Jesteś tutaj
Dom > Zdrowie > Gotu kola

Gotu kola

Co to jest Gotu kola i skąd pochodzi?

Gotu Kola znana jest  pod wieloma nazwami, w tym indyjskim wąkrota i azjatyckiej wąkrota, błotniaki Penny, wody wąkrota, gniciem białym, grubych liściach wąkrota i Hydrocotyle i navelwort wody indyjskiej i talepetrako.

Jak działa?

Gotu Kola jest stosowana w tradycyjnej medycynie przez tysiące lat w leczeniu różnorodnych schorzeń i dolegliwości. Gotu Kola było i nadal jest powszechnie stosowane przez tradycyjną medycynę indyjskiej Ajurwedy w celach zarówno leczniczych jak i duchowych. Tradycyjny gotu kola  medycznie ożywia komórki mózgu i nerwów, wzmacnia system odpornościowy, pomaga w leczeniu chorób skóry i oczyszcza  organizm ze szkodliwych toksyn. Dla celów medytacyjnych, Gotu Kola został wykorzystany do zrównoważenia systemów energetycznych organizmu.

Nowoczesna medycyna wykorzystuje  Gotu Kola przy promowaniu  zdrowego  snu, w leczeniu różnorodnych chorób skóry, w celu wyeliminowania retencji wody, w celu promowania zdrowego ciśnienie krwi i krążenie, zmniejszyć lęk, w celu zwiększenia umiejętności myślenia i funkcją pamięci, aby promować czujność i czuwanie, aby przyspieszyć odzyskanie ran i zapobiega powstawaniu blizn. Gotu Kola zawiera aktywne saponiny/triterpenoids.1 Trzy saponiny / triterpenoids w Gotu Kola jest:

  • Asiaticoside
  • Brahmoside i Brahminoside
  • Madecassoside

Te aktywne saponiny / triterpenoids  Gotu Kola skutecznie działają przy leczeniu skóry i gojeniu  się ran, gdyż zawierają antybiotyk. Badania potwierdzają, że Gotu Kola zmniejsza  bliznę i przyspiesza ranę.

Gotu Kola jest również skuteczny w leczeniu przewlekłej niewydolności żylnej – poważny stan chorobowy, który to charakteryzuje się słabym krążeniem krwi od stóp i nóg do serca. Ludzie z tą chorobą często cierpią z powodu częstych owrzodzeń, kończyn ciężkich, napięte mięśnie i stawy opuchnięte bolące. Gotu Kola jest wspiera  zdrowe ciśnienie krwi i zwiększa krążenie w całym organizmie.

Dla kogo jest Gotu Kola?

Zdrowe osoby dorosłe mogą korzystać z suplementacjii Gotu Kola. Dorośli z nadpobudliwości psychoruchowej (ADD / ADHD) mogą korzystać z korzystania Gotu Kola z powodu swoich możliwości zwiększenia pamięci, ostrość i funkcję mózgu, a jednocześnie kojąco na ośrodkowy układ nerwowy.

Sportowcy mogą skorzystać z Gotu Kola z powodu jego wpływu na energię, funkcję mózgu, zapalenie i gojenia ran.

Ile należy wziąć?

Dawka gotu kola nie została ustalona.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry