Jesteś tutaj
Dom > Nowości > Snowboard. Naucz się tricków!

Snowboard. Naucz się tricków!

Tricki. Marzyłeś o tym od dawna. Czekałeś na ten moment wiele dni. Czas byś zaczął się tego uczyć. Od dziś zaczynamy pierwsze ewolucje freestyle’owe.

Nie ulegaj modzie, słuchaj tylko siebie i rób to, co daje ci satysfakcję i sprawia przyjemność. Wtedy możesz się nazwać prawdziwym freestyle’owcem, nie tylko snowboardowym.

Poniżej przedstawiamy dwa niezwykle efektowne tricki i sposób na ich nauczenie się.

  

 

 

 

BACKFLIP 180

Jest to prostszy trik niż się wydaje, ale sukces osiągniesz tylko wtedy, jeśli nie boisz się latać parę metrów nad ziemią. Aby go wykonać musisz przede wszystkim zrobić solidny, długi najazd. Lepiej lecieć wyżej i dalej, niż spadać na głowę zaraz za progiem skoczni. Aby mieć dobry lot, musisz jechać z tzw. furkotem, czyli prędkością, która powoduje trzepotanie odzieży. Tuż przed wybiciem przenieś ciężar ciała na tylną nogę i odciągnij głowę całkiem do tyłu. Pozwoli ci to uzyskać konieczny do wykonania ewolucji obrót ciała. Postaraj się złapać deskę dowolną ręką, co ustabilizuje twój lot.  Kiedy będziesz obrócony o 180 stopni, będziesz już widział miejsce lądowania. Lądujesz, lekko uginając nogi. Pamiętaj, że lądowanie odbywa się na drugiej nodze, a nie na tej z której się wybiłeś.

           

       

                                           

 

 

JAPAN AIR

Ten trick jest trochę trudniejszy niż BACKFLIP i wymaga większych umiejętności technicznych. Podobnie jak przy pierwszym skoku, jedziesz z furkotem. Tuż przed wybiciem, uginasz lekko nogi i robiąc delikatne ollie (proste odbicie od śniegu – identyczne jak odbicie  na deskorolce z miejsca), wylatujesz w górę. Pamiętaj, że w czasie lotu musisz złapać deskę przednią ręką za przednim wiązaniem i wygiąć się do tyłu w charakterystyczny dla deskarzy sposób. Wolną rękę odprowadź do tyłu. Po osiągnięciu maksymalnej wysokości  patrzysz spokojnie w dół i lądujesz. Cały impet skoku amortyzujesz poprzez ugięcie nóg. Starasz się przy tym oczywiście nie upaść, bo wtedy całe dobre wrażenie pryska.

                                 

 

 

 

 Jazda z furkoterem!!!

Pozbądź się strachu przed lataniem, rozpędź się tak, by słyszeć łopotanie kurtki na wietrze, a wszystko się uda. Nawet jeśli stać cię tylko na krótkie i niskie skoki, to i tak wybijesz się ponad przeciętność!

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry