Jesteś tutaj
Dom > Skating > Nordic Blading

Nordic Blading

Nowa dyscyplina sportu, która jest połączeniem jazdy na rolkach z marszem Nordic Walking. Jest to bardzo efektywna forma aktywności. Jest to idealna alternatywa dla osób, które fascynują się Nordic Walkingiem, a jednocześnie chcą nieco mocniejszych doznań. Taka forma aktywności kształtuje przede wszystkim mięśnie górnej części ciała. Bardzo popularny jest teraz w Niemczech, Finlandii.

W czasie uprawiania nordic blanding’u zaangażowane są ramiona, zwłaszcza mięśnie tylnej ich strony. Dzięki temu będą one sprężyste i napięte. Dzięki pracy ramion, odciążasz nogi, można wtedy jeździć dłużej. Tutaj wysiłek jest rozprowadzany między wszystkie najważniejsze grupy mięśni – ręce, barki, mięśnie klatki piersiowej, brzuch oraz nogi.

Nordic Blading pozwala nam na większe zużycie energii, wzrost częstości rytmu serca, wzmacnia układ krążenia. Warto zaznaczyć, że jest to bezpieczny sport. Wykorzystywane w tym sporcie kijki zapewniają dwa dodatkowe punkty wsparcia. Umożliwiają one również łatwiejsze zatrzymanie się podczas gwałtownego ruchu.

Dzięki tej nowej dyscyplinie sportu łączymy świetną zabawę z wydajnym treningiem.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry