Jesteś tutaj
Dom > Crossfit > CrossFit. Co to takiego?

CrossFit. Co to takiego?

Muskularna, świetnie wyrzeźbiona, pozbawiona tkanki tłuszczowej sylwetka. Ogromna wytrzymałość siłowa i tlenowa. Gigantyczna sprawność i koordynacja ruchowa oraz świetna równowaga. Wszystko to można osiągnąć dzięki treningom CrossFit. 

Czym jest CROSSFIT?

CrossFit to system zawierający złożoną i wieloelementową strukturę. Oferuje fitness jako szeroko pojęty program treningowy, opierający się na założeniach ogólnorozwojowych. Bieganie, ćwiczenia siłowe, treningi aerobowe i ogólnosprawnościowe, a także zapasy, przetrwanie w ekstremalnych warunkach i wiele różnych sportów to składniki systemu CrossFit.

Na czym polega CROSSFIT?

Jednym z podstawowych założeń CrossFitu jest możliwość uprawiania go przez dowolna osobę, poważnie nastawiona do ćwiczenia bez względu na doświadczenia i stopień przygotowania tej osoby. Takie same podejście do treningu ma zarówno osoba ze słabym sercem, jak i zawodowy bokser na szczycie swej kariery. Różni się oczywiście waga, intensywność, czas, obciążenie, ale podejście pozostaje bez zmian. Kroki podejmowane na drodze rozwoju fizycznego przez Olimpijczyków i przez osoby w podeszłym wieku różnią się poziomem obciążenia, a nie rodzajem treningu. Żołnierze jednostek antyterrorystycznych, alpiniści, zawodnicy MMA, narciarze, tenisiści, kadeci akademii policyjnej, panie domu i pracownicy biurowi wybierają dla siebie CrossFit jako najlepsze rozwiązanie treningowe. Wszyscy oni wykonują te same ćwiczenia jako swój codzienny fitness. Tysiące ludzi na całym świecie codziennie wykonują rozmaite ćwiczenia w ramach systemu CrossFit i właśnie to pozwala im się wyróżnić, wspiąć się na wyższy poziom rozwoju fizycznego i osiągnąć nową jakość życia. Doświadczenia udowodniły, że systematyczne treningi CrossFit pomogły osiągnąć nowy poziom podczas wykonywania zadań bojowych, a także na stadionach, na parkietach, na ringu i w salach sportowych. System CrossFit przywędrował do Europy prosto z USA. To nie tylko program treningowy, to przede wszystkim styl życia.

Program CrossFit jest skierowany do każdego. Systemem tym trenuje wielu aktorów hollywoodzkich, armia amerykańska, wyczynowi zawodnicy futbolu amerykańskiego, a także ludzie z nadwagą, chcący pozbyć się kilku kilogramów tłuszczu, czy młodzież pragnąca być w formie i prowadzić zdrowy tryb życia.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry