Jesteś tutaj
Dom > Skating > Freestyle Slalom

Freestyle Slalom

Jest to rolkarstwo slalomowe, dokładnie jest to jazda pomiędzy małymi pachołkami, z racji kształtu i wymiarów zwanymi kubeczkami. Są one ustawione na asflacie w konkretnych odstępach. Dyscyplina ta jest bardzo widowiskowa, gdyż wymaga wiele koordynacji, balansu i mnóstwa godzin ćwiczeń od jeżdżącego.

Wygląda to dokładnie tak, że kubeczki ustawione są w jednej linii, w której jest ich na ogół  20 i stanowią pojedynczy tor. Rozstawia się trzy rodzaje torów w zależności od odstępów  pomiędzy kubeczkami, które wynoszą 50, 80 lub 120 cm.

Rolkarz rozpoczyna przejazd na początku linii toru i przejeżdża do jego końca. Po drodze, omija kubeczki wykonując różne ewolucje zwane  trikami. Trików na ominięcia kubeczków jest bardzo dużo. Już samych znanych i zdefiniowanych trików jest obecnie ponad 100. Są klasyfikowane najczęściej wg stopnia trudności.

Zawodnicy trenujący freestyle slalom nieustannie tworzą nowe triki oraz własne interpretacje już istniejących. Nieodłącznym elementem tej dyscypliny jest oczywiście muzyka. Sędziowie oceniają właśnie zgranie z muzyką, płynność ruchów.

Uprawianie tej dyscypliny to świetna zabawa i rozrywka. Freestyle Slalom to nie tylko dyscyplina sportu ale też styl życia i ludzie, którzy ją tworzą . Jej wielkim sprzymierzeńcem  jest internet, gdzie rolkarze zamieszczają materiały wideo i zdjęcia, wymieniają spostrzeżenia na forach i ogłaszają zawody.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry