Jesteś tutaj
Dom > Fitness > Ćwiczenia wzmacniające

Ćwiczenia wzmacniające

Jak wykonywać ćwiczenia?

Każde ćwiczenie powtarzaj 8-15 razy. Gdy już będzie łatwe, dodaj następną serię. Kup taśmy oporowe o zróżnicowanej grubości. W sklepach z artykułami sportowymi i rehabilitacyjnymi można kupić na metry taśmy w różnych kolorach, stawiające różny opór.

Ćwiczenia:

1. Zginanie rąk

Stań na taśmie, rozsuwając stopy na szerokość ramion. Chwyć końce taśmy. Ręce trzymaj przy bokach, a dłonie skieruj do przodu.

Unieś do góry przedramiona, zginając ręce w łokciach i trzymając ramiona przy ciele. Chwilę wytrzymaj, po czym wróć do pozycji wyjściowej.

2. Wiosłowanie oporowe

Usiądź na podłodze z nogami wyciągniętymi przed siebie i lekko ugiętymi w kolanach. Plecy trzymaj prosto, ale nie napinaj mięśni. Przyciągnij oba uchwyty taśmy do swoich boków. Chwilę wytrzymaj, a następnie wyprostuj ręce.

3. Wypychanie ramion do przodu

Usiądź i załóż taśmę oporową na plecy, przekładając ją pod pachami. Chwyć końce w dłonie. Rozstaw dłonie mniej więcej na szerokość ramion, wyciągnij ręce przed siebie i trzymaj je równolegle do podłogi. Wytrzymaj chwilę i cofnij ręce z powrotem w stronę ciała.

4. Przysiady z taśmą

Chwyć w dłonie końce taśmy oporowej i stań na jej środkowej części, rozstawiając stopy na szerokość bioder. Zetknij dłonie przed klatką piersiową, tak by łokcie były skierowane w doł, a taśma otaczała ramiona. Opuść ciało w dół jak przy siadaniu na krześle.

5. Prostowanie mięśnia trójgłowego

Ujmij oba końce taśmy oporowej w lewą dłoń, a założony na pół środek w prawą. Rozstaw stopy na szerokość bioder. Połóż lewą dłoń na przedniej części prawego ramienia. Zegnij prawą rękę tak, aby skierowana do wewnątrz dłoń znalazła się przy biodrze. Trzymając łokieć nieruchomo, prostuj prawą rękę za siebie i naciągaj taśmę. Wytrzymaj chwilę.

6. Wypychanie ramienia do góry

Stań na jednym końcu taśmy, a drugi chwyć lewą dłonią. Twoja prawa dłoń powinna się lekko wspierać na biodrze. Trzymając plecy prosto wypchnij rękę ponad głowę jak gdyby zgłaszając się do odpowiedzi. Wytrzymaj chwilę a potem powoli opuść rękę.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry