Jesteś tutaj
Dom > Odżywianie > Dlaczego jagody Acai są dobre dla Ciebie?!

Dlaczego jagody Acai są dobre dla Ciebie?!

Dlaczego jagody Acai są dobre dla ciebie?!

W wielu stronach internetowych pełno jest suplementów z jagód acai które mają powdować utratę wagi i redukcję tkanki tłuszczowej. Jagody akai to nie cudowny suplement na utratę wagi , ani na redukcję tkanki tłuszczowej. Jednak są to zdrowe jagody pełne antyoksydantów , dowiedz się jak jagody acai mogą ci pomóc.

Co to są Acai?

Acai to małe okrągłe fioletowe jagody , które rośną na drzewach palmowych  w Ameryce Środkowej i Południowej. Pomyśl o lasach deszczowych w Brazylii gdzie znajdują się akry drzew, które wytwarzają te cudowne  jagody. Acai posiada niepowtarzalny smak, który przypomina coś w rodzaju mieszanki czekolady i jagód lecz  ich  smak jeszcze nie jest bardzo słodki, jak niektórych jagód. Niezależnie od gustu, nie będziesz prawdopodobnie jeść jagody samej, ale będziesz jeść miąższ jako część soku, sorbet, lub w proszku lub w innym produkcie.

Dlaczego jagody Acai są dobre przy intensywnych treningach?

  • Jagody Acai są bogate w przeciwutleniacze
    Istnieje kilka powodów, dlaczego eksperci od zdrowego odżywiania zalecają nam jeść więcej produktów. Każdy owoc lub warzywo zawiera unikalną mieszankę witamin, minerałów i przeciwutleniaczy. Pulpa Acai zawiera błonnik, witaminę A, witaminę C, żelazo i jest naładowany z przeciwutleniaczami, w szczególności, antocyjanmi. Badania pokazują, że antocyjany mogą zmniejszyć markery stanów zapalnych (takich jak białko C-reaktywne), a te związki antyoksydacyjne nie są selektywne inhibitory COX-1 i COX-2 inhibitory (NLPZ, takie jak naproksen i ibuprofen hamują działanie COX-2,enzym odpowiedzialny zarówno dla stanu zapalnego i bólu).
  • Acai zawiera zdrowe dla serca tłuszcze  Acai jest unikalną jak na jagody, ponieważ zawiera niewielką ilość nienasyconych kwasów tłuszczowych w postaci Omega 6 i Omega 9 .

Dodatkowe „Zdrowe rady” dla ciebie

  • Dieta powinna być różnorodna, każdy owoc warzywo posiada swoje unikalne właściwości które pomagają naszemu organizmowi bronić się przed chorobami, i polepszają nasze zdrowie.
  • Jedz nieprzetworzone w wielu wypadkach przetwarzanie żywności nie jest złe , lecz musimy zwrócić dużą uwagę na produkty które nie przetworzone są dużo zdrowsze.
  • Nauczyć się gotować – Nie musisz być mistrzem kuchni aby przyrządzić smaczne i zdrowe posiłki w domu. Zamiast tego wystarczy kilka podstawowych umiejętności, składników, przypraw i chęci do nauki. Gotowanie jest zarówno sztuką i nauką, a może pomóc stworzyć zupełnie nowe uznanie dla żywności. Plus, możesz zaoszczędzić trochę gotówki, jeśli nie musisz jeść na mieście tak często.

Wniosek

Jagoda Acai nie ma na celu zmienić cię  w greckiego boga lub boginię. Jednak jest to jagoda bogata w przeciwutleniacze, które liczą w zdrowej diecie. Ale najlepsze w acai jest to, że są bezpieczne i podobnie jak wszystkie tego typu produkty, przyczynia się do ogólnej zdrowej diety.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry