Jesteś tutaj
Dom > Bieganie > JOGGING. Postaw sobie cel!

JOGGING. Postaw sobie cel!

Na końcu wyścigu nie musi być meta, ale na przykład utrata 10 kg wagi. Powodów dla których warto biegać jest wiele. Wybierz idealny cel dla siebie i zrealizuj go!

 

Największego kopa do ćwiczeń dostajesz, kiedy zauważysz, że przynoszą efekty. Taką samą motywację przynosi osiągnięcie wyznaczonego celu. Pod warunkiem, że jest i wystarczająco ambitny, i dostatecznie realistyczny. Kiedy już taki znajdziesz, ustalasz plan działania i zabierasz się do roboty. Realizacja jednego pobudzi Twój apetyt na kolejne, przy okazji wzrośnie Twoja wiara we własną skuteczność. Nawet biegając 2-3 razy w tygodniu, możesz bardzo wiele zyskać.

 

 

 

CEL – Podwój długie biegi

TAK GO OSIĄGNIESZ: Spokojne, długie biegi to trening, który przynosi wiele korzyści. Od wzmocnienia kości i ścięgien przez zwiększenie wydajności biegowej i ogólnej odporności, po spalenie zbędnego tłuszczu. Co drugi weekend zwolnij w  trakcie biegu do bardzo spokojnego tempa, ale za to wydłuż dystans o 2 km.

 

CEL – Wystartuj w zawodach

TAK GO OSIĄGNIESZ: Zapisanie się na zawody podziała na Ciebie mobilizująco. Włożysz jeszcze więcej pracy w trening. Staraj się wydłużać treningi, aż pokryją się z dystansem imprezy, w której chcesz wystartować. Raz w tygodniu krótszy trening zamień w wysiłek interwałowy – przyśpieszaj i zwalniaj w miarę możliwości. Przeplataj bieg w następujący sposób: 500 m szybkim tempem/ na 500 m spokojnym tempem.

 

CEL – Zmieść się w starych dżinsach

TAK GO OSIĄGNIESZ: Im dłużej pozostaniesz na nogach, tym więcej kalorii spalisz. Jeśli Ciągły bieg zajmuje Ci 20 minut, dodaj do takiego treningu marszobiegi: 1 minuta biegu/1 minuta żywego marszu. Zwiększ tym sposobem długość treningu do 45 minut (a potem do 60 min). W dni, w które nie biegasz wybierz się na godzinny spacer bądź przejedź się gdzieś na rowerze.

 

CEL – Biegaj bez przerwy przez miesiąc

TAK GO OSIĄGNIESZ: Rozpisz treningi w kalendarzu i dostosuj do Twoich codziennych zajęć. Na przykład: 30-45 minut treningu we wtorek i w środę, długi bieg w sobotę, a w niedzielę 20 – 30 minut regeneracyjnego truchtu, Jeśli odpuścisz jakiś dzień, nie rób tragedii, tylko zmobilizuj się do następnych treningów. Najważniejszy jest cel, harmonogram i konsekwencja. 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry