Jesteś tutaj
Dom > Nowości > Relacja z Imprezy Kulturystyczno-Fitnessowej – 2014 zdana przez sędziego konkursu siłowego

Relacja z Imprezy Kulturystyczno-Fitnessowej – 2014 zdana przez sędziego konkursu siłowego

Poniżej zamieszczamy relację z konkursu siłowego, który odbył się w ramach Mikołajkowej Imprezy Kulturystyczno – Fitnessowej w Sosnowcu. Relację z zawodów zdaje – nie ktos inny jak sam – sędzia główny konkursu siłowego, Pan Grzegorz Leski.

Przypominamy, że nasz portal: www.bodyinfo.pl był Patronem Medialnym tej imprezy!!!

Zapraszamy do lektury!

Na zdjęciu: sędzia Leski, Piotr Głuchowski, przedstawicielka marki OLIMP, przedstawiciel sklepów SUPLESHOP.PL.

 

 

RELACJA Z KONKURSU

W ubiegłą sobotę, tj. 6 grudnia 2014r. w siłowni POWER FIT przy ul. Ciasnej 10 w Sosnowcu odbyły się Mikołajkowe zawody w wyciskaniu połowy masy ciała dla mężczyzn w kategorii open oraz w wielokrotnych przysiadach z połową masy ciała dla kobiet. Czas trwania każdej z konkurencji wynosił 3 minuty i w tym czasie trzeba było wykonać jak najwięcej powtórzeń. Do udziału zgłosili się zawodniczki i zawodnicy  z aż piętnastu miejscowości. Po zakończeniu konkursu głównego zorganizowana została dodatkowa konkurencja –  pompki na poręczach. Była to pierwsza edycja tej imprezy, organizowanej przy współpracy siłowni Power Fit, marki Olimp Sport Nutrition oraz sklepu Supleshop.pl. Sędziował (niżej podpisany) Grzegorz Leski – sędzia w trójboju siłowym oraz instruktor kulturystyki. Gościnnie pojawił się Pan Piotr Głuchowski- wielokrotny mistrz Polski w kulturystyce oraz Mistrz Świata federacji NABBA w kulturystyce, a obecnie trener oraz członek Olimp Team. Patronat medialny sprawował serwis sportowy BodyInfo.pl (www.bodyinfo.pl).

Zapisy i ważenie zaczęły się o godzinie 10:00, swój udział zgłosiło 29 zawodników w tym 4 kobiety i 25 mężczyzn. Uczestnicy zabawy to osoby pochodzące nie tylko z Zagłębia, ale także z Krakowa, Gliwic, Tychów, Jastrzębia Zdrój, Częstochowy, Pinczyc, Siewierza i Żor.  Impreza cieszyła się zainteresowaniem nie tylko lokalnej młodzieży, ale także sympatyków sportów siłowych pochodzących z  dalszych okolic. Jako, że turniej odbywał się w kategorii Open, w zawodach udział wzięli zarówno zawodowcy, którzy mają już na swoim koncie starty w Polskiej Lidze Wyciskania Wielokrotnego, jak i amatorzy.

Pierwsze zawody zaczęły Panie konkurencją w przysiadzie z sztangą. Zwyciężczynią została Katarzyna Kaniak z Gliwic, która ze sztangą ważącą 25 kg wykonała 106 powtórzeń. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Kupka reprezentująca Jastrzębie Zdrój z 84 powtórzeniami, a trzecie miejsce zajęła najmłodsza zawodniczka- 17-letnia Magdalena Czerw z Dąbrowy Górniczej z wynikiem 76 powtórzeń.

Wśród Panów konkurencję zaczęli najlżejsi zawodnicy. Wraz z wagą emocje rosły coraz bardziej. Początkowa ilość powtórzeń wahała się miedzy 70 a 90. Pierwszym zawodnikiem który przekroczył magiczną liczbę 100 powtórzeń był  Andrzej Lewandowski z Sosnowca, który osiągnął wynik 106 powtórzeń. Poza nim udało się to jeszcze 6 zawodnikom:

–          Niedziela Sebastian Z Żor uzyskał 105,

–          Michalczyk Krzysztof z Częstochowy 110,

–          Bembenek Arkadiusz reprezentujący Tychy 111,

–          Klikiewicz Piotr z Dąbrowy Górniczej uzyskał 117 powtórzeń i zajął 3 miejsce,

–          na drugim miejscu uplasował się Kendefer Piotr z Krakowa z wynikiem 118,

–          pierwsze miejsce zajął Dyrcz Grzegorz z Tychów, który swoją połowę masy ciała: 45 kg wycisnął 123 razy.

 

Walka o zwycięstwo była zaciekła, ale atmosfera która towarzyszyła imprezie była bardzo pozytywna, a doping ze strony kibiców bardzo głośny.

Do ostatniej konkurencji – jaką były pompki na poręczach – w szranki stanęło 14 zawodników. Atmosfera na sali była już naprawdę gorąca, a emocje sięgały zenitu. Wyniki na podium były mocno zbliżone do siebie. Pierwsze miejsce przypadło Piotrowi Kendeferowi z wynikiem 54 powtórzeń, drugie miejsce zajął Krzysztof Michalczyk wykonując 53 powtórzenia, a na trzecim miejscu uplasował się Marcin Dyka z wynikiem 50 powtórzeń.

Wyniki ogłoszono o godzinie 16, a nagrody wręczał gość honorowy – Piotr Głuchowski. Gość specjalny zaprosił dwie losowo wybrane osoby na konsultacje w sprawie dietetyki i odżywiania i podzielił się z wybrankami swoją wiedzą i doświadczeniem w  tym zakresie.

Fundatorami głównych nagród były firmy: Supleshop.pl, Olimp Sport Nutrition oraz Power Fit. Dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymali upominki przygotowane przez Supleshop.pl oraz Olimp Sport Nutrition.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za liczne przybycie oraz udział w pierwszej edycji tej imprezy. Zwycięzcom gratulujemy!

Grzegorz Leski

 

 

 

 

Organizatorzy imprezy, czyli sieć sklepów www.supleshop.pl oraz marka OLIMP Sport Nutrion (www.olimp-sklep.pl) serdecznie dziękują wszystkim osobom, które pomagały zarówno w organizacji jak i przebiegu całej imprezy, szczególnie: sędziemu Grzegorzowi Leskiemu za poprowadzenie turnieju, Panu Piotrowi Głuchowskiemu za przybycie, siłowni Power Fit za udostępnienie miejsca oraz współfinansowanie nagród. Organizatorzy dziękują również patronowi medialnemu imprezy –  serwisowi www.bodyinfo.pl

 

Już wkrótce na łamach naszego portalu ukaże się więcej tekstów na temat sosnowieckiej Imprezy Kulturystyczno-Fitnessowej 2014. Bądźcie z nami, a nie przegapicie cennych informacji. Zapraszamy też na facebook’owy FanPage portalu BODYINFO.PL, gdzie zobaczyć można zdjęcia z tej ciekawej imprezy sportowej, której nasz portal patronował. 

 

Podziękowania dla arbitra –

Pana Grzegorza Leskiego

Za szczegółową relację z najważniejszej części imprezy –

Zawodów Siłowych

składa

Redaktor Naczelna 

portalu: www.bodyinfo.pl

Magdalena Kutynia

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry