Jesteś tutaj
Dom > Nowości > Firma The North Face

Firma The North Face

Firma The North Face powstała w 1968 roku w San Francisco w Kalifornii ze wspinaczkowej pasji Douglasa Tompkinsa i Dicka „Hap” Kloppa. Ponad 40 lat temu otworzyli oni sklep ze specjalistycznym sprzętem wspinaczkowym, któremu nadali nazwę „The North Face„, będącą synonimem wyzwania: północne zbocza górskie uważane są przez większość miłośników wspinaczki za trudniejsze od ścian południowych.

Logo firmy – poprzecinana, lekko przekrzywiona ćwiartka koła – nawiązuje do potężnej, granitowej skały Half Dome, znajdującej się w Parku Narodowym Yosemite (Kalifornia).

Przez 40 lat rozwoju firma stała się nieodłącznym i niezawodnym towarzyszem wypraw organizowanych przez najlepszych alpinistów i himalaistów, a także zyskała zaufanie milionów ludzi podczas krótkich oraz długich wypraw turystycznych.

Marka budowana przez ludzi z duszą odkrywców postrzegana jest na całym świecie jako producent numer 1 wysokiej jakości ubrań, sprzętu, obuwia i akcesoriów. Pionierskie rozwiązania oraz technologie – cecha charakterystyczna The North Face® – powstają dzięki bliskiej współpracy działów rozwoju i badań z najlepszymi alpinistami, wspinaczami, narciarzami, snowboarderami i podróżnikami. To unikalne partnerstwo pozwala na ciągłe poszerzanie horyzontów tego, co możliwe i urzeczywistnia motto: Never Stop Exploring

W roku 1968 firma zaczęła projektować i produkować wysokiej jakości ubrania i sprzęt dla alipinistów pod własną marką, a na początku lat osiemdziesiątych poszerzyła swoją ofertę o sprzęt dla narciarzy nadający się do stosowania w ekstremalnych warunkach. Pod koniec lat osiemdziesiątych, firma The North Face stała się jedynym w USA dostawcą oferującym kompleksowy asortyment sprzętu outoorowego, sprzętu dla narciarzy, śpiwory, plecaki i namioty.

 Aby rosnącemu popytowi na produkty firmy w Europie, w roku 1983 firma otworzyła swój oddział w Port Glasgow, w Szkocji, gdzie poza bezpośrednią sprzedażą na rynki europejskie, również projektowano, przygotowywano i wytwarzano produkty przeznaczone konkretnie na rynek europejski.

 Wiosną roku 1996, firma The North Face wzbudziła sensację na rynku ubrań sportowych wprowadzając Tekware®, kolekcję wyczynowych ubrań sportowych wykonanych z włókien syntetycznych. Kolekcja Tekware® została zaprojektowana, aby zapewniać ciepło i suchą skórę w zróżnicowanych warunkach pogodowych osobom uprawiającym wspinaczkę, wędrującym z plecakami, biegającym na przełaj i wszelkim entuzjastom aktywności outdoorowej. Tekware pozwala jego użytkownikom czuć się wygodnie i bezpiecznie niezależnie od tego, czy wędrują z plecakiem w górach Skalistych czy też zajmują się eksploracją najdalszych regionów polarnych. Sześć miesięcy po wprowadzeniu Tekware®, firma przejęła spółkę A-5 Adventures poszerzając swoją ofertę sprzętu wyczynowego o dodatkowe pozycje z branży wspinaczki wysokogórskiej.

.W listopadzie roku 1997 powołano nowy oddział handlowo-marketingowy w północno-wschodnich Włoszech w celu zaspokojenia coraz bardziej wymagającego rynku europejskiego. Zadaniem tej nowej komórki była ścisła współpraca z funkcjonującym już oddziałem firmy w Port Glasgow w Szkocji, który do tej pory był jedynym europejskim oddziałem firmy. Nowy oddział o nazwie The North Face (Italy) Srl. został zlokalizowany w miasteczku o nazwie Valpago del Montello (w prowincji Treviso) i planuje zajmować się konkretnie strategiami sprzedaży i marketingu, rozwojem sprzedaży, promocjami oraz kampaniami reklamowymi dla całej Europy. Prawna siedziba firmy The North Face (Europe) Ltd. znajduje się w Port Glasgow, gdzie umieszczone są biura administracji, dział gwarancji, projektowania i rozwoju oraz magazyny produktów na rynek europejski.

 Z uwagi na nieustannie zwiększającą się sprzedaż na rynku europejskim, w roku 1998 podjęto decyzję o zlecaniu produkcji w Europie firmom zewnętrznym i o skoncentrowaniu się na głównym rdzeniu działalności firmy jakim jest sprzedaż, marketing, projektowanie, rozwój i dystrybucja produktów na europejskim rynku sprzętu i ubrań outdoorowych.

 W kwietniu roku 2000, The North Face oraz VF Corporation, będąca największym na świecie producentem odzieży, ogłosiły wspólnie, że zawarły umowę o fuzji, na mocy której VF Corp. nabyła wszystkie będące w obiegu akcje The North Face.

 The North Face posiada ponad 30 lat doświadczenia w produkcji i dostarczaniu sprzętu outdoorowego i nadal jest wybierana do tego celu przez najbardziej uznanych na świecie amatorów wspinaczki wysokogórskiej, narciarzy i snowboardzistów uprawiających ekstremalne odmiany tych sportów oraz przez eksploratorów. Szeroki asortyment produktów The North Face w zakresie ubrań i obuwia pozwala jej wyposażać poważnych profesjonalistów jaki i weekendowych sportowców w najbardziej zaawansowane technologicznie produkty, jakie są dostępne na rynku.

 Nowatorskie rozwiązania The North Face Jako czołowy dostawca zaawansowanych technologicznie produktów dla osób używających ich wyczynowo oraz sportowców outdoorowych, The North Face opracowała wiele innowacji, które przyjeły się na świecie jako standardy.

 

  • 1975 – Firma The North Face wprowadziła namiot o nazwie Oval Intention, pierwszy namiot w kształcie kopuły o lekkiej konstrukcji i pierwszy ze zintegrowanym elastycznym stelażem aluminiowym. Konstrukcja tego namiotu wyznaczyła standard namiotów używanych na wysokich szerokościach geograficznych oraz w trakcie ekspedycji polarnych.

  • 1978 – w bezpośrednim następstwie namiotu Oval Intention wprowadzono VE-24. Namiot ten był doskonałym ucieleśnieniem teorii Buckminstera Fullera, według której kulistość kształtu zapewnia „maksymalną efektywność przy minimalnym wykorzystaniu materiału”.

  • 1979 – The North Face wymyśliła konstrukcję gontową, która stała się standardem pośród najbardziej zaawansowanych śpiworów o syntetycznej izolacji.

  • 1985 – Zaprojektowano kurtkę Mountain Jacket, która stała się podstawowym wyposażeniem poważnych amatorów aktywności outdoorowej. Kurtka Mountain Jacket wkrótce dała początek kolekcji Expedition System® i wyznaczyła sztywne standardy konstrukcyjne dla wszystkich ubrań firmy The North Face.

  • 1988 – Firma wprowadziła kolekcję Expedition System®, będącą kompleksowym systemem zintegrowanej odzieży na niskie temperatury z wieloma patentowymi rozwiązaniami. W tym samym roku wprowadzono również kurtkę Mountain Light Jacket, która od tego momentu stała się najpopularniejsza kurtką w USA.

  • 1992 – Wprowadzono konstrukcję Radial Baffle w śpiworach puchowych. Stanowiło to najpoważniejszy krok w rozwoju śpiworów puchowych w ciągu trzydziestu lat działalności firmy. Ta zaprojektowana specjalnie dla firmy konstrukcja gwarantuje optimum efektywności cieplnej.

  • 1993 – The North Face jest jedną z pierwszych firm stosujących w śpiworach izolację Polarguard® HV

  • 1996 – Firma wprowadziła Tekware®, nowatorską kolekcję funkcjonalnych ubrań sportowych wykonanych z włókien syntetycznych nowej generacji, zaprojektowanych zarówno do działań outdoorowych jak i do codziennego użytku. Ten sam rok odznaczył się również wprowadzeniem Hydrenaline™, wyjątkowo lekkiej warstwy ochronnej odpornej na wiatr, wodę i niezwykle oddychającej, doskonałej do wykorzystania przy intensywnym wysiłku fizycznym. W roku 1996 Polarguard®3D zrewolucjonizował branże izolacji syntetycznych. Jest to najlżejsza, najcieplejsza, najwytrzymalsza oraz najlepiej ścieśniająca się izolacja syntetyczna, jaką do tej pory udało się stworzyć.

  • 1997 – The North Face wprowadza dwukomponentową konstrukcję tkaniny stosowaną w produktach UltraWick™ oraz Micronamics™, które zostały zaprojektowanie specjalnie dla firmy. W tym samym roku wprowadzono również odporny na wodę i oddychający materiał impregnujący HydroSeal®, który jest własnością firmy The North Face.

  • 1999 – The North Face wprowadza obuwie wyczynowe, oferując buty do biegów przełajowych oraz buty trekingowe.

 

 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry