Jesteś tutaj
Dom > Zdrowie > Kreatyna

Kreatyna

?KREATYNA?

Jest jednym z najbardziej przebadanych suplementów i stosowany przez sportowców nie tylko wyczynowych ale amatorów aktywności fizycznej. Obok odżywki białkowej,kreatyna jest kluczowym produktem do budowy masy mieśniowej oraz beztłuszczowej masy ciała.

?KREATYNA-CO TO JEST??

Każdy kto trenuje wytrzymałościowo bądź siłowo słyszał o kreatynie.Wielu z nas kojarzy ją z siłą i energią potrzebną do intensywnego wysiłku fizycznego. ?Jedni z kolei gdzieś usłyszeli,że jest to doping,że jest to nielegalne i może negatywnie wpływać na nasz organizm i zdrowie. ?I tu Was zaskoczymy,ponieważ kreatyna naturalnie występuje w naszym organizmie? Powstaje ona z 3 aminokwasów: ?metioniny ?glicyny ?argininy Ta substancja jest transportowana z krwi do mięśni,po czym wnika do naszych komórek. Śladową ilość znajdziemy również w:

❤sercu

?mózgu

? jądrach Synteza zachodzi w:

?Nerkach

?Trzustce

?Wątrobie

Każdego dnia jej część ulega rozpadowi i jest wydalana wraz z moczem ?Jak ją możemy uzupełnić? Występuje w pokarmach takich jak : ?ryby ?drób ?wołowina ?wieprzowina Dobrym źródłem są także suplementy diety,dzięki nim szybciej dostarczymy tę substancję do organizmu. To jest dobre dla osób,które są ?️‍♀️?‍♂️aktywne fizycznie ?Chcą poprawić swoje wyniki ?chcą zbudować wymarzoną sylwetkę

?JAK DZIAŁA KREATYNA NA NASZ ORGANIZM?

Pomaga ona zwiększyć poziom fosfokreatyny w naszym organizmie,która odpowiada za transport energii do komórek mięśniowych. Co za tym idzie,to że im więcej fosfokreatyny mamy w naszym organizmie tym więcej energii dla naszych mięśni tak więc nasz trening w tym momencie staje się efektywniejszy. ?‍♀️Jednak mamy jej w ograniczonej ilości więc jeśli chcemy poprawić nasze osiągi i ćwiczyć intensywniej i dłużej warto zdecydować się na suplementy,które je zawierają. Stosując 3 g kreatyny dziennie zwiększa naszą: ?wydolność (w przypadku,kiedy następują po sobie,krótkie i intensywne ćwiczenia fizyczne ) ?Nie odczuwamy nagłych spadków energii I zmęczenia wykonując intensywne sesje treningowe Wyżej wymienione,potwierdzone badaniami.

?KREATYNA- JAKA FORMA JEST NAJLEPSZA JEŚLI CHODZI O JEJ PRZYJMOWANIE?

W większości produktów dostępnych na rynku mamy kreatyne w formie monohydrantu. Jest ona najbardziej popularna i najbardziej przebadana. ?Pomaga ona w treningach,które składają się z krótkich i intensywnych serii. ?Niektóre z nich są bogate w magnez z vitaminą B6 wtedy mamy mniejsze uczucie zmęczenia.Magnez dodatkowo pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśnia poprzez to,że reguluje proces skurczu. Inną formą kreatyny jest jabłczan kreatyny.Patrząc na badania jest lepszą formą rozpuszania kreatyny bardziej odporną na kwasy żołądkowe. Na rynku dostępne w formie proszku jak i kapsułek

. ?KREATYNA-SZCZEGÓLNIE JAKOŚĆ?

Czym powinniśmy się kierować wybierając odpowiednią kreatynę? Czy ma być w proszku czy jednak w kapsułkach. Produktów na rynku jest wiele,najlepiej dobrać ją do naszych potrzeb. ?Tak aby dawała nam efekt i przekładała się na nasze wyniki. ?Myślimy,że na poczatku wybrać tą w proszku i stosować się do zaleceń producenta.Po jakimś czasie można przyjąć wieksze ale tylko przy zaawansowanych sportowcach. ?Rodzaj kreatyny zależy już od preferencji i specyfiki naszego organizmu. ?Na jednych będzie lepiej działał monohydrant na innych jabłczan. Jednak pamiętajcie zawsze najbardziej liczy się jakość ! Dlatego przeczytaj etykietę lub doradź się osoby w sklepie z suplementami. ?Skład jest bardzo ważny gdyż codziennie będziesz dostarczał go do swojego organizmu. ?Pamiętaj! Jakość i bezpieczeństwo dla organizmu. Dzięki temu unikniesz alergii i niepożądanych problemów ze strony układu pokarmowego.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry