Jesteś tutaj
Dom > Fitness > Spinning

Spinning

Jest obecnie jedną z najbardziej rozwijających się form fitness.Spinning jest rytmiczną jazdą na rowerku stacjonarnym podczas muzyki, przy wskazówkach instruktora. Trening  składa się z rozgrzewki, treningu właściwego i stretchingu. W praktyce zajęcia te trwają zazwyczaj godzinę. Obejmuje zajęcia o różnej intensywności, na których wykorzystywane są odmienne style i techniki jazdy dostosowane do kondycji cwiczących.

Ćwiczenia poprawiają wydolność serca i układu krążenia. Systematyczna jazda na rowerze przysparza nam wiele korzyści, m.in.  poprawa wytrzymałości i zwiększenie kondycji, wzmocnienie układu kostnego, zmniejszenie tkanki tłuszczowej, zapobieganie osteoporozie, zwiększenie wydolności układu krążenia, wyrzeźbienie mięśni łydek, pośladków i ud.

Każda lekcja spinningu powinna kończyc się ćwiczeniami rozciągającymi ponieważ dzięki temu podwyższone tętno po wysiłku powróci spokojnie do wartości spoczynkowej.

Spinning to ciekawy sposób pracy nad samym sobą, pomaga się odstresować. Dzięki takim zajęciom można oderwać się od rzeczywistości i połączyć pracę nad ciałem z relaksem mimo ze też wkładamy w to spory wysiłek. Podczas około godzinnych zajęć spalamy nawet do 1000 kcal, a więc treningi wzmacniają także proces odchudzania.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry