Jesteś tutaj
Dom > Nowości > Sekret mumio

Sekret mumio

Eliksir Życia, Górska Smoła, mumio-Asi, Mumio-Brakszun, Górski Balsam….

„O mumio istnieje wiele legend, przypisuje się mu wiele cudownych własności, być może nie zawsze uzasadnionych.
– Czy istnieje ‚tajemnica’ mumio ?
Istnieje !
– Czy ten preparat posiada szczególne własności lecznicze ?
– Posiada !
Na przestrzeni tysiącleci mumio wzbudza wyobraźnię narodów”

Jak część z Was zauważyła, moje zainteresowanie w okół tajemnicy mumio wzrastało i wzrastało aż tajemnica stała się czymś jasnym, odtajnionym. Ale zacznijmy od początku..

Pewnego popołudnia szukając adresu email do swojego wykładowcy w googlach, natrafiłem na jego stronę internetową.
Doktor, lekarz, przyjmujący w trzech dużych polskich miastach. Kilkoma zdaniami na swojej stronie przykuł moją uwagę do takiego stopnia, że zacząłem SZUKAĆ…?

Po obejrzeniu z zaciekawieniem kilku godzin filmów, wykładów i wywiadów z ów człowiekiem wiedziałem, że jest to JEDEN Z NIEWIELU.
Lekarz, który leczy ludzi a nie jest jak większość SPRZEDAWCĄ LEKÓW. Lekarz mówiący o swoim braku rozdzielności między medycyną akademicką, niekonwencjonalną, naturalną czy Chińską …

Stwierdzający fakty że MEDYCYNA jest JEDNA, a jej celem jest ukierunkowanie człowieka na tory zdrowienia.
Wyznający słynne zdanie z przed paru tysięcy lat, wypowiedziane przez Hipokratesa ” Lekarz leczy, natura uzdrawia”?

Dr n. med. Krzysztof Krupka, bo to o nim mowa, okazał się jednym z największych, o ile nie największym w naszym kraju specjalistów od MUMIO, Jak sam o sobie mówi, poświęcił wiele lat na poszukiwanie prawd o substancji mającej wiele tysięcy zastosowań. Fenomenalny człowiek. Lekarz. Autorytet.

Czym właściwie jest mumio
„Farmakologicznie aktywne substancję pochodzenia naturalnego posiadają większe podobieństwo do organicznych niż SYNTETYCZNE”
Mumio według źródeł jest mieszaniną wielu związków organicznych, chociażby takich jak:
Kwasy organiczne
Aminokwasy
Witaminy
Minerały
Resztki roślinne
Olejki eteryczne
⬇️
Badacze są zgodni w tym, że w skład Elikiru życia wchodzi wiele substancji jeszcze nam nie znanych i nie przebadanych. Fakt ten dalej umacnia ‚tajemnice mumio’
⬇️
Wielu specjalistów sprzecza się nad tym czym ono właściwie jest. Wiemy, że jest to substancja pochodzenia całkowicie NATURALNEGO. Nazywają ją balsamem gór, smołą górską, określeń istnieje wiele ale to tak naprawdę jest najmniej ważne w temacie.
Sama nazwa ‚mumio’ pochodzi z greki i oznacza – „oczyszczający ” czy „ochraniający”. Nazwa mumio historią sięga lat 60 ubiegłego wieku, gdzie preparowano znalezione mumie w celu odzyskania owej substancji. Tak, mumio było wykorzystywane w celu zachowania trwałości zwłok. Niestety to z ‚odzysku’ nie miało już swoich cennych wartości.

Skąd pochodzi mumio
Mumio, jak już wcześniej wspominałem jest substancją naturalną, którą pochodzi z wnętrza szczelin skalnych. Zbierana głównie w wysokich górach Tybetu, Na Kaukazie, generalnie w górach Azji środkowej (Kaukaz, Ałtaj, Himalaje).

Jako pierwszy właściwości mumio już 2500 lat temu opisał wielki filozof Arystoteles. „Arystoteles przepisywał mumio przy leczeniu wrodzonej głuchoty, krwotoku z nosa. W celu leczenia jąkania nakazywał smarowanie języka roztworem mumio z miodem”?

W przeciągu ostatniego wieku w wielu krajach wschodu, głównie ZSRR mumio znalazło potężna rzeszę wyznawców i używających go lekarzy, terapeutów. Zostało ono tam uznane za jeden z niezwykłych środków leczniczych.

W czym fenomen mumio
Dla zachowania zdrowia, jak już pewnie większość czytelników naszej strony wie niezbędna jest odpowiednia REGENERACJA komórek. Nasz organizm to miliardy zróżnicowanych komórek. Z których wszystkie pochodzą od jednej Zygoty. Aby komórki mogły prawidłowo funkcjonować i regenerować się potrzebują odpowiednio dużo: energii, pożywienia i wody. Każda choroba, czy patologiczny stan organizmu związany będzie z niedoborem, któryś z tych trzech elementów. Mumio ze względu na swój unikatowy biologicznie aktywny (nie do końca poznany) skład niesie ze sobą wysokie prawdopodobieństwo dostarczenia organizmowi brakujących elementów składowych ZDROWIA. „Chociażby dla naszej tarczycy niezbędny do funkcjonowania Jod i Selen, dla układu nerwowego – witaminy z gr. B , jelita – cynku i kwasy organiczne. Na przestrzeni wieków zaobserwowano, że mumio doskonale odżywia i regeneruje ciało (zachowuje je). Żaden inny preparat na świecie nie ma tak długiej historii zastosowań w terapii ”

Mumio określa się mianem biostymulatora. Badaniach rosyjskich i innych zagranicznych farmakologów i klinicystów jasno wskazują, że w jakiś nie do końca wyjaśniony sposób substancja ta powoduje wzmocnienie procesów naprawczych organizmu. Najszybsze efekty działania mumio można zauważyć w chorobach układu pokarmowego gdyż wymiana komórek nabłonka zachodzi tam najszybciej. Pięknie sprawdza się przy złamaniach, przyspiesza odbudowę uszkodzonych kości, poprzez wpływ na gospodarkę mineralną – transport minerałów do krwi- mowa tu szczególnie o wapniu i fosforze.

Można powiedzieć, że:
Mumio to doskonały preparat odżywiający nasze komórki, umożliwiający ich regeneracje. „Jeżeli obok mumio zadbamy o odpowiednią wodę, odpowiednie krążenie krwi (dopływ energii) to jest olbrzymia szansa na wyzdrowienie”

N.P Pietrow i A.S. Szakirow w 1964 roku stwierdzili w mumio obecność kolejnych:

?72,28% – substancji organicznych
?1,54% – tlenku wapnia
?2,31% – tlenku magnezu
?4,85% – dwutlenek węgla
?0,36% – dwutlenku fosforu
?11,9% – wody

Ponadto odkryli masę innych ważnych dla ZDROWIA pierwiastków takich jak:

Wapń, ołów, magnez, krzem, fosfor, glin, żelazo, tytan,mangan, potas, sód, stront,srebro, bizmut, kobalt, siarka, beryl, miedź, molibden, bor, złoto, ruten, rod, pallad. To nie koniec jego szalenie bogatego składu…?

Znaleziono również zawartość olejków eterycznych, aminokwasów (cysteiny, lizyny, histydyny, argininy, kwasu asparaginowego, glicyny, polifenoli, seryny, tyroniny, proliny,tyrozyny, metioniny, lecytyny) oraz kwasu hipurowego i chlorofilu?

M.A.Kuźminowa (1966) Badała antybakteryjne właściwości mumio. „Grupa badaczy udowodniła, że 2-5% mumio-asil posiada bakteriobójcze działanie na pałeczki: jelitowe, duru brzusznego, duru rzekomego, gronkowca złocistego. Przy dożylnym podaniu preparatu spada ilość neutrofilów, limfocytów i poziom cukru we krwi, zwiększa się poziom erytrocytów, retikulocytów i hemoglobiny – N.A.Szełkowski i in. (1965) Stwierdzono regeneracyjny wpływ na uszkodzoną powłokę oka królika J.G. Rybalskaja (1965)
Przy podawaniu preparatu przez 10 dni stwierdzono wzmocnienie komórek śluzówki dróg oddechowych i układu pokarmowego, stwierdzono pozytywny wpływ na komórki tkanki łącznej i wątroby – E.T.Szyszkowa (1971)

Pozytywny wpływ mumio potwierdzają badania blisko 4000 osób ze złamaniami kości, wrzodami żołądka, zapaleniem korzonków nerwowych, oparzeniami, ranami troficznymi i innymi chorobami.

Opowiem Wam jeszcze tylko jakie mumio wybrać.
Większość preparatów na rynku jest gówno warta ze względu na proces obórki termicznej w zbyt dużej temperaturze (powyżej 40 stopni). Znane mi są dwie firmy na rynku, które mają w swojej ofercie mumio produkowane we właściwy sposób. Podrzucam linki:

http://www.energomedica.pl/energoterap…/suplementacja/mumio/
oraz
https://ukryteterapie.pl/mumio-visanto

Mumio pomimo tego, że to dla mnie całkiem nowy produkt, pokrywam w nim WIELKIE nadzieje!
Wierzę, że dziesiątki przeprowadzanych badań i eksperymentów oraz lata praktyki ludowej to nie ściema a faktyczne działanie. Zresztą trudno w je nie wierzyć.

Osoby z problemami tarczycowymi, chorobami układu pokarmowego, chorobami Crohna, niedoborami morfotycznymi to tylko kilka z problemów zdrowotnych, w których widzę jego zastosowanie od zaraz ⚠️

„Uzyskane eksperymentalne i kliniczne dane w wystarczającym stopniu świadczą o tym, iż mumio jako środek medycyny ludowej należy wprowadzić do praktyki medycyny naukowej. Niestety, pomimo wielu tysięcy lat doświadczeń, mumio nadal pozostaje wg współczesnych tylko, a może aż, suplementem diety”
//dr n. med. Krzysztof Krupka – Kraków 2013//

 

?????????
Owocnego tygodnia
Dr Beast
?????????

Opis na podstawie:
– dr n. med. Krzysztof Janusz Krupka, Mumio: Cud natury, eliksir życia królów
-Syrowa N.M.,Raskrywajatajnu mumio,Taszkent 1964
-Głuchow M.M., Miednosnyjerastienia,M(oskwa) 1955

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry