Jesteś tutaj
Dom > Nowości > CELLULIT ! CZYM JEST ? JAK SOBIE Z NIM PORADZIĆ ?

CELLULIT ! CZYM JEST ? JAK SOBIE Z NIM PORADZIĆ ?

CZYM JEST CELLULIT ?

Cellulit to rodzaj zmian zwyrodnieniowych w tkance podskórnej. Cellulit często porównywany jest wizualnie do skórki pomarańczy. Powstaje on w przypadku, gdy pod skórą gromadzi się zbyt dużo wody lub tłuszczu. Jest to głównie problem kobiet i powoduje wiele kompleksów, gdyż jest problemem natury estetycznej. Wielu osobom niestety spędza sen z powiek i ciężko im z tym żyć.
W zależności od rodzaju podłoża, na którym powstaje, wyróżniamy dwa jego rodzaje:
cellulit wodny (twardy)- ten rodzaj najczęściej występuje u osób, które utrzymują w miarę stałą masę ciała. Powodem jego powstania jest nadmierne gromadzenie wody i toksyn w tkankach organizmu. W konsekwencji tego procesu następuje rozrost i nierównomierne rozmieszczenie lipidów w tkance podskórnej.
cellulit tłuszczowy (miękki) – ten rodzaj cellulitu najczęściej występuje u osób mało aktywnych fizycznie. Może pojawić się także u kobiet, które szybko i dużo straciły na wadze. Powstaje na skutek rozrastania się komórek tłuszczowych, w wyniku czego powstają grudki. Te uciskają na naczynka, więc sprawne usuwanie wody i toksyn z tkanek staje się niemożliwe. Osoba z takim cellulitem ma fałdy na skórze i obrzmienia.

JAK POZBYĆ SIĘ CELLULITU ?

Cellulitu można się starać pozbyć się nie tylko w gabinecie kosmetycznym lub stosując antycellulitowe kosmetyki, ale także w domu, wykorzystując domowe sposoby. Wśród zaleceń pozwalających pozbyć się skórki pomarańczowej wymienić można:
zwiększ aktywność sportową .Postaraj się aktywnie spedzać czas minimum 2-3 razy w tygodniu , zacznij od marszobiegów, pływania lub spacerów .
zbilansuj swoją dietę. Poprawa jakości diety, czyli zmniejszenie ilości soli, ograniczenie tłustych potraw i słodyczy i zwiększenie ilości białka (ale nie z nabiału, ponieważ może on nasilać problemy z hormonami) oraz błonnika, a także owoców i warzyw, które pomagają usuwać z organizmu toksyny.
pij wiecej wody. Zwiększ spozycie wody do 2-3 litrow dziennie , tak aby ułatwić wydzielanie toksyn z organizmu. Do wody może dodać również cytrynę i troszeczkę startego imbiru!
zacznij masaże skóry domowymi sposobami. Co 2-3 dni zrób masaż skóry np : z fusów kawy , tak aby poprawic krążenie krwi.

PEELING SKÓRY!

peeling z soli morskiej, który może wspomagać pobudzanie mikro krążenia i zwiększać przepływ limfy, w efekcie czego zmniejsza się widoczność cellulitu.peeling cukrowy, który można przygotować dzięki zmieszaniu brązowego cukru z miodem, olejkiem z pestek winogron i masłem migdałowym.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry