Jesteś tutaj
Dom > Nowości > ASICS. Ulepszenia! GEL-FUJISENSOR G-TX!

ASICS. Ulepszenia! GEL-FUJISENSOR G-TX!

GEL-FUJISENSOR G-TX to najbardziej zaawansowany technologicznie model w rodzinie FUJI. Wyposażony w najnowsze technologie dla optymalnego dopasowania do podłoża, przy zachowaniu niskiej wagi.

 

ZMIANY:

 

  1. Nowatorski CLUTCH-COUNTER to zewnętrzny system stabilizujący piętę. Jego konstrukcja zapewnia indywidualne dopasowanie i funkcjonalność, pomagając jednocześnie zredukować masę buta.
  2. Podeszwa środkowa składa się z dwóch warstw SOLYTE o różnym poziomie twardości: Większa wartość (58 stopni( w strefie śród-przodostopia oraz (55 stopni) w tylnej strefie w połączeniu z systemem TRAIL-SENSOR zapewniają optymalną reaktywność na nierównym terenie.
  3. Wodoodporna, oddychająca membrana G-TX-XCR, zapewniająca stopie optymalny klimat podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych.

 

GEL-FUJISENSOR wyposażony został w nowatorską kompozycję SOLYTE w obszarze podeszwy środkowej pozwalającą na redukcję masy buta, zwiększając jego reaktywność. Pojedyncze elementy podeszwy środkowej pomagają w adaptacji do indywidualnego stylu biegania. Podeszwa środkowa składa się z dwóch warstw SOLYTE o różnym poziomie twardości: Większa twardość (58) w strefie śród i przodostopia oraz (55) w tylnej strefie w połączeniu z systemem TREIL-SENSOR zapewniają optymalną reaktywność na nierównym terenie.

 

GEL-FUJISENSOR G-TX W SZCZEGÓŁACH:

 

MATERIAŁ ZEWNĘTRZNY

–         Wodoodporna, oddychająca membrana GORE-TEX-XCR, zapewniająca stopie optymalny klimat podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych. Materiał zewnętrzny wzmocniony został skóropodobnymi elementami.

–         System sznurowania INNER-LOCK doskonale oplata stopę, zamykając w ten sposób cholewkę.

–         Dwie wkładki umieszczone w okolicy śródstopia ściągają się podczas sznurowania do wewnątrz. Zewnętrzna część materiału zostaje dzięki temu szczelnie zamknięta, dopasowując się do stopy i zapewniając jej stabilność w wymagającym terenie. Asymetryczny system sznurowania, skierowany od grzbietu stopy, aż do jej wewnętrznej stopy, uwzględnia jej naturalną budowę, zapewniając niezwykle wygodne dopasowanie.

–         Nowatorski CLUTCH-COUNTER to zewnętrzny system stabilizujący piętę. Jego konstrukcja zapewnia indywidualne dopasowanie i funkcjonalność, pomagając jednocześnie zredukować masę buta.

–         Indywidualne dopasowanie zapiętka, zapewnia nowo opracowany, bezszwowy P.H.F. składający się z 3 warstw pianki (7/7/7mm), umieszczonej w środku oraz po bokach.

–         Elementy odblaskowe 3M zapewniają dobra widoczność po zmroku.

 

PODESZWA ZEWNĘTRZNA

–         Design podeszwy zewnętrznej zaprojektowany został z myślą o szybkich zbiegach i podbiegach. Dzięki swej specjalnej strukturze zapewnia dobrą przyczepność oraz elastyczność w najtrudniejszych warunkach.

–         Podeszwa zewnętrzna w 100% składa się z bardzo trwałego materiału SOFT AHAR®+ o grubości 6 mm. W połączeniu z wykonaną z Nylexu platformą ROCK PROTECTION PLATE, zabezpiecza przed odciskaniem się kamieni w czasie fazy wybicia.

 

WKŁADKA WEWNĘTRZNA

–         Wymienna, perforowana wkładka EVA.

 

PODESZWA ŚRODKOWA

–         System TRAIL-SENSOR połączony jest ze strefą śród oraz tyłostopia za pomocą specjalnego systemu SKELETON-TRUSSTIC, odpowiedzialnego za powierzchniowy kontakt buta z nawierzchnią. Bez względu na warunki terenowe system ten pozwala na optymalne dopasowanie do nierówności podłoża poprzez adaptacyjne oraz amortyzacyjnie działające strefy.

–         Element żelowy w tylnej strefie są częścią systemu I.G.S. W tylnym obszarze buta znajdują się 4 funkcjonalne elementy żelowe rozpraszające siły pionowe działające podczas kontaktu z podłożem, zapewniając optymalne ułożenie stopy w czasie odbicia nawet w nierównym terenie.

–         Nowatorska kompozycja SOLYTE w obszarze podeszwy środkowej pozwala na redukcję masy buta, zwiększając jego reaktywność. Pojedyncze elementy podeszwy środkowej pomagają w adaptacji do indywidualnego stylu biegania. Podeszwa środkowa składa się z dwóch warstw SOLYTE o różnym poziomie twardości (58 stopni) w strefie śród i przodostopia oraz (55 stopni) w strefie tyłostopia w połączeniu z systemem TRAIL-SENSOR zapewniają optymalną reaktywność na nierównym terenie.

–         Wykonanie podeszwy środkowej charakteryzuje się nisko profilowym krojem o parametrach 8mm/18mm. Powoduje to lepszy, powierzchniowy kontakt z podłożem, ważny zwłaszcza dla biegaczy trailowych.

 

KONSTRUKCJA

–         Krój California

 

MASA

–         Męski: 364 g

–         Damski: 305 g        

 

 

Największy wybór butów marki ASICS, w przystępnych cenach znajduje się na stronie internetowej: www.sportxtreme.pl. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry