Jesteś tutaj
Dom > Nowości > Sezon na łyżwy rozpoczęty !

Sezon na łyżwy rozpoczęty !

Wraz z nadejściem zimy w wielu miastach powstały sezonowe lodowiska na świeżym powietrzu.  Gdy temperatury spadną poniżej 0 można również uskutecznić jazdę na zamarzniętym pobliskim stawie czy jeziorze. Jazda na łyżwach jest świetną formą aktywnego spędzania wolnego czasu, sprawia dużo przyjemności, radości oraz może przynieść nam wiele dobrego – ale o tym poniżej 🙂

Podczas jazdy na łyżwach angażujemy do pracy praktycznie wszystkie mięśnie. Nie tylko jak mogłoby się wydawać mięśnie nóg (choć one będą wykonywały największa pracę), ale również pośladki, mięśnie brzucha, kończyn górnych oraz mięśnie stabilizujące. Te ostatnie, czyli tzw. mięśnie głębokie brzucha, pleców (odcinka lędźwiowego) odpowiedzialne są w głównej mierze za utrzymywanie równowagi, tak bardzo potrzebnej podczas jazdy na cienkich płozach po śliskim gruncie.. Kto próbował jazdy na łyżwach doskonale wie o czym mowie 😉

Gdy opanujemy już sztukę poruszania się na łyżwach może okazać się to bardzo fajną formą „treningu” oraz szeroko rozumianej aktywności fizycznej. Możemy wykorzystywać do tego różne metody :

  • jazda ciągła  – ok. 1h ciągłej jazdy na łyżwach dosyć szybkim tempem,
  • interwały – po 15 min rozgrzewce, np.: 10 x 1min z przerwami  1min na odpoczynek,
  • jazda mieszana – ok. 40min ciągłej jazdy ze zmiennym tempem (przyspieszenia, zwroty, starty itp. )
  • trening  aerobowy – od 40 – 80min jazdy ciągłej wolnym tempem (tak aby można było swobodnie rozmawiać między sobą, bez zadyszek)
  • gra w hokeja

Podane przykłady są bardzo ogólne, każdy może dostosować je pod swoje możliwości oraz poziom wytrenowania organizmu. Pamiętajcie – każda forma aktywności fizycznej jest dobra i lepsza niż nie robienie nic. 

Podczas jazdy na łyżwach przez godzinę czasu możemy spalić od 300kcal do 800kcal ! 

Początkującym polecam następujące modele :

http://www.sportxtreme.pl/cennik-produkt15636

http://www.sportxtreme.pl/cennik-produkt19240

http://www.sportxtreme.pl/cennik-produkt9693

 

 

 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry