Jesteś tutaj
Dom > Nowości > Marka VIO-PRO radzi: Jak pielęgnować obuwie do biegania zimą?

Marka VIO-PRO radzi: Jak pielęgnować obuwie do biegania zimą?

Zima to czas dla biegaczy niezwykle trudny i wymagający. Oprócz tego, że wymusza na biegaczach determinację, silną wolę i podwójny wysiłek fizyczny, to jeszcze utrudnia im pielęgnację i konserwację sprzętu joggingowego, a głównie butów.

Bieganie w śniegu i w deszczu jest dla butów niekorzystne, a dla biegacza niekomfortowe. Oprócz tego, że wilgoć wpływa na wytwarzanie się wewnątrz butów brzydkiego zapachu, który trudno potem zniwelować, to jeszcze dodatkowo przemakający but wpływa na odczuwanie dyskomfortu oraz nie sprzyja zachowaniu zdrowego i przyjaznego środowiska dla stopy. Nie sposób potraktować więc zimową porę jako łatwy i sympatyczny dla biegacza czas. Mało jaki sportowiec wymieniłby tą pore roku jako ulubiona do treningów na świeżym powietrzu.

 

 

Marka Vio-Pro – producent detergentów zaadresowanych do ludzi aktywnych – w sezonie 2015 wychodzi naprzeciw tego rodzaju uniedogodnieniom. W poniższym tekście radzi jak sobie poradzić z wilgocią oraz zimnem i prezentuje zestaw środków chemicznych z którymi ani śnieg, ani deszcz nie przeszkodzą Wam w efektywnych treningach.

 

 

Co zrobić by zlikwidować nieprzyjemny zapach wytworzony przez wilgoć zewnętrzną (przemoczenie) i wewnętrzną (pot) w środku buta? Jak zapewnić butom treningowym świeżość?

Nie wszystkie buty można wyprać w pralce. Buty do biegania najczęściej czyścimy szmatką z zewnątrz, środek buta jest natomiast pozostawiony nierzadko bez pielęgnacji. Wypranie butów do biegania w pralce jest często niedopuszczalne! Po pierwsze oznaczałoby rezygnację z gwarancji (reklamacja na buty wyprane w pralce nie zostaje nigdy uznana), a po drugie ryzykowna jest utrata systemów amortyzujących zawartych w podeszwie buta (pianka, gel). Pranie w pralce jest nieprzewidywalne dla technologii zawartych w butach.

Czy zatem wyczyszczenie butów sportowych wewnątrz jest niemożliwe?

Otóż to, istnieje sposób na radzenie sobie z wnętrzem butów treningowych. Receptę na to znalazła marka VIO – PRO – producent chemii o „sportowym” zastosowaniu. Sposób ten poniżej ujawniamy!

 

Ag-ent Mega Hit ODŚWIEŻACZ do sprzętu sportowego z nano cząsteczkami srebra

 

AG-ent NANO SILVER to preparat do odświeżania i dezynfekowania sprzętu sportowego. Nano cząsteczki srebra aktywnie blokują źródło nieprzyjemnych zapachów. Odświeżacz ogranicza występowanie bakterii, grzybów i wirusów, a dodatkowo zapewnia przyjemny i długotrwały zapach świeżości.

Wyszusz starannie swoje obuwie do biegania, a następnie spyskaj porządnie środek buta Agentem NANO SILVER. Pozostaw tak na kilka godzin, a następnie ubierz i ruszaj w biegową trasę. Każdorazowe użycie odświeżacza marki VIO – PRO gwarantuje maksymalne zniwelowanie nieprzyjemnego zapachu pochodzącego z wnętrza butów i długotrwałe utrzymanie się zapachu świeżości. Dodatkowo podeszwa wewnętrzna zostaje zdezynfekowana.

 

 

 

 

Innym problemem biegaczy zimą jest przemakanie butów. Buty do biegania nie posiadające membrany bardzo często przemakają. Jest to dla „zimowych” biegaczy bardzo uciążliwe. Przemoczenie stóp oprócz tego, że jest niekomfortowe, sprzyja częstemu się przeziębianiu. Ponad to buty, które często bywaja przemoknięte szybciej ulegają zniszczeniu. Jak poradzić więc sobie zimą z obuwiem, które nie jest wodoodporne, które nie posiada GORE-TEXU lub innej membrany? Jak odnowić membranę w butach w których została ona juz zużyta?

 

 

 

I z tym problemem marka VIO – PRO łatwo sobie poradzi. Odpowiedzią na pytanie, jak poprawnie konserwować obuwie do biegania w zimę, jest impregnat marki VIO – PRO. Po pierwsze detergent ten wzmocni lub odnowi membranę w Twoim starych butach, w których została już ona w jakiś sposób zużyta lub nigdy nie była wystarczająco skuteczna. Po drugie zaimpregnuje Twoje obuwie jeśli te wodoodporne nigdy wcześniej nie było. Impregnacja specyfikiem marki VIO – PRO zapewnia całkowitą nieprzemakalność obuwia do biegania. 

 

IMPREGNAT DO TEKSTYLIÓW – Twój jedyny „niewidzialny parsol”

Impregnat do tekstyliów marki VIO – PRO zabezpieczy Twój sprzęt i odzież sportową przed przemoczeniem. Nadaje tekstyliom właściwości wodoodporne. Może być stosowany do odzieży i obuwia z membraną lub bez membrany.

Zaimpregnuj wyczyszczone buty Impregnatem do tekstyliów marki VIO – PRO i odczekaj kilka godzin. Następnie włóż buty i rusz w terenowy trening ciesząc się suchością butów i przyjaznym dla stóp środowiskiem. Powtarzaj te zabiegi regularnie co jakiś czas. Odnawiaj membranę w butach i wzmacniaj ją. 

 

 

 

 

Teraz juz wiesz jak radzić sobie z nieprzyjemnym zapachem wydzielającym się z przemoczonych butów oraz jak zapobiegać przemakaniu obuwia. Odpowiedzią na wszelkie trudności z tym związane są detergenty marki VIO – PRO. Odśwież swoje buty do biegania i uczyń je wodoodpornymi!

Zachęcamy też do odwiedzenia strony internetowej producenta VIO-PRO –

 www.vio-pro.com.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry