać obunóż. Rób to dynamicznie tak aby był jak najmniejszy kontakt z podłożem. Staraj się to robić szybko i zwinnie bez zatrzymanie i namyślania. Możesz wrócić na początek przeszkód i powtórzyć jeszcze 4-5 razy w zależności od siły. To ćwiczenie idealnie poprawi sprężystość kroku biegowego!

 

 Profesjonalny trening i dieta dostosowana do Twoich indywidualnych potrzeb – www.profi-dieta.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry