Jesteś tutaj
Dom > Odżywianie > Mniszek Lekarski

Mniszek Lekarski

Czym jest mniszek lekarski?

Mniszek Lekarski jest znany przez wielu jako uciążliwy chwast. Można go znaleźć w rozkwicie prawie wszędzie przez cały rok. Każda część mniszka lekarskiego jest wykorzystywana zarówno do żywności lub celów medycznych. Liście i korony są używane do sałatek i zieleni gotowanej.Część kwiatu można jeść i jest stosowana do wina.Biały, mleczny sok z mniszka lekarskiego był używany do usuwania brodawek, pieprzyków, pryszczy, modzeli, owrzodzenia,łagodzi urządlenia.

Działanie
Korzeń mniszka lekarskiego wpływa na  krew nereki , a także działa moczopędnie, może też być stosowany jako główny stymulator oczyszczający wątrobę. Jeśli korzeń jest suszony i palony, może być użytyjako alternatywa dla kawy. Niektórzy mówią, że trudno jest znaleźc różnice pomiędzy rzeczywistym smakiem kawy i mniszka lekarskiego. Liście mogą być suszone i łączone z suszonym korzeniem do sporządzania gorzkiej herbaty.

Herbata Dandelion jest używane przy oczyszczaniu wątroby. Osoby chore na cukrzycę i wirusowe zapalenie wątroby mogą zdodać świeże liście mniszka lekarskiego lub korzenia do swojej diety. Oczywiście, zawsze należy skonsultować się z lekarzem przed podjęciem ziół dla takich chorób.

Dawkowanie
Mniszek lekarski jest również dobry dla pęcherza moczowego, śledziony, trzustki, żołądka i jelit. Zaleca się go dla  zestresowanych, i osłabionych ludzi. Prawie każdy może korzystać z filiżanki herbaty z mniszka lekarskiego. Jeśli jesteś ofiarą nadmiernego ilości tłuszczu, białej mąki i substancji słodzących możesz  korzystać z herbaty.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry