Jesteś tutaj
Dom > Odżywianie > Dieta Kliniki Mayo

Dieta Kliniki Mayo

Klinika Mayo- co to takiego?

 

Powstała w Rochester w USA, była jedną z pierwszych farm piękności. W latach 60. i 70. XX wieku tłumnie odwiedzały ją gwiazdy filmowe, aby pozbyć się zbędnych kilogramów.Klinika Mayo zajmuje się leczeniem otyłości i stworzyła w tym celu oryginalny program.

Zasady diety

Dieta codziennie dostarcza organizmowi od 600 do 800 kcal. Bazuje na dwóch głównych produktach: jajach i warzywach. Jajka stanowią główną część zjadanych posiłków. Dostarczają dużej ilości białka bardzo wysokiej jakości. Duża porcja białka sprzyja szybkiej przemianie materii, uaktywnia szlaki metaboliczne i ułatwia spalanie tłuszczów.

Drugim składnikiem są warzywa. Dostarczają one witamin i minerałów. Składniki te są konieczne, aby procesy metaboliczne mogły przebiegać z właściwą szybkością i efektywnością. Warzywa zawierają błonnik, który warunkuje prawidłową perystaltykę jelit, ułatwia wypróżnianie i pozbywanie się toksyn. Usuwa z organizmu wolne rodniki, metale ciężkie i kwasy.

Co i jak spożywamy?

 

Codziennie należy zjeść 4-6 jajek i wypić 2 litry płynów. Może to być woda mineralna, herbatki ziołowe, kawa lub słaba herbata. W czasie kuracji odchudzającej należy unikać soli, cukru, pełnotłustych produktów mlecznych, roślin strączkowych, owoców i alkoholu. Z warzyw polecane są: sałata, marchew, brokuły, ogórki, pomidory.

Czas trwania i rezultaty

 

Dietę stosujemy przez 2 tygodnie. W ciągu tego czasu możemy schudnąć nawet do 10 kg! 

Ta dieta jest skuteczna ale monotonna. Trzeba się pilnować i bardzo uważać, aby po zakończeniu diety nie wrócić do starych nawyków żywieniowych, gdyż kończy się to natychmiastowym efektem jo-jo.

 

Jadłospis na pierwszy tydzień:
Śniadanie
: 2 jajka na twardo, filiżanka czarnej kawy
Obiad: 2 jajka na twardo, 200 g szpinaku
Kolacja: 2 jajka na twardo albo 150 g pieczonej cielęciny, główka zielonej sałaty doprawiona sokiem z cytryny

Jadłospis na drugi tydzień:
Śniadanie
: filiżanka czarnej kawy, kromka chleba chrupkiego
Obiad: befsztyk (150 g) smażony na tłuszczu, filiżanka tartej marchewki doprawiona sokiem z cytryny
Kolacja: 2 jajka na twardo lub 100 g chudej szynki, 150 g jogurtu naturalnego

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry